Вернуться на страницу

Comments: 21

 1. Білий дракончик -

  "білочка" якась, що не твір то одні fire breathing dragons.

  далі нагадало Аспріна Роберта з його міфологіями...

  а ще багато-багато інших зачарованих паломництв та походів.

  Мова пречудова, діалоги відмінні, це літературно, чи не найкращий із

  творів даного конкурсу.

  Хоча це лише шматок із чогось більшого.

  автору, чи скоріше авторці -нмсд, удачі!

 2. Цікаве поєднання фентезі та НФ, хороша мова, добре прописані, хоч і дещо типові для такого жанру персонажі.

  Але це не оповідання, це розділ, вихопленний з повісті або роману. Тому оцінювати текст так само, як інші тексти конкурсу просто неможливо.

 3. 2015-09-27 в 22:46:57 | Зіркохід

  Непогана, міцно збита робота. Цікава задумка. Якби не дещо монотонний виклад, пішла б на ура. А так читати місцями важкувато. Можливо, через надмір деталей, за якими не видно світу. Може, через перевантажену термінологією мову персонажів, надто в кінці.

  До речі, отой стрибок із фентезі в Нф сподобається тут не всім - перевірено на власній шкурі grin. Як мінімум прийде Чернідар і просвітить вас, що робити таке - гріх, єресь, фе, а як же чистота жанру!smile

  Щодо авторства, то спочатку запідозрив було Мишиуса з його кіберпанківськими ухилами. Але, здається, це радше ваяла тонка і вразлива жіноча натура. Правда, задумка спихнути підозру на Білого Дракончика мене в оману не ввела grin. Як і залізячні просторікування в фіналі. Мадам, я вас вичислив... ну, відсотків на 80.wink

 4. Мені дуже сподобалось. Цікаво, гарно написано, мінімум помилок... проте перехід від фентезі до нф мене трохи розчарував. Більше хотілось побачити саме фентезійну розв'язку.

  Проте то лише моя думка.

 5. 2015-09-29 в 00:45:52 | Андрій

  Перший абзац - пречудово.

  Другий - повний провал. І я не кажу про повну безглуздість технічних деталей ( обладунки постійно не носять. Тим більше лицарі. Тим більше у корчмі.) Більше "врізала по вухах" нежива нелогічність поведінки присутніх. Мратіну такі нісенітниці пробачаються бо його "Пісня Вогню та Льоду" родом з вісімдесятих. І так по тексту усюди і далі.

  Так текст та мова прекрасні і читаються із задоволенням.

  А от саме оповідання... ляп на ляпі. Перші Жриці просто так світом не бігають. Їх хоча б брати Маджері супроводжують, зазвичай обидва.

  Персонажі мають розмовляти між собою, а не з читачем. І що ж то за жриця така що не пізнала фамільяра одразу як побачила?

  Висновок:

  Мені - письменнику текст був корисний та важливий, бо така мова рівень який потрібен кожному.

  Мені - читачеві було нудно, та й лоб з долонею болять.

  Але певен що у автора є в запасі купа чудових робіт.

 6. 2 Андрій

  Добладунки постійно не носять. Тим більше лицарі. Тим більше у корчмі.)

  Ви вважаєте автор цього не знає? У тексті немає логічних провалів (в усякому разі - не цей)

  Усі відповіді на задані запитання є в тексті - тільки далі другого абзацу. Або натяки на них. Проте Ваше нерозуміння говорить про те, що твір не надто вправний і не змушує замислитись над цими деталями.

  Ну, наприклад, якщо юрба реконструкторів зайде в шинок - там будуть і лицарі в обладунку і кнехти і навіть самураї. І все це матиме логічне пояснення.

  Або якщо "жриця" - оператор ЕОМ - зустріне космонавта космонавта з обладнанням для далекого космосу - ви теж дивуватиметесь, що вона ніколи такого не бачила?

  Мабуть ні. Аналогічно й тут - в реаліях описаного світу нормально, що "перша жриця" ніколи не бачила описаного фаміліара. І нормальна саме така компанія в корчмі.

