Вернуться на страницу

Comments: 18

 1. Оповідання ще не читав. Але назва - ну, дуже актуальна! Дякую!grin

 2. Цікавий продуманий всесвіт, хочеться дочитати до кінця. Загалом враження приємне, одне з найкращіх оповідань на конкурсі.

  От правда помилок багацько, деякі шматки тексту зовсім не перекладені з російської мови.

 3. Одразу вибачаюся за жахливо не вичитаний текст. Дописувалося буквально у останню хвилину, бо ідея створювалася саме під цей конкурс і під цю тему, тому дуже хотілося встигнути, а не чекати іншого rolleyes

  Все ж таки одразу два оповідання робити важкувато, на щось завжди не вистачає часу. Надіюся, колись буде змога перезалити виправлений текст ))

 4. 2018-03-23 в 11:11:49 | Сновида

  Вітаю, авторе! Отже, маємо зворушливу історію, в якій рівень емоцій просто неймовірно високий. Вже десь із середини хотілося трохи стишити, щоб не стати жертвою нейропсихозу, хоч і фамільярів у мене нема, і жодні знахарі не запускали у їхнє цифрове нутро свої хижі пальці.

  Заявлений світ, як на мене, цікавий, хоча мені достоту так і не зрозуміло, що і як там влаштоване. Здається, світ техногенний, але має певні ознаки якоїсь магічності. Люди вирощуються на замовлення, клонуються (як я зрозуміла) із біоматеріалу випадкових померлих, але чомусь не потурбувались про бекапи для фамільярів. Це ж цифрові істоти, наскільки я зрозуміла? Тоді чому?

  У зображеному світі існують безпритульні, які туляться під мостами без помічників та використовують усілякі сурогати. Не зовсім зрозуміла, замість помічників? Навіщо? Якщо вони не мають на те грошей/можливостей, обходилися б без них. Тим більше, що в оповідці заявлені цілком слушні і не надто корисні побічки наявності фамільяра.

  ГГ каже, що довго шукав Хатіко, щоб знищити (де? на вулицях?), але тут він наказує, і той з'являється в одну мить - ну, не знаю. Складається враження, що так потрібно автору.

  Те ж саме із дівчинкою - мені складно уявити, що батьки Марії, які втратили доньку, отак легко відгукнулися на пропозицію її фамільяра і забрали малу, що, припустимо, була вирощена із біологічного матеріалу їхньої загиблої доньки. А якщо погодились, то чому, власне, вони не "замовили" дитину собі після її загибелі?

  Назагал оповідка зачіпає, це добре. Правда, лишає до світу/сюжету багато питань, а, отже, немало неузгодженостей - це мінус. Але попри це викликає інтерес, і хочеться запитувати - це плюс. Варто перечитувати, продумувати і доробляти.

  Ну й окрема заувага: гугл транслейтер - це зло. А гугл транслейтер без вичитки - це подвійне зло. Поважайте читача, будьте ласкаві.

  Наснаги!

 5. Тут взагалі немає гугл-транслейту. Яки був гугл-транслейт, то не було б пропущених слів, літер і т.п. grin

  Але вичитки також не було, я вже писав про це)))

  світ, як на мене, цікавий, хоча мені достоту так і не зрозуміло, що і як там влаштоване. Здається, світ техногенний, але має певні ознаки якоїсь магічності

  ІМХО так і має бути. Технологія у найвищому прояві виглядає незрозуміло, як магія. Вона робить "дива", мало хто (крім посвячених) розуміє, як це працює всередині, але це надає переваги, тому багато хто користується)

  але чомусь не потурбувались про бекапи для фамільярів. Це ж цифрові істоти, наскільки я зрозуміла?

  Так цифрові) Ну буде куди розвивати думку далі)

  Це просто перше що вигадалось на слово "симбіоз" - симбіоз людини та ШІ-помічника smile

  Щодо бекапу - цікава думка. Проте копіювання воно знижує цінність "копії" як унікальної особистості. Тим більше коли це постійно діючий ШІ, то кожна копія буде розвиватися далі сласним шляхом - поступово перетворюючись з копії на близнюка smile

  Я тут раптом подумав: а може Хатіко - це і є бекап? wink

  безпритульні, які туляться під мостами без помічників та використовують усілякі сурогати. Не зовсім зрозуміла, замість помічників? Навіщо?

  Ви бачили бомжів з мобільними телефонами? Я бачив, із старенькими, роздовбаними, чи краденими. Чому? Тому що технології це зручно, а бомжі - теж люди.

  Тут приблизно те ж саме, просто всі люди відвикли жити без помічників - безхатченки вони чи нормальні.

  ГГ каже, що довго шукав Хатіко, щоб знищити

  ГГ не шукав Хатіко. Він його одразу відпустив (замість того, щоб стерти чи показати комісії). А потім багато років сам його уникав, хоча й знав де його знайти.

