Вернуться на страницу

Comments: 11

 1. 2015-09-07 в 22:27:27 | Зіркохід

  Дуже суперечливі враження. Початок заінтригував, проте далі все змазалося за потоками непотрібного словесного лушпиння. Кінцівка трохи вирівнялася, правда, однак катарсис так і не настав confused. Не в останню чергу "завдяки" кепській вичитці. Граматику незле було б підправити. Чому, скажімо, у вжитих в родовому відмінку словах Марса, датчика, скафандра закінчення відмінку давального? Це якась мода повальна пішла останнім часом, їй-право! smile.

  Загалом, НМСД, оповідання читабельне, але потребує ще доопрацювання, зокрема грунтовного скорочення. Це повернуло б динаміку й не розсіювало б увагу читача. Успіхів!

 2. Дякую)

 3. Скорочення задля динаміки зіпсує атмосферу, ідея твору не матиме тієї пластики, на яку я розраховував.

 4. 2015-09-13 в 02:19:41 | Сторонній.

  Для початку про недоліки:

  1)

  метеовайфаєм (бездротовий інтернет, який передає інформацію на великі відстані за допомогою вітру та хмар)

  Не треба так розжовувати - ми не дебіли, а це псує читання. Наче ти тільки поринув у текст, а це пояснення тебе відволікає.

  2) Чому герої висадились саме тоді, коли Марс був в апогеї орбіти? Вони не чули про оптимальне керування?

  3) Перший вихід на Марс аж у 84-му? Ми так повільно розвиваємось? Навряд, якщо встигли зникнути всі релігії і з'явився

  метеовайфай (бездротовий інтернет, який передає інформацію на великі відстані за допомогою вітру та хмар)

  4) Багато-багато помилок, русизмів і подібних дрібниць. Треба краще вичитувати.

  Тепер про плюси:

  1) Діалоги героїв порадували.

  2) Плавна манера опису сюжета з філософськими вкрапленнями - порадувала.

  3) Гіпотеза походження кисневих утворень - порадувала.

  4) Цивілізація, що спілкувалась кольорами - порадувала.

  Загалом, оповідання сподобалось. І як на мене, зменшувати твір не слід. Така розтягнутість нагадує враження від екранізації "Одісеї" Кубрика.

 5. По першому згоден

  По другому: брак часу і ще необхідно врахувати орбіту самої Землі, звідки стартує космічний човник.

  По третьому: у майбутньому постане проблема браку ресурсів.

  По четвертому згоден.

  Дякую Вам)

 6. Якби прочитати це оповідання у оригіналі - тобто російською (судячи з побудови словосполучень та речень загалом) - можна було б отримати справжній кайф, імхо!!!

  А відтак - очі постійно чіплялись за граматику та пунктуацію, навіть там, де в цьому не було необхідності rolleyes

  Власне, в цьому і полягає один великий мінус. До маленьких мінусів віднесла б доволі рваний стиль оповіді і...мабуть, більш нічого. smirk Претензії щодо перебільшеної штучності соціуму недалекого майбутнього - це суто суб’єктив. Автор бачить майбутнє таким, я просто читаю...

  Усе інше - тема, ідея, філософські роздуми, метафоризм і, навіть, сюрреалізм деяких моментів - мені сподобались.

  Просто цікавість. А 71% океанічної площі на планеті Земля не легше і дешевше було б освоїти, ніж виряджати сумнівні експедиції на пошуки і завоювання(!) нових планет? Земля ж - страшенно велика і заселена лише на 30%. В принципі, уже зараз різними країнами розроблені проекти морських метрополісів та підводних міст, які за планами будуть готові років через 20. Чи саме там і мешкають додаткові 4 млрд землян з Вашого майбутнього? grin

  Успіху!

 7. Дякую за відгук!

  Оповідання писалось українською, але побудова словосполучень таки дійсно містить більше від російської. Не знаю чому.

  Щодо майбутнього соціуму - це прогноз без обґрунтованого дослідження. Я не наполягаю на істинності smile

  Базова проблема у творі - дефіцит ресурсів, а не територія, тому дно океану не вирішує проблему, а змушуватиме людство ще більше марнувати корисних копалин.

 8. В очі втрапили лише ці дві одруківки.

  «Навідмінну», «ультрафіолетова випромінювання».

  Оповідання сподобалося, навіть дуже. І тих недоліків, про які писали попередні рецензенти я навіть не помітив. Дуже вже захопився сюжетом. Особисто мені дуже нагадало класичну НФ. Навіть дещо зустрічав подібне, не таке звісно, але дежавю присутнє.

  Десь всередині подумав, що зовсім незле буде, якщо від смерті астронавтів врятують марсіяни, аналогічно як це земляни роблять з тваринами. Принаймні згадки в тексті на це наштовхували.

  І найбільше сподобався цей вислів – «Всім людським хворобам рано чи пізно ставили один діагноз - життя.» Шикарно. Сподіваюсь, що так і буде ).

