Вернуться на страницу

Comments: 32

 1. Згадала, що минулого дорожнього конкурсу хотіла запропонувати нововведення стосовно цензури: робити на творах позначки, що текст містить щось нецензурне. В моїй схемі це виглядає так, що автор, надсилаючи твір, попереджає координатора про наявність у тексті чогось такого.

  Нагадаю, що тоді виникла суперечка про те, чи приймати такі твори на конкурс взагалі, то я й придумала максимально компромісне вирішення проблеми. Якраз на мініатюрах можете протестувати ідею. smile

 2. Добре, думаю можна буде внести такий пункт в правила.

 3. 2014-06-24 в 08:07:05 | Пан Мышиус

  LL, кстати, идея неплохая, только надо много типов значков: клубничку, собачью морду с надписью "не лайтесь" и рассказ не совпадает с официальным патриотизмом, чтобы случайно не прочитали люди с неустойчивой психикой.

  Но и правда, предложение хорошее. Сразу представляю, как начнется полемика, считать ли распространенную народную речь, которая так поширена в сучукрлит и показывает суровую сермяжную правду, обсценной лексикой.

  Победит тот, кто соберет максимальное число значков возле рассказа.

 4. 2014-06-24 в 08:10:58 | Нурсултан

  Всім вітання. Так, те, що про цензуру врешті задумалися це непогано. Але по-перше, слід тоді думати не лише про обсценну лексику, а й, головно, про натуралістичні зображення насилля. По-друге, навряд чи комусь вдасться відлякати від свого нецензурного твору цілу плеяду юних конкурсантів, просто поставивши відповідну позначку. Переконаний, що це навпаки лиш приваблюватиме увагу. Тому, якщо когось і вправду непокоїть вплив на малолітніх й неповнолітніх, то варто просто заборонити твори з матюками і чорнухою, про що зробити застереження і в правилах, і на конкурсній сторінці.

 5. 2014-06-24 в 08:41:19 | Пан Мышиус

  >то варто просто заборонити твори з матюками і чорнухою, про що зробити застереження і в правилах, і на конкурсній сторінці.

  Это возможно лишь на конкурсах, где есть преноминация. Здесь ее никто не проводит.

 6. 2014-06-24 в 08:57:15 | Нурсултан

  Ні, можливо і без преномінації. Адже всі найбільш кричущі з точки зору цензури моменти творів на ЗФ завжди стають предметом, мінімум, жвавого обговорення. Тому конкурсант, котрий або "не додивиться" правило про заборону матів й чорнухи, або умисно виставить свій нецензурний твір на конкурс, не зможе продовжувати участь через дискваліфікацію.

 7. 2014-06-24 в 09:05:49 | Аноним

  Іще, чесно кажучи, як варіант, я думав про впровадження двох ліг: дорослої і "для всіх вікових категорій". Тоді б спокійно можна було б ставити свої чорнушні твори. Але добре розумію, що думати мені, як учасникові, легко, а реалізувати цю задумку довелось би адміністрації.

 8. А який сенс ставити значок, якщо учасник все одно зобов'язаний прочитати всі твори контрольної групи?

 9. 2014-06-24 в 14:48:25 | Пан Мышиус

  Что значит, какой смысл? Красиво. Представляешь, лепишь против каждого рассказа кучу значков, где пасть волчью, где трезуб, где значок пионерский, и каждый читает только то, что его устраивает.

 10. только надо много типов значков

  Достатньо трьох: в оповіданні є мат; в оповіданні є сцени жорстокості; в оповіданні є інтимні сцени. Та й то можна обійтися без значків, замінивши кожен з них на певну кількість зірочок. (І тоді деякі твори відразу отримають статус "зіркових")

  По-друге, навряд чи комусь вдасться відлякати від свого нецензурного твору цілу плеяду юних конкурсантів, просто поставивши відповідну позначку. Переконаний, що це навпаки лиш приваблюватиме увагу. Тому, якщо когось і вправду непокоїть вплив на малолітніх й неповнолітніх, то варто просто заборонити твори з матюками і чорнухою, про що зробити застереження і в правилах, і на конкурсній сторінці.

  Справа в тому, що суперечки розпочинаються не через неповнолітню аудиторію; деякі із дорослих фортечних авторів нецензурщину теж не сприймають. Так що цензура тут потрібна скоріше, щоб не битися зайвий раз через смаки, а не для того, щоб не завдати моральної шкоди підліткам.

  Як автор, що теж дозволяє собі нецензурщину, я проти цілковитої заборони таких текстів, бо дуже добре знаю і розумію, що вони так пишуться не для того, щоб вилити на читача порцію бруду. Якщо ж комусь все одно здається, що його затовкли в багно... ну так для того я й пропоную робити позначки - я ж попередила, що вам тут не сподобається.

  А який сенс ставити значок, якщо учасник все одно зобов'язаний прочитати всі твори контрольної групи?

  Щоб не читав даремно те, що в контрольну групу не потрапило. (Ото як комусь дістанеться ну зовсім нецензурна контрольна група LOL )

 11. Значок "містить орфографічні помилки" забули, це явно нервує більше, ніж мат.

  А ще особисто я терпіти не можу соцреалізм і ретро-фантастику. Можна на це теж значки?

