Вернуться на страницу

Comments: 23

 1. Ух ти, з першого ж речення пішла фантастикаgrin

  широко заплющенні
  це як?

  все на світ
  певно, світі.

  Він увійшов до кімнати своїх невиправданих надій.
  Зайве уточнення. І таких по тексту вистачає.

  Вона порівняно з попередньою
  Порівняно з попередньою - вставні слова, отже пропущені коми.

  одразу стала посудиною його свідомості.
  Зміст фрази зрозумілий, але звучить вона не дуже коректно. Краще б якось перефразувати.

  до приміщення сонячного блиску
  Звучить, ніби сонячного блиску - назва приміщення. Краще б вставити сповнененого

  Це Гонча Тіндалоса, злий дух нижчих вимірів. Поки ти ще не закріпився в цьому світ, він хоче тебе викрасти
  Оскільки Гонча - вона, то тоді вона хоче тебе вкрасти

  ще одні сходинка
  Сходинки.

  Отже, маємо трагадію однієї людини. Нехай так. Але, як на мене, реалізація через таку сюрреалістичну призму - не дуже вдала ідея. Власне, основна ідея твору з'явилася в самому кінці, але ж до неї ще дістатися треба. Як на мене, краще було б реалізувати все ріал-тайм, себто писати про живого Олексія, а не того, що завис між світами. І нехай б в земному житті до нього приходив янгол 9які, до речі, не мають статі). Бо наразі, за такої реалізації, твір виглядає простим потоком свідомості.

  Трохи русизмів, НМД

  покритті
  вкриті

  Як на зло
  калька. Краще підібрати аналог

  піднявся
  Підвівся, звівся

  нічних кошмарів
  Нічних жахів

  меркло
  Тьмяніло

  піднімалися
  Підіймалися

  побоявся
  Злякався

  Успіхів.

 2. Це Гонча Тіндалоса, злий дух нижчих вимірів. Поки ти ще не закріпився в цьому світ, він хоче тебе викрасти

  Оскільки Гонча - вона, то тоді вона хоче тебе вкрасти

 3. мій коментар половнувся, тому пишу ще раз - аж ніяк, оскільки Гонча це просто ім'я духа, а дух це він, тому в автора все правильно. а, якщо слідувати Вашій пораді, то треба було б писати "Жаклін Кеннеді помер", бо Жаклін це він і т.д., а це не так

 4. А от не погоджуся.

  оскільки Гонча це просто ім'я духа, а дух це він

  Наведу приклад - Полудниця.

  Полудниця — відноситься до берегинь поля або землі.
  Народжуються і помирають разом з полем, до якого відносяться. Дух жаркого полудня, який наздоганяє тих, хто працює в полі опівдні (по народному звичаю опівдні слід було відпочивати).
  Залишену в полі без нагляду дитину викрадає або ж може замінити своєю власною. Якщо зустріти Полудницю опівдні, то вона може почати загадувати загадки

  Взято отут http://supermif.com/slovjane/poludnica.html

  Отже, Полудниця - дух, але все ж таки вона.

  Просто річ у тім, що слово дух я би класифікував, як слово середнього роду, адже воно позначає духів як жінок, так і чоловіків. А словесного означення духа жіночого роду в мові (здається, принаймні зараз я не можу пригадати) немає.

 5. Гонча це собака, собака в укр. мові чол. роду, хоч і вживається в жіночому як калька з рос. мови, хоч це і незле і тим грішили ще класики.

  Дух також іменник чоловічого роду.

  Полудницяу у Вашому прикладі вона, бо вона берегиня - тобто жіночого роду, як і всякі мавки, мамуни і т.д.

  отже, Фантоме, що ми маємо дух - він, собака - він і, якщо автор вважає, що його дух чоловічого роду, то має на це право.

  У цьому випадку вирішувати автору, бо він краще знає =)

  ну Ви ж не скажете, що Ремарк жінка, бо Марія то жіноче ім'я.

  я веду до того, що якого роду Гонча залежить від автора, а, оскільки він вважає, що чоловічого, то так і є і заперечувати це беззмістовно

 6. ну Ви ж не скажете, що Ремарк жінка, бо Марія то жіноче ім'я.

  Ні, не скажу. Хоча, якщо чесно, в дитинстві саме так і вважавgrin

  я веду до того, що якого роду Гонча залежить від автора, а, оскільки він вважає, що чоловічого, то так і є і заперечувати це беззмістовно
  Ну так я ж і не наполягаю, що саме так має бути. Звичайно, вирішувати авторові, а я просто цвернув його увагу на це.