 9. 2015-09-30 в 21:31:10 | Андрій

  Взагалі то Океан - сам по собі чимале джерело ресурсів. А після того як термоядерний синтез став реальністю (кінець 2013р) я взагалі погано уявляю які ресурси можна вичерпати.

  Однак, десять років тому в сусідній сонячні системі вдалося виявити планету дуже схожу на Землю. Сенсаційне відкриття спровокувало неабиякий підйом в науці і техніці - спільними зусиллями людство направило космічний корабель за межі сонячної системи. А потім ще один.

  1) Спочатку відбувається підйом науки та техніки, а вже потім відкриття планет. Точніше відкриття планет безпосередній наслідок цього росту. Причому побічний.

  2) А сусідня система це яка? (Питання вкраї підступне)

  Теж мені велике діло - політ до Сатурну. Туди наше залізо, на іоних двигунах, літає з регулярністю рейсових літаків. Доречі звідти кораблі можна і повернути, для вивчення. Дистанційно. (Трохи з годом: Ах от ви про що.... цікаво. Але варто було про це сказати раніше... Одразу після кораблів які загинули. А чому відправляли експедиції якщо знали що апарати швидко псуються? )

  в Бразилію, в університет світової величини не для навчання,
  в який? Хочаб назву. Можна по місту.

  Різнокольоровий метал, навіть не метал, а якийсь сплав
  - сплав це теж метал. І навіть діамантовомагнітитанова кераміка - метал.

  - Жодна електроніка не працює! - гукнув вчений до решти.
  - рації теж? І гучномовці?

  Між іншим ЕМІ що вибиває основні та резервні системи, взагалі-то супроводжується ударною хвилею такої сили, що наших астронавтів розітре на атоми. (Але ладно, то я вже вередую).

  Згідно показників датчику, його вистачить менше ніж на півгодини.
  - це краще зробити не словами, а описом. По-перше навкруги не ідіоти і датчики бачать (які теж електронні). ПО-друге - істериків на космічні кораблі беруть тільки у фільмі "Армагеддон".

  - Опромінення. Велике і сильне.
  - опромінення потужне. Або великою дозою.

  випромінювання смертельне для всього живого, то на орбіті Марсу світло Сонця може набувати властивості електромагнітного імпульсу.
  - взагаліто є явище яке якраз таки пов'язане з Сонцем і має властивості ЕМІ. - соняшнмий спалах з викиданням великої кількості іонів. Нас від цього рятує Магнітосфера Землі, а на Марсі (з його, теоретично, холодним ядром) це може стати проблемою. Але Спалахи що призводять до виходу апаратури з ладу фіксують... один раз з часу створення цієї апаратури.

  Сонячне проміння на певній відстані переходить у сильне гамма випромінювання,
  - зі збільшенням відстані інтенсивність слабне. Інерцію у Космосі ніхто не відміняв, а вона ще те стерво. wink

  Тепер взагалі по твору:

  1) Дуже важкий старт. Можна легко викинути все аж по самі невдалі польоти до іншої системи, без шкоди оповіданню.

  2) Дуже слабке пропрацювання світу. Бо не суттєвим деталям приділено страшенно багато уваги, а от важливим усього пара слів. Та і ті пробігом.

  3) Слабке знання сучасного стану речей. Серйозно подивіться фільми Діскавері та Нашенал Джеогрефік (я розумію читати роботи фізиків страшенно важко) Бо порівняно з показаними там дивами сучасної науки 90% оповідань конкурсу - сіра, нудна повсякденність.

  Але і де що гарне вам сказати можу:

  1) БОГИ МИЛОСЕРДНІ ТА ЦЕ Ж ФАНТАСТИЧНЕ ОПОВІДАННЯ!!!!!11111ОДИНОДИН Бо власно, чомусь мало хто з авторів пише на конкурс фанатстичних оповідань фантастичні оповідання. В поточні групі таких чверть. А ви молодець постаралися.

  2) Незважаючи на слабку матеріальнотехнічну базу, ваші мізки працюють у правильно напрямку. Тож підтягніть базу і будете творити сучасну, живу фантастику.

  Натхнення та наполегливості. Чекатиму нових творів.

 10. пане, Андрію. Таки мало пишуть НАУКОВО фантастичних оповідань. Фантастика тут в широкому сенсі.

  Тепер щодо твору, так, враження суперечливі, треба почистити текст, бо складно спрйимається, можливо будова речень винна чи мова. А так оповідання непогане

 11. Хм, зважаючи на попередні коментарі, одразу зізнаюся, що в жанрі наукової фантастики пишу вперше. Ще й малий обсяг згідно правил конкурсу змусив мене бути лаконічним і не розвивати ідеї, що суперечать сучасному стану речей у світі. Паралельно із цим, я хотів підсилити філософсько-екологічний мессидж у тексті. Можливо, я поставив для себе забагато завдань і текст структурно вийшов заважкий.

  Дякую за відгуки)

Вернуться на страницу
Прокоментуйте!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Коментувати без реєстрації

(войти без комментирования)

Имя и сайт используются только при регистрации

Якщо ви вже зареєстровані як коментатор або прагнете зареєструватися, вкажіть пароль і свій актуальний email.

(requried)