Вернуться на страницу

Comments: 29

 1. 2011-09-16 в 16:58:14 | Аноним

  Коротко про все, і водночас - ні про що. Романтично прикрашений вбогий порядок подій. Потрібно було або більше розкривати емоції, або хоча б зробити еластичніший перехід між подіями.

 2. 2011-09-18 в 11:46:14 | Аноним

  Відповідь Аноніму. Порядок подій аж ніяк не вбогий - ніхто не може побачити рентгеном те, що відбувається всередині міста, а тим більше всередині думок його жителів. Це не триллер, не бравадна чоловіча проза, а радше занурення у космос всередині себе - може, й найближчий, але насправді далекий для розуміння. Це можливість переінакшити хід речей, яких за кормальних обставин зробити неможливо, та ще цілком романтична (це правда) фантазія, а не фантастика, що умовами конкурсу не заборонено.

 3. 2011-09-18 в 12:49:34 | Аноним

  Чарівнв новела, як промені вранішнього соня, як перше кохання під "повнею"

 4. якщо я правильно здогадуюся назву міста, де відбуваються події (або, можливо, воно стало прототипом описаного), тоді емоційне та почуттєве забарвлення твору цілком логічне. Той, хто хоч раз бував у цьому місті, розуміє мене...)

  оповідання назагал сподобалося

 5. 2011-09-20 в 16:17:16 | Аноним

  Якось примітивно, особливо для чоловічої прози…

 6. не сподобалось. не зміг дочитати. як тут пишуть "текст знайде свого читача, але він-не я"

 7. 2011-09-20 в 23:18:00 | Зіркохід

  До виконання тексту в мене претензій жодних. А от щодо сюжету - мушу приєднатися до кількох попередніх дописувачів. Якось воно... Ось Ви тут дещо, як мені здалося, погордливо відгукнулися про "бравадну чоловічу прозу". Між тим Ваш твір тягне якраз на "жіночу прозу". А насправді НЕМА ТАКОГО ПОДІЛУ в хорошій літературі! Як уже гендерна рівність, то в усьому wink! Авторе, для Вас читач не повинен ділитися за статевою ознакою. А стійке враження, що таки ділиться. Тому одним дуже подобається, а другим - не дуже. Подумайте-но, як урівноважити ці терези.

  Ну і про космос душ людських: щось мені підказує, що він яскравіший, бурхливіший, цікавіший і ще непізнаваніший, ніж Ви його описали. Але тут я також без претензій smile.

 8. 2011-09-21 в 10:56:30 | Аноним

  Принципово не погоджуюсь, що проза повинна бути для всіх - чоловіча вона чи жіноча. Якщо існують суто чоловічі сюжети, то чому не може бути суто жіночих? Знаю, що, приміром, Вол. Даниленко пише чудову жіночу прозу, але від того не перестає бути справжнім чоловіком. "Крила синього птаха" написані тезово, але тим не менше мають сюжет, і внутрішній світ героїв там також передано доволі добре. Можливо, це не зовсім традиційно фантастичне оповідання, але кожен із авторів має право висловити своє ставлення і бачення фантастики. Дякую.

 9. 2011-09-21 в 10:57:30 | Аноним

  Відповідь Астрі - прототипом Міста є польський Краків.

 10. Гарно написано, але якесь воно порожнє. Окрім лірики і кохання більше нічого там не знайшла. Ні конфлікту, ні розвитку. Таке воно... рівне, чи що... однаково солодка і одноманітна субстанція, як желе. Трохи нудно і шкода. smirk

 11. 2011-09-21 в 11:49:37 | Аноним

  Любителі фантастики звикли до динаміки, до американського кіно. Погоджуюсь, цей сюжет більше медитативний, і закоханій людині він би напевно сподобався. Не завжди крутий триллер є ознакою цікавого сюжету... вважайте,Сновидо, що "Крила..." є такою собі монотонною, але заспокійливою медитативною музикою...