 12. Ну що в нас за народ? Що не запропонуй, одна реакція - затролити! Ну, "наше дело предложить"...

 13. А про що тоді писати? Про рожеві шмарклі? Предки були суворими людиськами, а що вже тіні...

 14. А про що тоді писати? Про рожеві шмарклі? Предки були суворими людиськами, а що вже тіні...

  А якщо писати не про наших предків? А про якихось білих і пухнастих?

 15. Палеонтологія стверджує, що у наших предків були тільки щелепи і хутро)))

  Класно писати патетичні історії, але вони потім здаються такими несправжними.

 16. 2014-06-25 в 13:42:25 | Нурсултан

  "Справа в тому, що суперечки розпочинаються не через неповнолітню аудиторію; деякі із дорослих фортечних авторів нецензурщину теж не сприймають. Так що цензура тут потрібна скоріше, щоб не битися зайвий раз через смаки, а не для того, щоб не завдати моральної шкоди підліткам."

  Так, згоден, суперечки розпочинаються не через неповнолітню аудиторію, але особисто для мене єдиним переконливим аргументом за цензуру є саме наявність юних конкурсантів. Причому в немаленькій кількості. До смаків і вподобань дорослих конкурсантів мені (не сприйміть ніхто на свою особисту адресу) діла немає (себто, просто фіолетово). На те ми й індивідуми, а не маса, щоб мати власні смаки. Десь так.

  Приміром, навіть сьогодні написав мініатюру. І, здається, чорнухи у ній не так багато. Але на конкурс, принаймні в тому форматі, що маємо сьогодні, не відправлю. І саме через дітей. Інсинуації та громогласні емоційні всплески дорослих учасників я б навпаки із трольським задоволенням поспостерігав би.

 17. Але на кожному конкурсі знаходяться учасники, яким не фіолетово, і вони здіймають галас. Я запропонувала рішення, яке могло б той галас припинити. Те, що для шановної публіки покричати про свою високу моральність важливіше за елементарний порядок на сайті, для мене вже давно не секрет. Але серйозні люди тут теж є, не всі ж кайфують від тролінга. Може, вони й сприйняли б ідею.

  А тролів треба виховувати залізним прутом - вводити правила, не надто їх питаючи. smile

 18. 2014-06-25 в 16:28:23 | Нурсултан

  Вводити правила когось не питаючи - це не надто залізний прут. Якийсь такий пластмасовий максимум, ще й порожнистий. А те що виховувати тра, то ви правильно. Куди ж нині без виховування і, в принципі, виховання? Сьогодні он весь народ одне одного виховує: хто кулею, хто коктейлем Молотова, хто залізним прутом. Трохи раніше ще виходило виховувати словами і публічним хаянням типу "коридорів ганьби". Ну, це навіть не до слова, а так ліричний відступ про злободення.

  А от до слова хотілося б знати, чи ви себе до "шановної публіки, що кричить про власну високу моральність" причисляєте? Хоча, можете не відповідати.

  А те, що не сприйняли вашу ідею, то не надто катуйтеся, відповідь проста: ідея заздалегідь не дієва. Те, що ініціативу проявили, то, звісно, похвально, але над матчастиною явно не допрацювали. Я он аж цілих дві ідеї запропонував, але ж не кажу, що вони такі вже правильні. Хоча, не виключено, що то я жартуючи їх запропонував, а ви всерйоз.

 19. Вводити правила когось не питаючи - це не надто залізний прут. Якийсь такий пластмасовий максимум, ще й порожнистий. А те що виховувати тра, то ви правильно. Куди ж нині без виховування і, в принципі, виховання? Сьогодні он весь народ одне одного виховує: хто кулею, хто коктейлем Молотова, хто залізним прутом. Трохи раніше ще виходило виховувати словами і публічним хаянням типу "коридорів ганьби". Ну, це навіть не до слова, а так ліричний відступ про злободення.

  Не дуже вдалий перехід від локального до глобального, бо в мене настрій лише на обговорення локального, а глобального щось не дуже. А вам, якщо хочеться гострих відчуттів від баталій на політичні теми, я б порадила поберегти запал до конкурсу. Судячи з теми, там політики буде чимало.

  А те, що не сприйняли вашу ідею, то не надто катуйтеся, відповідь проста: ідея заздалегідь не дієва. Те, що ініціативу проявили, то, звісно, похвально, але над матчастиною явно не допрацювали.

  Ну що ви! Не помиляється ж лише той, хто нічого не робить! То я себе втішаю тим, що не належу до тролів, які не помиляються ніколи. smile

  А щодо допрацювання - то окрема розмова. Щоб щось допрацювати, з ним треба як мінімум працювати. А праця передбачає ще й практичне застосування певної ідеї, а не лише теоретичне. Так завжди, і то вже не я придумала, пробачте. rolleyes

 20. та ладно. ви подивіцфя які мультики дивляця щас діти. А ви про якісь значки чи ще про якусь хрєнь.

Вернуться на страницу
Прокоментуйте!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Коментувати без реєстрації

(войти без комментирования)

Имя и сайт используются только при регистрации

Якщо ви вже зареєстровані як коментатор або прагнете зареєструватися, вкажіть пароль і свій актуальний email.

(requried)