Вернуться на страницу

Comments: 7

 1. Я не можу примусити себе це читати. Яка ж це нудятина.

 2. 2017-04-15 в 18:28:25 | Володимир

  Ага. Примусове вивчення альтернативної історії. Так і запишемо. smile

  Дивно, що деяким монархічним державам (ті, що проти Імперії) була надана якась неприродня демократична поведінка. І вони турбувались не лише про своїх виборців холопів(?), а й чужих пішли рятувати...

  Особливо якось дивно виглядає рухома, самохідна(!?) і зд., суто механічна техніка - без джерел живлення. Це навіть безглуздіше аніж вподобана Голівудом захисна механіка старовинних сховищ, яка спрацьовує від легкого дотику, пересуває багатотонні брили, ніби то пір'їнки - і все те без живлення, мастила, валів і, мабуть, навіть простих валень. Кульковальні (т.з. "шарікоПодШипнікі") навряд чи тоді існували.

  Так і цьому оповіданні - техніка зовсім невідповідна середньовічним технологіям.

  І всім цим користувались люди, які ще вчора знали лише лопату й не вміли читати?

  А спробуйте нині скористатись якоюсь зовсім новою технікою не маючи доступної настанови з експлуатації. Спробуйте щось увімкнути, не знаючи, що кнопку (навіть, якщо вона лише одна) треба тримати багато секунд. Спробуйте щось покрутити, коли воно має захист від дітей і ви вперше з таким зіткнулись. Спробуйте вийти з будинку, коли там вперше поставили магнітний замок. А тепер уявіть - що ви не ви з купою років освіти, а середньовічний селянин...

  Мабуть через все це, поведінка деяких осіб в оповіданні видається вкрай дивною...

  У прогресу мають бути якісь довготривалі підвалини. А тут мова зд., про лічені десятиліття.

 3. Дуже сподобалася ідея.

  Згадалася "Rise of Legends" — автор з нею, певно знайомий)

  Не сподобалися анахронізми та непроробленість матеріалу. Топоніми — ок, але технології, що працюють тому що працюють і нелогічна логіка подій — засмучують.

  Більше, відверто кажучи, засмутило зведення ідеї до класової боротьби за рівність.

  Певно, автор не впорався з масштабами і обсягами.

  Але матеріал дуже гарний, тож бажаю успіхів у подальших творах)

 4. Дякую авторові: в оповіданні багато діалогів і немає роздумів та рефлексій оповідача. Мені, читачеві, дали змогу самостійно пережити і відрефлексувати історію, не нав’язували думку автора, мені це імпонує.

  Репліки могли би бути коротшими і вони дещо заскладні, але статус персонажів і церемоніал світу це виправдовують. Досить смілива спроба передати атмосферу альтернативної епохи не через деталізовані описи, а через мову персонажів і самої оповіді. Відчувається прискіплива робота з мовою, ретельний відбір кожного слова. На мою вибагливу думку, не все ідеально, але підкупає, що автор старанно редагував свій текст, це треба окремо відзначити.

  Згодна з попереднім коментатором: гарний матеріал і сама ідея. Вона вимагає певного рівня від читача, і мені було цікаво дочитати до кінця, щоби зрозуміти задум. Оповідання створене не для розваги, а для глибоких міркувань. Один з найскладніших жанрів, що вимагає від читача ментальної роботи. Зичу авторові нових вдалих експериментів і розумної читацької аудиторії.

 5. Це перший твір де я звернув увагу на стилістику, хоч і намагаюсь не звертати на неї увагу. Це відбулось через тавтологію на першій же сторінці. А ще діалоги в кінці просто ламали мій мозок, я ніяк не міг зрозуміти, хто що сказав.

  Та й в загальному твір мені не сподобався. В уяві з'являються картини якогось меха-аніме. В деяких моментах логіка наскільки шкутильгає, що взагалі дивно як вона ходить(облога замку: в бій ідуть роботи, а в стіни замку летить каміння...). А ще питання релігії, яке автору краще було не чіпати. Я так і не зрозумів, протестантизм у автора - це якась нова релігія, чи напрям християнства. Якщо перше, то треба обережно з термінами, якщо друге то чому тоді протестантам закидають, що вони відмовились від бога. Та й взагалі приділяти скільки уваги релігії, коли частина Європи католики, частина православні частина греко-католики і т.д., а Османська імперія взагалі ісламіська держава і я не говорю про решту релігій. І всі згоджуються з словами католика про Бога.

  Можу сказати єдние, треба бути обережніше з маштабами.

 6. 2017-04-22 в 10:15:33 | Чернідар

  Твір має одну принципову проблему: масштаб. Інші так чи інакше похідні (ну ще стилістику можна виділити).

  Є питання, які можна вирішити в рамках оповідання, є - які вирішуються в рамках повісті, роману, епопеї. Тут усього мінімум на роман, щоб такий масштаб втиснути в об'єм доведеться так чи інакше скорочувати... виходить сухий конспект. І з цим нічого не зробиш.

  Порада: придумується роман, потім вибирається один день одного героя (!!!) і його описується.

 7. Дуже непогано пророблений світ "механопанку" і альтернативної історії (навіть з прив'язкою до України smile )

  Думаю, це могло б стати сеттінгом для оригінального і гостросюжетного АІ-роману.

  Але для оповідання воно не виглядає - скоріше як "перезентація ідеї" з ключовими поворотами, описами світу і авторськими резонами.

  Діалоги занадто пафосні і лекційні.

  Багато понять не з тої епохи ("комплекс", "середній клас", банкомати Медічі).

  Правда, мені імпонує ідейний посил: протипоставлення феодальної "елітарності" (з тягою до авторитаризму) та буржуано-освітянської рівності (з повагою до науки, прогресу та індивідуальних здобутків, незалежно від походження). Деяки тези виглядають дуже актуально не тільки для України, але й для глобального сьогодення. Проте, нажаль, часто це видається занадо прямим текстом (а терміну "Золотий Мільярд" у 16 ст. взагалі не могло існувати, тоді все людство складало меньше мільярду wink ). Якось би я це все трохи більше завуалював і дав у переносному, образному сенсі (більш відповідно до зображеного світу і епохи).

  Але віддаю належне фантазії автора. Маю надію, згодом ми це побачимо у виглдяі повноцінного роману smile

Вернуться на страницу
Прокоментуйте!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Коментувати без реєстрації

(войти без комментирования)

Имя и сайт используются только при регистрации

Якщо ви вже зареєстровані як коментатор або прагнете зареєструватися, вкажіть пароль і свій актуальний email.

(requried)