Майстер: Марія Галіна

Майстер: Марія Галіна

Tuesday, 19 January 2010 г.
Viewed: 10132

З великим задоволенням команда «Зоряної Фортеці» представляє Майстра – пані Марію Галіну.

Марія Галіна – поет, прозаїк, критик – народилася у 1958 році у Калініні (Твер). До 1968 року жила у Києві. Закінчила біологічний факультет Одеського держуніверситету й аспірантуру за спеціальністю «гідробіологія, іхтіологія». Кандидат біологічних наук, брала участь в експедиціях, у 1994 році працювала за контрактом у Бергенському університеті (Норвегія). З 1987 року проживає у Москві.

Перші поетична публікація відбулася у одеській багатотиражній газеті «Антарктика»; у центральному виданні вірші Марії Галіної вперше надруковані в журналі «Юность», 1990 р. З 1995 року Галіна – професійний літератор. Як фантаст дебютувала у 1997 році романом «Время побежденных», виданим, як і декілька наступних, під псевдонімом «Максим Голіцин».

З 1998 по 2001 рік працювала у відділі літератури «Літературної газети», вела рядок фантастики й поетичну рубрику «Поэзия non-stop». Автор багатьох статей, які друкувалися у виданнях «Литературная газета», «Новый мир», «Знамя» та інших; редактор-укладач серії інтелектуальної фантастики «Другая сторона» у видавництві «Форум», співробітник відділу критики журналу «Новый мир».

Марія Галіна – член спілки письменників Москви, входила у склад журі жанрових премій, працювала у експертній раді премії «Большая книга», у 2007 році брала участь у роботі журі Незалежної літературної премії «Дебют». Перекладала прозу, більшою мірою англомовних авторів, серед яких були Стівен Кінг, Джек Венс, Едвін Табб, Клайв Баркер, Пітер Страуб, та поезію українських поетів.

Лауреат премій у галузі фантастики «Портал», «РосКон», «Звездный мост», «Сигма-Ф», «Филигрань», «Мраморный Фавн» й авторитарної премії Бориса Стругацького «Бронзовая улитка».

В роботі над оповіданнями, відібраними на майстер-клас, також візьме участь пан Аркадій Штипель.

Аркадій Штипель – поет та перекладач – народився у місті Каттакургані Самаркандської області у 1944 році. Дитинство та юність провів у Дніпропетровську. У 1965 році його було виключено з Дніпропетровського університету за спробу випуску самвидавного журналу з обвинуваченнями у формалізмі, сіонізмі та українському націоналізмі. Після армії закінчив навчання заочно й отримав диплом фізика-теоретика.

Перша публікація датована 1989 роком – антологія «Граждане ночи». Видані збірки віршів «В гостях у Евклида» (2002) та «Стихи для голоса» (2007).

Перекладав поезію з англійської (сонети Шекспіра, Дилан Томас), української мов, також відомий як перекладач російської поезії українською. Рецензент поезії та фантастичної прози. Переможець першого українського поетичного слему у рамках фестивалю «Київські Лаври» (2006) та інших подібних турнірів.