 12. Не погоджуся з приводу медитативної музики. Медитація - то дуже інтенсивний процес, він стимулює. Динаміка і американське кіно такі ж споріднені, як фіаніти і алмази.smile Звичайно, вони родичі, але... Для мене у цьому плані показовими є оповідання Рея Бредбері: динаміка, конфлікт, розвиток там присутні, але ж ви не стверджуватиме, що то американське кіно, попри автентичність автора? smirk

  Я б радше із колисанкою порівняла. Приємною, гарненькою колисанкою.

 13. 2011-09-21 в 12:19:27 | Аноним

  То хай Вам буде колисанка...

 14. Ну, навіть і не знаю...Не вразило. Зовсім. Емоції-кольори? Було, хай в іншому контексті, але було. Лук’яненко "Восьмой цвет радуги" читали? Очікував чогось більшого...

  І суто технічне, кілька разів Ви забули, що Парсек - то у Вас ім’я.

 15. Знаєте, друзі, а мені сподобалося це оповідання.

  На тлі убогості сучасної української фантастики та слабких традицій - від цього тексту віє свіжістю.

  Звісно, можна "скосити" на корінь за дрібні огріхи, за переплетення казки та фантастики, за надмірні прояви авторської емоційності і т.д. Але загалом маємо гарно написаний взірець малої прози. Де крізь чистоту мови простежується думка, нова та свіжа. А цього якраз дуже бракує сучасній українській літературі, і не лише фантастиці.

  Тобто, якщо після оповідання залишається якась думка (чи ідея), що тебе зачепила чи запам'яталася - тоді це вже успіх. А "техніка" тут є. І це запорука, що наступні речі автора будуть лише сильнішими.

  Щасти Вам!

 16. дякую, п. Олеже!

 17. За змінами- зз

  Випив його по пляшці.

  Взагалі, рецепт досить дивний. Оригіналу - так, добре, а двійникові що робити? Він же такий самий. Де гарантія, що він не зробить так само й не прийде ділити здобич?

  Поруч побожно - попо.

  Помилки: Що недільних. У цьому ж абзаці Парсек з малої літери.

  Змісту, сюжету та інших ознак оповідання не виявлено.

 18. 2011-09-28 в 15:52:01 | рокфея

  А мені ось сподобалося. Може, тому, що я закохана? Але ж тут є й цікаво втілена фантазія автора (думки і почуття кольорові, люди настоюють марсіанський рис на сузір"ї Близнюків(!) і самовідтворюються), і легкість стилю, і дотепність. Ну й що з того, що Лук"яненко написав "Восьмой цвет радуги"? Чому наша авторка не може мислити так само, як іменитий письменник? Я би проголосувала за "Крила..."

 19. 2011-09-29 в 12:42:28 | Аноним

  дякую тим, хто сподобав "Крила..." і тим, хто їх відверто не сприйняв! Усім без винятку можуть подобатися тільки гроші. Автор, якщо він має свій стиль, своє бачення, подобатись усім не повинен. Слушно сказав Олег Яськів - у фантастиці також повинна бути і мова, і думка, і рівень. Сподіваюсь, що мої наступні фантастичні оповідання будуть довершенішими. Дякую всім. Автор.

 20. плюси

  В автора дуже багата фантазія. У гарному значенні.

  Мова твору - також на рівні. Дрібні огріхи, які наведені вище, чисто механічні.

  мінус

  Гм... а для чого це? Тобто, яка ідея твору?

  Де сюжет?

  Розумієте, як мені здалося, у вас вийшла замальовка - гарна, красива - але замальовка. В ній немає конфлікту. Мені важко сприймати це як оповідання. Любов понад усе? Чи що ви хотіли розповісти? Немає співпереживання героям. Чого за них хвилюватись - все буде добре, всі проблеми вирішуються не подвоєнням, так потроєнням.

Вернуться на страницу
Прокоментуйте!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Коментувати без реєстрації

(войти без комментирования)

Имя и сайт используются только при регистрации

Якщо ви вже зареєстровані як коментатор або прагнете зареєструватися, вкажіть пароль і свій актуальний email.

(requried)