Вернуться на страницу

Comments: 40

 1. Історія про поступове усвідомлення штучного інтелекту себе як особистості. Тема не нова, тому все залежить від якості виконання. Тут якість на висоті. Я не прихильник еротизму у малій формі (не тому, що це так погано, а тому, що у більшості випадків, це виглядає примітивно й некрасиво), в даній оповідці така деталь не заважає і виглядає органічно, що вказує на майстерність автора.

  Одне запитання: враховуючи описані фізіологічні особливості ГГ, його створювачі з самого початку передбачали, що він буде виконувати функції не лише охоронця?

  Загалом, гарний твір.

  Авторові - успіхів на конкурсі!

 2. Твір класний. Поки що мій фаворит на конкурсі. Взявся було виокремлювати моменти, де кіборг, замість прораховувати ситуації (як це він робить стандартно), думає як людина... Туди ж хотілось віднести «потік свідомості» водночас з операціями на самому початку... Але переконався, що не треба. Ваш кіборг – трохи не та «залізяка»(кібернетична складова), до якої всі звикли, а більш – людина (органічна складова), причому не лише фізично, а й на рівні інтелекту. Правильно я зрозумів?

  Текст чудовий, живий. Єдине зауваження до сюжету – кінець. Здається, жодних передумов для того, щоб ГГ покинув хазяйку немає. Спонтанне рішення? Тоді чому? Він же все аналізує. Так, він відзначає зручні, корисні моменти своєї фальшивої людськості, але ж це вже наслідок рішення, а не передумови.

  Пара текстуальних зауважень. Видно, що твір неодноразово вичитаний і зустрічаються лише явні механічні помилки на кшталт: «в під водою», «взяти віддати наказ» та «я не вважає її небезпечною».

  Іще незрозумілий кличний відмінок. То хазяйка зве кіборга «Касю», то «Кась» (ну, це колоритно, то нехай буде), а от Кася – це явна помилка.

  Ну, і пару ще зауваг до викладу. Чому інтелект кіборга не встигає за реакціями його тіла? Тут можна було б списати знову ж таки на його «людськість», але все ж таке питання виникає. І чому побачивши бюст хазяйки кіборг іменує його персами? Чому тоді вже не цицями? Гадаю, мали б бути груди чи навіть молочні залози.

  А найбільше у вашому творі мене вразило ось що. Позавчора мені прийшла думка про сюжет для наступного оповідання. Вчора увечері навіть розпочав його. Благо, що сьогодні прочитав ваш твір і від задумки відмовився. Коротко викладу той сюжет і ви зрозумієте чому.

  Майбутнє. Науковець перед аудиторією намагається розвінчати міф про те, що штучний інтелект може «переживати» почуття. Перед публікою – частково відремонтовані рештки «мозку» кіборга-захисника, з яких відтворюються спогади про його служіння хазяйці – порнозірці. В цих спогадах хазяйка займається своїм ремеслом при ньому, а також спілкується з ним на відпочинку. Вона будь-що намагається «осуспільнити» його (віддає хакерам тощо), щоб, на скільки стає зрозумілим у кінці, «просто кохати його», на противагу стосункам з чоловіками, що не такі віддані/галантні/чесні та використовують її як іграшку. Далі – спогади про страту хазяйки. Натовп намагається забити її камінням, але кіборг закриває її собою, поки не отримує впритул з поліцейського дробовика в голову, таким чином і руйнується його «мозок». Під кінець доповіді науковець вперше вмикає відремонтований «мозок», а той одразу питає чи хазяйка вижила і дає зрозуміти, що таки кохав, що й було причиною порушення ним норм та програм про недоторканість виконання судового рішення.

  Пробачте, якщо не доречно чи занудив, але направду дивний збіг. Тепер вболіватиму за ваш твір, як за свій.

  Тому зичу успіхів у конкурсі!

 3. Доку

  Одне запитання: враховуючи описані фізіологічні особливості ГГ, його створювачі з самого початку передбачали, що він буде виконувати функції не лише охоронця?

  Кіборг - штучно вирощений та допрацьований людський організм. Зайве просто "не відрізали" red face За рахунок цього, до речі, й сталось можливе пробудження самосвідомості.

  Нурсултану

  Твір класний. Поки що мій фаворит на конкурсі.

  Дякую. Проте ще буде багато творів. Але ви тримайтесь!

  Здається, жодних передумов для того, щоб ГГ покинув хазяйку немає.

  Він не може не коритись її наказам. От уявіть, що коли ви із кимось, вам автоматично вдягають поводок. Ним не користуються, але вдягають. НЕ виникне бажання піти туди, це цього поводка немає?

