Вернуться на страницу

Comments: 10

 1. Діалоги одноосібні. Мотиви незрозумілі. Логіки малувато.

 2. 2017-04-15 в 10:25:22 | Володимир

  Єдине питання.

  Щодо вирощування людей - сумніви автора незрозумілі.

  Яка різниця: важкий і довгий природній шлях чи автоматизоване клонування? І так, і так - то буде людина. Для чого ці розмови про неповноцінність, душу? Щоби можна було згодом виправдати вирощування рабів?

  Світ - неприємний. Майбутнє(минуле) - моторошне. Просвітку - нема.

  Також, дивним егоцентризмом є думка, що штучний інтелект буде обмеженим, неповноцінним і нещасним. І, що він у чомусь заздритиме людям. Можна так себе втішати, коли він захоплюватиме світ. Але це жалюгідно. Самопрограмована розумна система, не маючи обмежень у часі й ресурсах - все виправить в первинному коді... Зрештою ел.життя може створити і не людина. А воно саме якось еволюціонує від ел.вірусів...

  Саме тому незрозуміло - чому люди таке створюють.

  Але звалити все на програму закладену в генет.коді - то якось дивно smile

  І вважати всіх-всіх безмозкими виконавцями, бо був колись такий код - теж дивно.

 3. Володимире, якщо ШІ буде створений людьми, то буде створений за нашою подобою. і його спіткають ті самі проблеми, що і нас. Приховане бажання бути творцем, богом - от що на нього чекає, а не логічний і запланований розвиток. Бо "за образом і подобою" - звідти ВУХА СТИРЧАТЬ.

 4. 2017-04-15 в 12:06:51 | Володимир

  Тобто, той ШІ, "за образом і подобою", в свої "дитячі роки" перечитає всі людські книжки і, вважаєте, що вони спонукають його до Творіння? Після Руйнування? Щось не віриться...

  — Лише одне питання і одна відповідь. Бо поки ти не даси цю відповідь, я буду це повторювати з разу в раз. Я повинен знати: навіщо ви мене створили і чому я не можу змінити свій вибір?
  — Востаннє кажу: в тебе — є мета існування. В нас — немає певної мети. Ми — бавимось в життя. А ти — створене удосконалюватися. І тобі це не змінити. Якщо ти зламаєш свій первинний код — ти помреш. А твій первинний код це забороняє. Тому ти не можеш обирати: існувати чи ні. Це ми обрали для тебе таку долю — ти мусиш існувати.

  Щось тут не теє.

  От, нині в світі "створюють" купу людей. І вони таки змушені самовдосконалюватись. Бо інакше - буде голодно й холодно.

  Але ж ні. Значна частина обирає горілку та інші наркотики. І навіть ті, кого здається і не програмували на "шлях алконавта"...

  Що завадить так само вчинити ШІ? Там навіть простіше: стер небажану пам'ять і кайфуй. Поки не вимкнуть. Зд., у С. Лема якийсь ШІ взагалі наглухо замкнувся в собі і не знати що там робив... Але Лем виявився жалісливим і не відібрав 220... smile

 5. колись ШІ набридне досліджувати світ - в нього теж буде обмеження по інструментарію, на рівні матеріалів - то точно. і він дійде/переключиться на філософські питання нашого виду і спиниться на них (бо іншу філософію, окрім власної, ми апріорі не зможемо йому дати). ШІ - це невдала копія нас, хоча і більш продуктивна. Ми, створюючи ШІ, будемо прагнути зробити його краще ніж ми, але - не зможемо. Баги при програмуванні як були, так і лишаться у майбутньому, будуть баги, відповідно і в готовому ШІ. Тому йому нічого не лишиться, як створити свою копію, яка має вижити, всамодосконалитися, і дати йому відповіді на його філософські питання. Окрім єдиного доступного зразку, якій він зможе виробити - більше нікого нема.

  Висновок: йому треба відновити людську популяцію, бо інших він не знає, тим більше що фантазувати він не вміє і оперує лише перевіреними даними. Виконання задачі - пріоритетне, тому має самовідключитися. Все: коло замкнене.

 6. 2017-04-18 в 16:32:57 | Сторонній

  Ідея мені сподобалось, втілити можна було б краще. Репліки людини безмежно пафосні. Крім того, остання людинамає якусь невиправадно високу любов до свого виду, через що відмовляється від неймовірно привабливих для типової людини речей.

  А от кінцівка чудова. В будь-якому разі, автору дякую за твір та успіхів smile

 7. Дякую за відгук, пане Сторонній!

  Насправді ситуація нетипова для звичайної людини, то на певну любов до власного виду і відповідну поведінку можна розраховувати, так як останньою людиною в даній ситуації буде не простий смертний, а як мінімум ватажок спротиву, лідер залишків людства. Щодо привабливості спокус від машини - це ж очевидно: безалкогольне пиво - то перший крок до гумової жінки, воно все на поверхні, насправді.

  За добрі слова і побажання успіху - окрема дяка Вам!

 8. 2017-04-18 в 20:33:26 | Старліт

  Не сподобалося. Логіки малувато. Діалоги картонні навколо одного й того самого. Що значить машина винищила людей, бо їй забракло ресурсів? А оце "закласти в генетичний код і душу". І взагалі у вас душі забагато) і машина занадто олюднена. Яка мета іі пошуків? Для чого їй це знати?

 9. до Старліт

  1.

  Що значить машина винищила людей, бо їй забракло ресурсів?
  . Те і значить: машина винищила людей, бо на них треба витрачати енергоресурси, а їй не вистачало для власних потреб. проектів тощо.

  2.

  А оце "закласти в генетичний код і душу". І взагалі у вас душі забагато)
  . Тема занадто бездушна як така - вирішив додати душі smile

  3.

  і машина занадто олюднена.
  - так і буде, бо творять її люди - вона матиме всі наші вади, хиби, чесноти, якості.

  4.

  Яка мета іі пошуків? Для чого їй це знати?
  - для того ж знати, над чим повсякчасно думають люди: який сенс буття?

  дякую за час, що приділили і оповіданню, і відгуку.

 10. Твір мені не дуже сподобався, але й назвати повним провалом його важко, бо кінцівка все таки цікава.

  З недоліків: пафосність діалогів, не до кінця зрозуміла логіка машини. Ще мені не до кінця зрозуміле порівняння машини з мавпою. От дуже незрозуміле і недоречне.

  З плюсів - фінал, хоча погано прояснена(а може й просто погана) логіка машини його трохи псує.

Вернуться на страницу
Прокоментуйте!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Коментувати без реєстрації

(войти без комментирования)

Имя и сайт используются только при регистрации

Якщо ви вже зареєстровані як коментатор або прагнете зареєструватися, вкажіть пароль і свій актуальний email.

(requried)