Вернуться на страницу

Comments: 14

 1. Вітаю!

  Оповідання схоже на яскравий, але трохи абсурдний сон у тому вигляді, в якому ми його переповідаємо іншим людям.

  Є певні нелогічності.

  Наприклад, хлопець приходить до будинку, де мешкає стара жінка. Вона молодшає за добу. Чим це мотивоване, навіщо було її зістарювати? Нехай уже б була молодою з самого початку.rolleyes

  Оскільки жодних тварин, то харчувалися одними лише овочами? Сумно. Хлопець, мабуть, вегетареанець, бо жодним словом не обмовився про "остогидлий суп на воді".smile

  Марічка захворіла, і він покидає її з високою температурою. Нелогічно. Хоча б тому, що наші бабці за умов відсутності аптек якось лікувалися народною медициною. А ГГ поспішає в село до аптеки по невідомо від чого ліки замість того, щоб піклуватися про хвору. А чому він упевнений, що то застуда, а не пієлонефрит? А засоби лікування ж будуть різні... Ще й аптекар пропонує йому трави, яких і без аптеки має бути вдосталь серед полів, де стоїть хатинка Марічки. Чи ромашка нині рідкість в селі? Запевняю - ні!wink

  Собака-друг, собака-ворог... Несподівано, але хто вона є, що уособлює? Образ нерозкритий, заплутаний. Провідник?

  Розвеселило:

  Собака ж безтурботно і щасливо махав хвостом і язиком.

  В цілому ідея така: перед тим, як вчинити самогубство, замислись востаннє!

  Успіху!

 2. Дивне враження від оповідання. Однозначно, сподобалося! Читати було дуже цікаво. Що у фіналі буде повернення - передбачив, але яким воно буде - ні (і сам фінал видався трохи обрізаним).

  Чому подвійне враження? Вже друге оповідання на конкурсі про самовбивць. Із семи викладених. Тривожно це якось. Така актуальна проблема? Народ, ви чого?

  Втім, дане оповідання відрізяється від попереднього. Ніби закінчується добре, але: чи не буде тепер ГГ шукати шляху повернутися у ТОЙ світ?

  Не зрозуміло, ким був собака. Інструмент для повернення, "створений" головним героєм? А чому він вбив ще й Марічку? Так розумію, все це - реалізація підсвідомих бажань ГГ?

  Добряче примушує задуматись оповідання. Це плюс.

  Зі стилістичних зауваг - часто повторюються співзвучні слова, потрібно "прополоти". Для прикладу:

  Перевівши подих, потягся за торбою.
  Запала мовчанка. Я вже зовсім розгубився. Борщ, нічліг, пиріжки, природа – все це звісно круто, але ж я досі не знаю, що відбувається, де я опинився, а найголовніше – що робити?

  Виділяти акценти у фразах іншим шрифтом вважається не зовсім коректним.

  Загальний висновок: з поки що викладених оповідань сподобалося найбільше. У автора гарний хист до писання.

  Успіху на конкурсі!

 3. На 5 хвилин Ловчиня мене випередила smile Як ми синхронно wink

 4. Синхрон - це мейнстрім останнім часом! От уже скільки людей про це пишуть..! rolleyes

  Для автора наш синхрон має означати лише те, що деякі моменти варто перечитати ще раз. grin

 5. 2015-02-04 в 03:10:09 | Альтаїрченко

  У цьому оповіданні усе класно - і стиль, і сюжет, і ідея. Дуже сподобалось.

  Єдине що, на початку трохи занадто повільно, як на мене: ми вже давно зрозуміли, що герой йде зеленими полями у невідомій реальності - а він усе йде та йде. Ми вже зрозуміли, що він побачив хату і підходить до неї - а він все підходить і підходить.

  Ну ще прискипливий читач поцікавився б, коли гг встиг посваритися з водієм і чому Надя не хоче, щоб чоловік ходив у гості?

  Але це все дрібниці. Добре оповідання!!

 6. Читається цікаво і легко.

  Про "Надю" теж не зрозуміла.

 7. 2015-02-15 в 13:09:37 | ДонькаДонКіхота

  класно. нагадує притчу. немає нав’язливого дидактизму. немає зайвих авторських відступів. мовлення, за винятком незначних огріхів, правильне, літературне, не напружує. гарний твір. для мене наразі один із найкращих, якщо не найкращий. щодо собаки - так, тут можливі нарікання. але в притчі це допускається. це дає можливість для власної інтерпретації. навіщо була згадана Надя - незрозуміло. так само не зовсім зрозуміла причина смерті дівчини. але це все одно не псує гарне враження. автору - респект і побажання успіхів.

 8. Усім дякую за відгуки.

  На мою думку, поганий тон - пояснювати щось щодо оповідання у коментарях. Якщо читач щось не зрозумів, то автор сам винен, - не пояснив текстом.

  Але стриматися не можу, даруйте smile

  Водій нагримав на ГГ, коли дав зрозуміти, яким чином можна повернутися. В кінці водій пробує вибачитися за грубість, виправдовуючи її тим, що його Надя... перерізала собі горлянку... тому він і розгнівався.

  Варто було додати перцю/гніву/емоцій в розмову біля машини, тоді, може, стало б зрозуміліше.

  Щодо недоліків, то перечитував кілька разів, з метою викинути зайві "я". Та бачу, скільки не перечитуй, будуть лишатися ляпи. downer

  Ще раз усім дякую.

 9. пробує вибачитися за грубість, виправдовуючи її тим, що його Надя... перерізала собі горлянку... тому він і розгнівався.

  саме цьго я не зрозуміла. навіть не зммогла додуматись. тепер все логічніше

 10. Написано атмосферно, але сумбурно якось... Окремим подіям бракує логіки, та якщо атор так задумав - йому це вдалось!

  Чесно - в тому світі і мені сподобалось, проміняв би на цей...

 11. Одне з оповідань, про які шкодував, що не у фіналі. Ще раз успіху!

 12. Дякую, Доку.

  Будемо вдосконалюватися. Для того й існує Фортеця, чи не так? smile

 13. 2016-01-11 в 18:53:00 | Валентина

  Дуже цікаво, дуже сподобалося. Хочеться, щоб було продовження. Хотілося б прочитати й інші твори автора (бажано товстий-товстий фантастичнй роман). Прекрасна фантастика - небанально, насподівано, психологічно. Дрібні огріхи стилістичні - суща дрібниця. Щодо зауваження про звукові повтори - не згодна з автором зауваження, цей прийом застосовують найкращі поети і в українській прозі, яка є завжди поетичною він цілком доречний. До того ж і сама ним користуюсяsmile

  Хочу побажати натхнення. Класно.

 14. неперевершений твір. я не так багато читаю, тож, може, це через культурний голод, але оповідання пройняло до глибини душі. на початку помічав невеликі помилки (іншомовні слова, матюччя, хибна передача іноземного імені тощо). але після прочитання до кінця все це втратило вагу. чи може набрало нового змісту? далеко не кожен автор може зачепити кожну струну, яку потрібно - а тут це вдалося на диво лаконічно та ненав'язливо. твір написаний просто, коротко - автор не намагається здійснити прорив у космосі, а тільки зробити щось одне, зате якнайкраще. і таки зробив!

Вернуться на страницу
Прокоментуйте!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Коментувати без реєстрації

(войти без комментирования)

Имя и сайт используются только при регистрации

Якщо ви вже зареєстровані як коментатор або прагнете зареєструватися, вкажіть пароль і свій актуальний email.

(requried)