  Полудницяу у Вашому прикладі вона, бо вона берегиня - тобто жіночого роду, як і всякі мавки, мамуни і т.д.
  Ну, можливо і так. Наполягати не буду, бо в нас тут взагалі ситуація - караул. В тому то і проблема, що іменником чоловічого роду позначаються "жіночі суності"grin

 7. Не сперечайтеся, бо краще вжити слово "гончак", і все вирішується миром smile. От тільки не збагну, навіщо автор Лонга сюди присобачив, та ще й під таким соусом.

  Щодо твору, то як мініатюра він виглядав би краще. А так - надто розтягнуто й нуднувато. Ну і вичитка не зашкодила б. Від фраз типу "скільки багато питань" реально холоне кров smile.

 8. ок, панове, поїхали.

  пишність на початку повинна бут виправдана пізніше... побачимо. "широко заплющені" сприймається як гумор, але далі гумору не видно, тож із цим варто щось зробити.

  кушетка
  канапа?

  А стіни зі шпалерами кремового кольору
  - недоладна фраза. Якщо є шпалери, то є й стіни, так?

  скоштувати
  скуштувати

  це рай створений персонально для тебе й виходу з нього немає.
  гм. Точно рай? Ню-ню. краще "це місце", а оцінку нехай дає читач. Хоча взагалі твір ну дуже сильно нагадує деякі із конкурсу "Імперія".

  Це Гонча Тіндалоса, злий дух нижчих вимірів.
  янгол, рай - і тут же "нижчі виміри". Традиційні християнскі асоціації в читача дають збій - авторе, краще їх узагалі уникнути.

  Вірші текст переобтяжують. Авторе. проведіть опитування хто із читачів їх не те, щоб запам'ятав, а просто читав. Мій досвід підказує, що переважна більшість поєїю в прозі просто пропускає.

  Отже, резюме.

  Твір - один в один як про "Пробудження" із літнього конкурсу "Імперія". Тільки розтягнутий. скоротити його до мініатюри - і в попередній конкурс.

  І над мовою працювати - багато повторів в рамках одного чи сусідніх речень.

  Основна проблема твору - читач (я) не співпереживає головному герою.

 9. 2013-02-02 в 11:29:15 | Дврг квдл

  Отже дане оповідання супер і заслуговує на перемогу. Автор молодець!

  Подумав і вирішив написати схвальні відгуки до всіх оповідок, без виключень... а то повторюється старорежимне минулоконкурсне ярликування і зомбування. Це - супер і заслуговує фіналу, а це - не дуже.

 10. Мої очі широко заплющенні

  У всіх бувають ляпи, але на них часом не зважаєш, захопившись сюжетом; буває навіть, що такі оригінальності в сюжеті якось виправдані (хоча рідко).

  Але ПОЧИНАТИ твір такою нелогічною фразою - недопустимо. Особисто мені після першого речення просто розхотілося читати далі. Пробачте. :(

 11. Відразу видно недалека публіка взялась тут за коментарі. Ні тобі художнього аналізу ні обговорення ідейно-філософської концепції твору. [cens] філологи, які вишуковують русизми,відсутність ком і т.д. [cens]

  Редаговано координатором

 12. А вот это наезд на комментаторов и наезд капитальный. Тролль детектед. Обращаю внимание администраторов (сообщение на почту пока послать не могу).

 13. Видалено на підставі п.п. 4.2 та 4.3 Правил

 14. Селін такі гострі звинувачення кинув(ла) у обличчя коментаторам, що я аж захотіла почитати оповідання, під яким ввивергнувся цей вулкан - чорний піар - це теж метод привертання уваги. smile

  Скажу відверто: ні художнього аналізу, ні інших значимих обговорень я не робитиму, бо не позиціоную себе як критика і, мабуть, не вмію грунтовно заглиблюватись у літературне препарування. На разі я просто читач і писатиму про свої читацькі емоції.

  Твір мені сподобався! Звісно, оповідання химерне і абстрактне, сюрреалістичне, мов картина Сальвадора Далі, проте фінал піднімає завісу цієї химерності - і перед нами постає головна ідея твору - не розтринькувати всує дар, з яким ми приходимо у цей світ. Дочитавши до кінця, я можу тільки щиро порадити усім нам писати твори, які змусять інших замислюватись над своїм покликанням, і самим замислюватись над власним духовним і творчим ростом. Так, принаймні, мені відгукнулось після прочитання.

