Вернуться на страницу

Comments: 21

 1. 2012-10-02 в 22:21:58 | Зіркохід

  Ну нарешті знову НФ, а то я вже, було, зневірився! Сподобалося, виконано у стилі класичних зразків, і водночас оборонці міфопоетики також не розчаруються (хоч тої поетики міфо намішано аж занадто і всілякої, та все органічно вплітається в сюжет).

  Авторе, тепер я спокійний за українську НФ smile!

 2. Класно.

  трохи бентежить несумістність маштабів часу - описані технології террформування можуть дати життєвий простір в персективі сотень тисячоліть і аж ніяк не вирішать питання перезаселеності тепер. А до закінчення терраформування проблеми ці вирішаться так чи інакше. Більше того, за доступності таких технологій втрачаєється сам зміст їх використання. А люди цього наче не розуміють - розмова про куполи геть не в'яжеться. От якби терраформування було б таким собі експеримнтом а не "розширенням життєвого простору" - було б краще.

  Ну й банальніше - якщо простору бракує уже, то на "дивний артефакт" заб'ють, розбомблять і терраформують. Відмінити з гуманних цілей можуть науковий експеримент а не розширення простору, своя сорочка однозначно ближча до тіла.

  Далі - дія відбувається в якомусь майбутньому, але самого майбутнього не видно, світ не окреслений, люди незмінні. Таке могло б бути написано в 60-х роках минулого століття, але ж пройшло як не як 50 років з того часу. Тобто це не скоріше "ретро НФ" ніж, власне, НФ. Це я не ґаню, це я констатую.

  із рекомендацій можу надати тільки кілька - надто багато сутностей для такого об'єму. Скоротити б їх рази в два-три, було б геть непогано.

 3. Андрій є заступник директора
  авторе, Ви тут -ом загубили

  несумістність маштабів часу - описані технології террформування можуть дати життєвий простір в персективі сотень тисячоліть

  в тексті, начебто, таки згадується про тривалість Т-формування -

  сhernidar'е, за останні п’ять років їх Відділ провів роботи на шести планетах. Відповідно, шість війн Святовита, шість перемог і шість світів, створених для зручного життя людини
  значить, термін не перевищує згаданих 5 років

  як вони добиваються цього так швидко то вже інше питання - може використовують темпоральні поля, над якими працював Азімовський Віккор Малансон, а може і щось інше, але то суті не міняє

  до речі оповідання перекликається з тим же Кінцем Вічності

 4. шість перемог і шість світів, створених для зручного життя людини

  проґавив. Але тоді не розумію як це в'яжеться зі скиданням астероїдів... Ну, раз термін є, а технологія не вказана, то запишемо що вона просто є. До речі, тривалість терраформування варто підкреслити, щоб такі як я не пропускали це.

  Проте тим паче - якщо темпи зростання населення такі, що треба перетворювати більш ніж по планеті в рік, то на артефакт ніхто не буде дивитись.

 5. Цікаве оповідання. Сподобалося.

  Робів на Зазі робили туподумних

  Все ж таки, ЗАЗі, а то не відразу в"їхав, де робили роботів.

  Авторові успіхів. Сподіваюся, оповідання буде у фіналі.

 6. І мені сподобалося, щоправда інтернат, група дітей, куратор нагадали Полдень, але це зовсім не псує враження про оповідання.

  Ну і окремак дяка за НФ.

  Успіхів.

 7. нарешті знайшовся час.

  Дякую за відгуки. Будемо міркувати. Точно ЗАЗ. А щодо Полдня... колись відпочивав біля о.Джарилгача, звідси таке місце подій. І погоджуюся щодо классики, 50-60 рр. Віра у науку, людину і таке всяке.

  Успіхів.

 8. Сподобалося і було цікаво читати, хоча теж виникало відчуття, що певні елементи вже зутрічалися в інших творах, але це враження не зіпсувало, хоча видно, що Ви можете значно більше.

  Реально класно прописані поєднання світу із міфологічним полем, цілісне полотно без швів і вискубаних ниток.

  Єдине, що шкрябнуло: вікна таки відчиняють.

  Успіхів!

  З.І. Агов, авторе, який подав оповідання раніше і переймався "глибинними структурами", гляньте, як незрозуміле вам має якісно втілюватися у тексті.

 9. Оповідання цікаве, але ось кілька зауваг:

  Забагато "суперздібностей" в дітей виноградної лози (читають думки, пересувають речі силою думки, вгамовують головний біль іншої людини), хоча ключова здібність одна - "голос" Нави.

  Не зрозуміло чому Тару снилася саме слов'янська міфологія. Як на мене, потрібно було б якось це обґрунтувати. Та й образи боротьби світла й темряви мені здалися не зовсім відповідними до подій в реальному світі, хоча тут я міг спокійнісінько не зрозуміти порівняння.

  Навіщо Тар розповів про свої незвичайні сновидіння Андрію, якщо йому не довіряв? Сни для людей - дуже потаємна річ, і про них не розказують тим у кому не впевнені.

  "електрони здатні миттєво спілкуватися" - зовсім не технічний підхід. Може "сполучатися"?

 10. дякую, надздібності виявляються у зв'язку, тому виділити ключову здібність важко. Щодо слов'янської міфології. Перше. Події розгортаються на просторі все ж України. Так, могла бути і східна міфологія, якщо був би досвід у ГГ. Реальність відображається у снах. Друге. ГГ згадував про казки діда Олександрія (саме такого змісту), природно, що така міфологія відображається у снах.( тому і не східна міфологія). Трете. Можна вважати то авторським задумом та спробою розкрити тему ) Щодо боротьби світла і темряви. Гадаю можна не пояснювати. Мова ж таки йже про міфопоетику, чи не так?