  Інший момент - по мірі самоусвідомлення герой дорослішає. Діти, самостверджуючись. Чому Блудний Син покинув дім? У нього точно було менше причин.

  зустрічаються лише явні механічні помилки

  тю! як же очі замилюються... дякую Вам.

  перста - перса... це гірше, ніж невичитане - це автовиправлення ворду.

  Іще незрозумілий кличний відмінок. То хазяйка зве кіборга «Касю», то «Кась» (ну, це колоритно, то нехай буде), а от Кася – це явна помилка.

  Зауважу, що Хазяйка дуже грамотна дівчина, але не обтяжує себе правильним використанням кличного відмінка. Не повинні усі герої розмовляти наче диктори телебачення.

  Позавчора мені прийшла думка про сюжет для наступного оповідання. Вчора увечері навіть розпочав його.

  Проекційна телепатія? Взагалі я колись фільм подібний бачив про жінку-письменницю та якогось робота. Ще є фільм "двохсотлітня людина". Ну й "робокоп" wink Взагалі, тема стара. Я спробував подати усвідомлення себе "зсередини".

  зичу успіхів у конкурсі!

  Дякую!

 4. Так... якийсь сексуально-стурбований конкурс. На повістці дня - секс із кіборгом. Окремо відмічу оригінальність назви... щоправда там вище щось подібне уже є.

  Із цікавого: "три тисячі вісімсот дев'ятнадцять краплинок налічив напівлюдина-напівробот, напівохоронець-напівкоханець". grin Авторе, не ображайтесь, не втримався.

  Успіхів!

 5. Дайош секс стурбованим!

  Дайош конструктивні коментарі!

  Ні, не дам. Натомість тримайте нашвидкуруч зімпровізовану пародію!

  П.С. Зробити пародію можна на будь-який твір, навіть на загальновизнану класику. І смішно буде до...

  Зате в межах пародійної лаконічності легко роздавати діагнози, в т.ч. про стурбованість будь-чим.

  Я теж не втримався, так що звиняйте.

 6. Якщо автора оповідання досі цікавить скромна думка Нурсултана Тюлякбаєва, то останній зауважить, що кличний відмінок є літературною нормою, а отже, має дотримуватись за звичайних умов. Якщо ж ви вирішили розкрити характер героїні за допомогою одного лиш її мовлення, то окрім "Кася" вона повинна продукувати й інші "лінгвістичні правопорушення", характерні, типові для певної групи населення чи оригінальні, вживані виключно нею.

  У вашому оповіданні, переконаний, характер героїні розкривається (на скільки це можливо) за рахунок стилю її життя.

 7. Нурсултане, може Ви й праві. З іншого боку неправильність мови - один зі штрихів. Загалом, іще послухаю, що скажуть люди, це якраз випадок, коли з боку видніше.

 8. Доповнення думки: ...але точно не за рахунок її мови.

 9. Дуже гарно написано.

  Оповідання належить до тих, які запам"ятовуються. Усе на місті і усе в міру - логіка, світ, герої, деталі. Особливу увагу Автор приділив деталям і це зробило оповідання достатньо правдоподібним і серйозним. Я про такі кажу: читаю - і вірю. smile

  І герої добре змальовані - викликають співпереживання.

  На мою думку, оповідання - побачить фінал, це точно. В Автора присутній своєрідний стиль письма і коментування, тож принаймні ще одне оповідання я вже "вичислила". Принаймні, я так думаю. wink

  Удачі!Я прихильник вашого стилю - він додасть якості конкурсам на ЗФ.

 10. Удачі!Я прихильник вашого стилю - він додасть якості конкурсам на ЗФ.

  Приєднуюсь!

 11. Сподобалось, поки, що мій фаворит на конкурсі(я ще не все прочитав)smile

  Спіткнувся на одному місці.

  Хазяйка, під час шопінгу потрапляє під вибух, пожежу дивом залишається живою і після цього логічно обґрунтовує чиновникам, чому потрібно відремонтувати її охоронця

  – Отже, діючи шаблонно, він не зміг би виконати завдання. Таким чином, звинувачуєте його в тому, що він його все-таки виконав і мене врятував? Знаєте, якщо ваші вироби не в стані виконувати свою функцію, то вони мені ні на чіп не здались. Відремонтуйте мого охоронця. Я хочу, щоб ви його вилікували!

  якось нетипово вийшло, я очікував, що буде істерика або просто каприз.