  мені складно уявити, що батьки Марії, які втратили доньку, отак легко відгукнулися на пропозицію її фамільяра

  Там є натяк у тексті, але не вистачало ліміту знаків, щоб розвивати цю тему.

  ГГ ж сказав, що борг не повернений одному, можні повернуті іншому, хто цього потребує.

  Одна справа замовити собі "копію" загиблої доньки, але кожна нормальна людина розуміє, що "сурогат" ніколи не замінить оригіналу.

  І зовсім інша: просто допомогти людині, яка ВЖЕ живе і потребує допомоги. Якщо вже Хатіко ("запрограмований" на оригінал) зміг передумати, то живі люди - тим більше.

 6. Авторе, нажаль, натрапила на Ваш текст за цим посиланням російською, тому вже вибачайте, але дочитувати не буду. Якщо хтось спростує порушення, радо повернусь до Вашого оповідання.

  http://litkreativ.ru/index.php?m=works&nr=3723

 7. Я нікого не заставляю дочитувати.

  Лишень скажіть, у чому ви вбачаєте порушення?

 8. Гадаю мова йде про порушення згідно правил

  2.2. На конкурс приймаються цілісні завершені оповідання, написані спеціально для конкурсу, які раніше не друкувались і не з'являлись в Інтернеті.

  але якщо твір російською, мо це і не порушення

 9. але якщо твір російською, мо це і не порушення

  Порушення. Таки випадки вже були.

 10. На конкурс приймаються цілісні завершені оповідання, написані спеціально для конкурсу, які раніше не друкувались і не з'являлись в Інтернеті.

  Оповідання було написано спеціально до цього конкурсу (що видно по темі), а не з'являлося в інтернеті раніше.

  Вкажіть мені, будь-ласка, пункт правил, який би забороняв подавати іншомовні версії на інші конкурси паралельно з конкурсом.

  Тим більше, що нік там не видає ні мої ФІО, ні мій авторський псевдонім.

 11. 2018-03-26 в 10:36:41 | Лісовик

  Авторе, тут вже неодноразово дискваліфіковували за участь в паралельних конкурсах. І проблема цього світу взагалі в таких юристах як Ви.

 12. Дякую, на доброму слові, Лісовиче! Вам теж доброго здоров'ячка!

 13. 2018-03-26 в 11:29:09 | Аноним

  А всі думали, що підозрілі автори ховаються у першій групі! oh oh

  А воно он-як виявляється. big surprise

  2018-03-26 в 10:23:20 | Автор
  На конкурс приймаються цілісні завершені оповідання, написані спеціально для конкурсу, які раніше не друкувались і не з'являлись в Інтернеті.
  Оповідання було написано спеціально до цього конкурсу (що видно по темі), а не з'являлося в інтернеті раніше.
  Вкажіть мені, будь-ласка, пункт правил, який би забороняв подавати іншомовні версії на інші конкурси паралельно з конкурсом.
  Тим більше, що нік там не видає ні мої ФІО, ні мій авторський псевдонім.

  МинулоКонкурсний прецедент: http://starfort.in.ua/en/page/gemeoshki/comments/next/2

  + Судовий прецедент — Вікіпедія

  + Правовий прецедент — Вікіпедія

  Таке життя...

 14. + Судовий прецедент — Вікіпедія

  А в нас тут вже британське прецедентне право? Чи звичаєве? )))

 15. 2018-03-26 в 18:13:51 | Лісовик
  Дякую, на доброму слові, Лісовиче! Вам теж доброго здоров'ячка!

  Звертайтесь якщо що. wink

  Мені звісно цікаво, скільки б набрав би балів Ваш твір. Але чомусь не виключаю, що і так буде більше ніж у мого опуса.

 16. Нажаль, цого ми вже ніколи не взнаємо(

  Але я вам потім можу сказати, скільки він набрав на іншому конкурсі wink

 17. Знаєте, здається потрібно ще перед кожним конкурсом писати нагадайку, що автори добрі, ну важко в інтернеті щось приховати, якщо хочуть знайти. І картинку додавати. З розкладеними грабельками.

  Авторе, шановний мій, не треба так. Я ж бачу, що тема для обговорення на тому ресурсі заведена 19.03.2018, 21:39, і я знаю о якій годині й хвилині надійшло оповідання на ЗФ. Ну от нащо по граблях ходити, нащо?

 18. Може ще секунди порахуємо? wink Той конкурс навіть ще не почався.

  Але якщо вам не потрібні сильні оповідання на конкурсі, то тут я вже нічого вдіяти не можу(

  Я так і не побачив яки саме пункт правил я порушив (якщо користуватися писаним, а не звичаєвим правом). Але хай би там як не було, з картинками чи без, ми розібратися. Що зроблено, того не повернути. Більше питань не маю.

Вернуться на страницу
Прокоментуйте!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Коментувати без реєстрації

(войти без комментирования)

Имя и сайт используются только при регистрации

Якщо ви вже зареєстровані як коментатор або прагнете зареєструватися, вкажіть пароль і свій актуальний email.

(requried)