  Зі снами. Напевно треба було більше пояснити стосунки ГГ і Андрія. Чесно кажучи один шматочок випав із тексту, бо обмеження.

  дякую за аналіз.

  Успіхів

 11. 2012-10-12 в 13:54:01 | Жінка Осінь

  Кінцівка суха і спресована. Спишемо на недостатній обсяг, авторе? smile ГГ - трохи стереотипний, взагалі персонажі виписані без належної ретельності.

  Оповідання непогане, пораділа за знахідки, як-от "діти виноградної лози" чи скорочення імені Тараса до Тара. smile

 12. Авторе,

  Щодо слов'янської міфології.

  Дійсно, з дідом Олександром пропустив. Моя вина. Зв'язка є. Але тут маю виправдання, сподіваюся ви зі мною погодитесь: про діда було сказано один раз і якось побіжно. grin

  Щодо боротьби світла і темряви.

  Так, про міфопоетику, просто як на мене, боротьба Святовита з Чорнобогом та Земної цивілізації з напівмертвою планетою не тотожні. Через те, що в першому випадку обидві сторони представляють собою звичайний антагонізм добра та зла, а у другому - ні добра, ні зла немає: Земна цивілізація просто шукає підходящі світи для тераформування, без якихось лихих чи добрих намірів. Може бути тільки помилка. Чи може я знову щось пропустив?

 13. Гарне оповідання, але просить прискіпливого редактора. Стільки мовного браку, що ой-йо-йой. Дивно, що ніхто з попередніх коментаторів цього не зауважив. Такі огріхи як "маріння" та інші виказують молодий вік автора, який перебуває в пошуку власного стилю і бачення.

  Вірю, що той пошук буде успішним, бо автор - особистість цільна. Ну, а знання мови - діло наживне. Треба тільки працювати. От і весь рецепт.

  Авторові наснаги.

 14. Жінко Осінь, за знахідки дякую. Про інше будемо думати.

  Бурлако, я зрозумів, про що кажете. Частково погоджуюся, водночас теж у тексті є про те, що терраформують все і в будь-що. Тобто в поодиноких випадках аналогія є. Оскільки то був ще й авторский задум, звідси таке порівняння.

  Шановний R2D2, звісно, красно дякую за підкреслення недоліків. Зростати завжди є куди, можна було б трохи занервувати, та Ваша думка щодо цільної особистості ситуацію рятує і дозволяє автору думати, що хоча б тут у нього все гаразд). Дякую за рецепт).Так, автор лише починає шукати власний стиль. Щасти

 15. Оповідання написано гарно, але дуже вже нагадало "Полдень..." Можливо, якби більше закцентувати на конфлікті, на важливості дотримання балансу, то розповідь би тільки виграла. І персонажі теж вимагають більш ретельної проробки.

  Наснаги!

 16. 2012-10-17 в 17:04:23 | автор сього твору

  дякуюgrin. Не-а, власне, а що нагадує? Сюжет? Герої? Атмосфера? Чесно кажучи, більше бачив (хотілося б) співзвучності із творами Ефремова. Але, так, утопія. Я вже говорив про те, трохи втомився від декадансів. Навколо, у творчості і взагалі. Історія створення твору така - спочатку була ідея написати про дітей виноградної лози, на одному із попередніх конкурсів, але хтось мене випередив (не пам'ятаю хто, на жаль, але там йщлося про дітей Гайі, чи щось таке). Вирішив відкласти, якось не гарно, подумав я, два твори на конкурсі зі схожими назвами. Отак і вийшло. Але схожості з Полднем автор не закладав, принамні свідомо, а баланс, ну ніби дві лінії про той баланс. А героїв допрацюємо, що намgrinЗмінимо, спалимо, якщо треба.

  Щасти

 17. Єфремов, точно. Але на дуже гарному українському ґрунті. Тому одразу не впізнав. Хотілося б ще щось Ваше почитати, шановний авторе. Сподіваюся, пізніше, після розсекречення текстів. Дякую за самобутність

 18. Такий довгий вступ годиться для роману, але аж ніяк для оповідання. Четверте місце в топі, і це ще за щастя, зважаючи на глевку ідею.

 19. Переможців не судять, але...

  Коли вперше читала оповідання й не знала, що воно переможе, виникло бажання "надавати" авторові по руках. Опис дітей примітивний, як для оповідання такого рівня.

  Дзвінка - балакуча.

  Кеп- мужній.

  Малий - ліричний.

  Наче пальці на руках, перелічили характеристики дітей. Це ж стосується їх здібностей. Вартувавло б описати, як вони дивують Тара, як він сам, знайомиться з отими здібностями.

 20. дякую за увагу, Капітошка. Можливо, я ж теж не знав, що переможе ) А по руках не треба. Писав свідомо, акцентуючи увагу на домінуючих ознаках дітей. Десь так.

  Успіхів

Вернуться на страницу
Прокоментуйте!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Коментувати без реєстрації

(войти без комментирования)

Имя и сайт используются только при регистрации

Якщо ви вже зареєстровані як коментатор або прагнете зареєструватися, вкажіть пароль і свій актуальний email.

(requried)