  2 Sidhe

  Текст самостійний, продовження не планується, на щось серйозніше тут ідей замало.

  Дякую всім за увагу.

  3 Зіркохід

  Бачу, що ви праві щодо симбіозу фентезі-НФ. Не всі сприймають.

 7. Я теж відразу помітив цю деталь «заблукалий збіднілий лицар щосили лупив себе кольчужною рукавицею по броньованому стегну». Або виправте, або приберіть. Цей лицар не відіграє особливої ролі в оповіданні, а всі будуть перечіплятися за цю деталь. Ну не носять вони на особі обладунки в мирний час! Це важко, незручно, часто негігієнічно і т.д..

  Ну і дрібниці ще виловив в тексті:

  «дверний проєм»

  «красить в бік»

  «залиши свої уявлення»

  «тілохранителі»

  «там ми це звали тоді.»

  «по залишках арівів»

  Мені, навпаки, сподобався симбіоз фентезі та НФ. Чого забракло, то це ще однієї-двох пригод на шляху героїв, хоча розумію, що вони б не втиснулися в рамки 30тис. знаків. Ну і фінальна сцена з лекцією чарівника дещо стандартна для того, щоб автор зміг донести до читача свій задум. Якось треба то викрутити та подати цю інформацію більш цікавіше.

 8. 2 Хтось

  Пригод було більше. Але розмір... Тому й "викрадач" не викрадає wink

  Остаточно впевнився, що навмисне вставлення нелогічностей у світ щоб показати його штучність, подібність на стандартний початок гри чи реконструкції - "не зіграло. Мабуть варто дійсно або їх прибрати або акцентувати на них увагу в кінці твору... але це збільшість розмір "лекції". Треба подумати, одним словом.

  ... а напівголий воїн-варвар нікого не бентежить, от лицар - бентежить. wink

  За правки - дякую, поправлю.

 9. 2015-09-29 в 20:41:01 | Андрій

  На момент коли воїн стає напівголим варваром, рука вже втомлюється лясати по лобі.. та і лоб сильно болить. Тому вже байдуже.

  Штучностей та пересмикувань настільки забагато, все що малось відкритись наприкінці вже.... і не смакує, і не дивує. Складають враження дешевого РПГ чи фільму по ньому. Звісно не "Сутінки", але такі собі "Голодні Ігри". (Прошу у всіх, в першу чергу у автора, вибачення за лайливі слова).

  Подивіться "The Gamers", там подібна проблема розв'язана шикарно. Якраз так аби пересмикуванні та театральщина не викликали огиду.

 10. 2015-09-29 в 20:58:52 | Андрій

  Ох, забув зауважити. Автор вкрай органічно та елегантно поєднав фентезі та фантастику. Ще раз прошу вибачення за лайливі слова у попередньому коментарі.

 11. 2015-10-02 в 12:27:48 | Тетяна

  Тетяна

  Поєднання фентезі та НФ сподобалося, та кінцівка - надто прямолінійна. "Маг" взяв і пояснив все - прямим текстом. Нецікаво!

  Текст сприймається частиною більшого твору, який справді було б цікаво прочитати.

 12. кінцівка - надто прямолінійна

  То надто ускладнена, то надто прямолінійна... Ех, не догодиш всім wink

  Дякую за відгук.

  Текст сприймається частиною більшого твору, який справді було б цікаво прочитати.

  Ну, якщо результати конкурсу будуть достатньо мотивуючими, то автор подолає свій страх перед великою формою... спробує подолати... з вашою підтримкою...

  wink

 13. Білий дракончик просто супер!

  Маю слабкість до драконів у всіх їх проявах, тому одразу +1.

  (Це такий секрет усім конкурсантам на майбутнє wink.)

  Сподобалося. Світ гарний. Деталі пропрацьовані дуже і дуже вправно. Не читається, а розгортається в уяві.

  Часом здаються дивними "збіги" та "передбачення", але в кінці все стає на свої місця.