 12. Хазяйка, під час шопінгу потрапляє під вибух, пожежу дивом залишається живою і після цього логічно обґрунтовує чиновникам, чому потрібно відремонтувати її охоронця

  Це якщо припустити, що кіборга ремонтують одразу, а не "він полежав на складі, все оплатили, дійшла черга...". Як ноут, що при розряді батарейки "засинає". А оскільки Хазяйка вже встигла прийти до тями - то якийсь час у неї був. Гм... нотатка на пам'ять: вставити рядочок-другий, які пояснюють, що кіборг впадає чи виходить зі "сплячого режиму" під час критичних пошкоджень. Дякую за зауваження: це якраз той випадок, коли потрібен погляд зі сторони: автор деякі речі сприймає настільки очевидними, що й не думає про них.

  Сподобалось, поки, що мій фаворит

  Сподіваюсь, що в майбутньому ситуація не зміниться grin

 13. Сподіваюсь, що в майбутньому ситуація не зміниться grin

  А я все ж сподіваюсь, що в оповідання з"явиться багато гідних конкурентів. Інакше буде не цікавоsmile.

 14. Мені дуже нагадало "Срібного коханця" Таніт Лі, але навряд чи це зумисний плагіат. Інтонація зовсім інша, андроїд не схожий, фінал дуже відмінний. Сподобалося, як автор упорався з оповіддю від першої робоособи smile В цілому гарно.

 15. Якщо плагіат, то абсолютно незумисний wink Треба буде почитати, дякую.

 16. З усіх творів на конкурсі цей сподобався найбільше. Автор гарно володіє словом. Читати було легко та приємно. Думки кіборга, його дії, його висновки щодо емоцій - не найпростіший матеріал для сплетення в єдиний лаконічний текст.

  Особисто мені не вистачило більш розгорнутого опису внутрішніх мотивів та висновків кіборга для прощання з хазяйкою. Ідея щодо золотого ошийника чи клітки зрозуміла, але ж герой настільки прозорий для читача у своїх арифметично-емоційних роздумах, що на останніх абзацах тексту йому просто бракує відвертості smile

  Я маю право голосу саме у цій групі оповідань, але автору поставлю не 10, а 8 балів. 1 місце я віддам тексту слабшому за цей, але який відповідає завданням конкурсу. Нажаль, "милий дім" залишився поза кадром.

  Ще раз дякую автору за цікаве оповідання.

 17. Будь ласка! Дякую й вам за оцінку, в групі є чудові твори за які варто голосувати й окрім цього.

  але ж герой настільки прозорий для читача у своїх арифметично-емоційних роздумах, що на останніх абзацах тексту йому просто бракує відвертості smile

  Якщо не важко, поясніть, що ви мали на увазі, я не дуже зрозумів.

 18. поясніть, що ви мали на увазі, я не дуже зрозумів

  протягом всього твору читач не тільки спостерігає за розвитком сюжету через дії героя, але й знає внутрішні думки-переживання-висновки кіборга стосовно кожної ситуації.

  Я сміливий. Нове відчуття – гордість собою.
  – Я знала, що ти теж не байдужий, – шепоче хазяйка. – Таке неможливо вдавати.
  Як вона здогадалась? Спогад – обіцянка смітника. Страх.

  В кінці твору ГГ отримує можливість бути вільним, полишити Хазяйку. Його ніхто не переслідує, він відчуває позитивні емоції від людських контактів з цією жінкою, вона не вважає його неодухотвореним, заперечує сам факт сприйняття його як якусь річ.При цьому всьому він робить висновок піти. Як він прийняв це рішення, як у нього народилася нова емоція і бажання бути вільним, бути людиною залишилось загадкою. Тому і написав, що очикуєш прозорості внутрішнього світу у цей вирішальний для ГГ момент, коли всі його попердні роздуми та вагання були як на долоні.

 19. Ага, ясно. Я думав, що мотивацію пояснив достатньо, виявилось, що ні. Дякую, це важливий момент. Я подумаю, чи потрібна прозорість, чи все-таки залишити на додумування. Все-таки "на долоні" роздуми машини, а під кінець він уже людина. А людська душа - потемки wink

 20. Зате в межах пародійної лаконічності легко роздавати діагнози, в т.ч. про стурбованість будь-чим.

  Нурсултане, ну як же не поіронізувати над власним твором?

  Фух, як довго я чекав, щоб це сказати!!!

  Усім коментаторам - дякую, ваші відгуки допомогли проаналізувати мій експеримент!

Вернуться на страницу
Прокоментуйте!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Коментувати без реєстрації

(войти без комментирования)

Имя и сайт используются только при регистрации

Якщо ви вже зареєстровані як коментатор або прагнете зареєструватися, вкажіть пароль і свій актуальний email.

(requried)