  Варто відзначити, що написано добре. Твір рівний, як аркуш паперу - без несподіваних обривів, без недосказаності, без несподіваної наївності - автор почав його з високої ноти і завершив, тримаючись цієї вібрації. Молодець!

  Ще дещо із особистого сприйняття. Відчуття новизни оповідання не викликало. Навпаки - прочитавши, я поринула у якесь дежавю. Це не недолік оповідання (принаймні не кричущий і не для мене), а лиш констатація. Та тут все банально - просто я читач із великим стажем, тож здивувати мене, на превеликий жаль, важко. Але все було б значно гірше, якби автор написав твір банально і занадто спрощено. А так, я можу лише похвалити і подякувати. Гадаю, на це оповідання знайдеться хоча б одна "заблукала вівця", якій буде, що взяти з нього, і над чим призадуматись.

  Бажаю успіху на конкурсі!smile

 15. Оце вже думка, мені подобається, коли люди обдумано підходять до процесу коментування і побудови власної оціночної системи. Про це я и говорив і матюкався, і з приводу цього вив)) Попередній мій коментар видалили, хоча я не вважаю, що якщо наїзд іде не на автора а на коментуючих анонімів в це варто втручатись модераторам. Ловчиня птахів - тобі респект за конструктив і хороший любительський аналіз. Я прочитав кілька робіт заявлених у конкурсі, але "зауваження" до цієї праці мене просто шокували. Це або відсутність всякого смаку і відчуття естетики або ..... далі мали бути матюки, але видалять. Не тільки восхваляти, алей критикувати потрібно вміти, шановні філологи!

 16. Гадаю, координатори видалили коментар не через адресність, а через негативні еманації, - і це вірно: не варто бруднити сайт вербальним сміттям. Чесно! Не хотілось би продиратись крізь купи матів і наїздівwink

  Селіне, ви можете взяти активну участь в обговоренні творів. Хороша змістовна критика лише вітається. ЯКщо автор має напрям на власний розвиток, то матиме користь від усього - і від філологічних зауваг, і від історичних, технологічних, моральних, релігійних і теде і тепе.grin

 17. Життя не шахи - одного мата не достатньо. Як тут не гидитись!!! Lady_Guest, на фразу "з широко заплющеними очима" пише: "Але ПОЧИНАТИ твір такою нелогічною фразою - недопустимо. Особисто мені після першого речення просто розхотілося читати далі". То геніальний режисер Стенлі Кубрик по-вашому нелогічний???!!! [moderate]

 18. Селіне (чи ви - інкарнація автора твору?), варто берегти нерви grin

  Ось я, наприклад, рідко звертаю увагу на помилки у тексті (хоча й помічаю), бо й сама грішу помилками. Пріоритетним же вважаю вловити авторські суть-і-смисл і співставити їх із власною шкалою добротності. При цьому намагаюсь не звертати увагу на відверто образливі зауваги.

  Але є люди із занадто естетичним сприйняттям цілісної картинки - для них усе має вагу: і розділові знаки, і ідея, і реалізація, і навіть слова, якими починається прелюдія. ТО що ж - кидати в них капцями? Та нехай собі пишуть і говорять; вас більше повинно турбувати те, що пишете і говорите ви. До того ж більшість критиків дають цінні поради, навіть, у тій же філологічній частині.wink

  Отож, щоб не гидитись, не ходіть там, де є бруд.smile

  Удачі!

 19. Ну! це не в моєму стилі. Як прихильник Луї фердінана Селіна, Жана Жене, Юрія Мамлєєва, Єдуарда Лімонова, для мене це не надто брутально, як би я написав мініатюру за своїми смаками, вона видалась би блювотно-огидною для зібраної тут публіки. Мене самого дивує що автор мовчить. Під іншими роботами я бачив реакції авторів на коментарі, а цей десь дрімає поки його туть джовбуть!

 20. Мене самого дивує що автор мовчить.Під іншими роботами я бачив реакції авторів на коментарі, а цей десь дрімає поки його туть джовбуть!

  Ну, то не будемо більше флудити?wink

  П.с.

  як би я написав мініатюру за своїми смаками, вона видалась би блювотно-огидною для зібраної тут публіки.

  Напишіть, почитаємо. Зібрана тут публіка - це ще не вся читацька аудиторія, координатори пишуть, що сайт моніторять і видавництва.

Вернуться на страницу
Прокоментуйте!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Коментувати без реєстрації

(войти без комментирования)

Имя и сайт используются только при регистрации

Якщо ви вже зареєстровані як коментатор або прагнете зареєструватися, вкажіть пароль і свій актуальний email.

(requried)