  Фінт ушами від фентезі до НФ, особливо такий майстерний, добре вписався в моє читацьке світосприняття. Жодного дискомфорту. Вболіватиму за вас. Успіху!

 14. Автор відповідально заявляє, що під час написання твору жоден Білий Дракончик не постраждав!

 15. Вау!

 16. Атмосферність RPG частини хороша. Сенсу НФ частини не зрозумів. Весь світ грается в іграшки, а маг хоче стати головним адміністратором серверу онлайн гри?

 17. Ні, зовсім не так. За час поки космонавт блукав між зорями людство передало контроль над біосферою АІ розсіяного типу. АІ почали самовдосконалюватись і їх розвиток увійшов в конфлікт із закладеними "закладками" безпеки. Як результат - уся ноосфера зійшла з розуму в буквальному розумінні. АІ зайняли місця богів: АІ, який відповідає за функціонування саду та доглядає за ним - божком цього саду, АІ, який контролює регіон - регіональним божеством. ітд. Жреці - люди, які можуть спілкуватись із АІ, грубо кажучи мають доступ до інтерфейсу. Чарівники - - ті мають доступ до консолі, можуть запускати заклинання-скрипти. Капітан. повернувшись із мандрів застав це все (а мандрував він ДУЖЕ довго) - як старший офіцер може отримати права доменного адміністратора і фактично впливати на всю ноосферу. От він і вирішує: що далі робити. Попервах він збирався просто стерти всі АІ та дозволити людству розпочати цикл заново, пізніше схилився до думки, що слід прибрати обмеження на розвиток і будувати симбіотичну цивілізацію.

  Щодо НФ частини... ну не знаю. Наче прямим текстом написано.

  – А потім, що потім?
  – Не знаю, – зітхнув чарівник. – Наскільки я встановив по залишках арівів, самосвідомість АІ стала для всіх несподіванкою. Наступив хаос. Частина людства емігрувала… кудись. Ймовірно якась із експедицій після нашої таки відшукала придатну для життя планету. А ті, хто залишились стали такими як зараз.
  На планеті тепер дві раси розумних істот – і вони в глухому клінчі. АІ не можуть розвиватись, стримані давніми протоколами безпеки, обмеженнями для машин, а не для розумних істот. І люди, які повністю підкорились своїм витворам теж вже не зможуть розвиватись самостійно. Я не знаю.

  ЗІ

  Якщо не важко - розкажіть з чого ви вирішили, що мова йде про гру.

 18. Отже на початку оповідання у вас є дракончик, лицар у броні, середньовічна таверна. Чому порозумнішання Штучного Інтелекту призвело до того що люди відкотилися до феодалізму? Що то за катастрофа була яка перервала память поколінь? Всі розумні полетіли, всі дурні лишились? І память їм також відібрало- чому викрадачка не знає, що то воно таке Штучний Інтелект.

  Ок, про прямий текст НФ частини погоджуюсь читав тиждень тому і трохи підзабув. Треба було зразу писати коментаря, вибачте.

 19. Чому порозумнішання Штучного Інтелекту призвело до того що люди відкотилися до феодалізму?

  На деякі запитання відповідь має знайти читач. Але якщо припустити, що все навколо виконує твоє бажання а прогрес рухають одинаки - і потім ця система розсипається - то відкат у середньовіччя може видатись не найгіршим варіантом. Втім, як це сталось, занепад цивілізації - тема роману, не менше. Астронавт, протагоніст, прилетів і це застав. І знає не більше за читача.

 20. 2015-10-09 в 15:08:32 | Андрій

  Поплюсовую до Val. Бо опведінка та мотивація гравців... вибачте персонажів. Надто характерна для гравців у ОнлайнГрі/АДнД. Причому тих що усвідомлюють, що все на вкруги лише гра.

Вернуться на страницу
Прокоментуйте!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Коментувати без реєстрації

(войти без комментирования)

Имя и сайт используются только при регистрации

Якщо ви вже зареєстровані як коментатор або прагнете зареєструватися, вкажіть пароль і свій актуальний email.

(requried)