Вернуться на страницу

Comments: 15

 1. Від оповідання склалося подвійне враження. Ніби й написано непогано, і фінал не передбачив, проте... якось не зачепило. Можливо, надміру вульгарності (це суб"єктивно, на мій погляд). Можливо, причина у тому, що жоден персонаж не викликає симпатій. По тексту:

  Вона була в самому пістрявому халаті на голе тіло

  Це ж як ГГ роздивився?wink

  Опустивши ліву руку на округле стегно, правою я накрив півкулю пружного перса, торкнувшись великим пальцем маленької горошини соска. Ох, і відьма ж… Її затрусило

  Цікава метода поводження з відьмами. Не підскажете, де можна детальніше почитати подробиці? Можливо, згодиться на майбутнє.

  До речі, чомусь здалося, що автор - жінка.

  Успіхів!

 2. Як і в Дока в мене склалося подвійне враження, але дещо з іншого приводу. Думаю, що це, через те, що на тлі історії про відьм і відунів, яких вистачає в українському фольклорі, тож можна вважати їх за міфи (з поетикою трохи складніше) та динамічного і доволі логічного розвитку подій з неочікуваною і для мене кінцівкою, в мене було абсолютно відсутнє відчуття логічності персонажів та їх дій. Ще й склалось враження голівудського сюжету на українский лад. Здається автор створив сюжет і примусив героїв його зіграти. Але це лише моє враження.

  Дуже непереконливим видався аргумент про те, що електрик був із електрикою на "ти" і його не могло вбити. Хотілося б помітити з цього приводу, що це - виробнича травма. А ось стаж роботи, до речі, згідно статистиці - навпаки збільшує загрозу травм, через втрату обережності.

  І бензопила видалась мені роялем у кущах. Це дуже суб"єктивно, але може хоча б речення про те, звідки у хрущовці бензопила? Дорога річ, не в кожного хазяйновитого власника земельної ділянки є.

  Мені не вистачило деталей, але сподобалась неочікувана кінцівка та стара верба. Забагато виникає питань після прочитання. А ще потішило те, що в сорок років я все ще буду молодицею! Принаймні хтось так вважає.

  Успіхів та наснаги!

 3. Якось так... Написано гарно, читати цікаво... Але після прочитання нічого не лишається. Кінцівка несподівана, та враження це не змінює.

  Рекомендую Авторові, поки він у темі, ознайомитися ще з "Маллеус малефікарум" grin, там ще не такі перли знайдете про відьом. І про відьмаків (відун - калька з російської).

 4. Звичні "постєбушкі" з пивом і з цицьками.

  Не дочитала.

 5. Щось не зрозуміло чому відьму в ніс гепнули, кров текла рікою, а через півхвилини вона вже в халатику по квартирі ходить, наче нічого не сталось.

  Дивно. Цікаво, але сирувато. "Тема сісєк..." як-то кажуть...

 6. Забагато діалогів, трохи описів бракує, не зміг уявити собі сцену і персонажів. Але нічогенько так smile Цілком очікувана реакція рецензенток-панянок. "Я сексист, я можу" - триндець повний. Хоча найбільше сподобалось ось це: "Я - штунда, - сказав Штунда." smile

 7. Відьмині принади - то найбільш українська частина твору. Бо всім же відомо, що "повна пазуха цицьок" - то українська народна ознака гарної жінкиsmile

 8. З "Нотатків..."

  "Епохи, в яких секс робили об'єктом загостреної уваги культури, - час занепаду, а не розквіту". /Лотман/

 9. Так-с...

  - Капець, - резюмував
  Фантомgrin

  Гарно...могло бути, але... Герої не викликають емоцій, переживати їхні пригоди разом з ними не виходить. Характери зображені досить поверхнево, хоча можна і треба було розкривати їх ширше.

  Кінцівка так, несподівана, але і вона не рятує. До того ж, шкутильгає логіка.

  Тобі треба було його берегти, хіба не знаєш, що у стихійних дах слизький? А так ти віддала мені його в руки, і він спиляв дерево, на якому, так би мовити, сидів.
  А чому ж ГГ, коли конче потрібно берегти стихійного, просто стоїть поруч і нічим не заважає?

  Успіхів.

 10. Читати цікаво, захоплює. Видно, що ви не просто так, з уяви написали, а опрацювали тему відьом (знаходжу матеріал зі "100 образів української міфології"), та для мене трішки грубо: отой розбитий ніс; кров, яка юшила, а ще ГГ одразу поліз їй під халат... Хоча я жінка, мені романтики подавайgrin

 11. знаходжу матеріал зі "100 образів української міфології"

  а я знаходжу Василя Милорадовича, який про відьм ще на початку минулого, а то й вкінці позаминулого століття писав, але це моя проблема - менше знаєш, менше знаходиш smile

  та зараз не про те, хто що знаходить, бо знайти, зазвичай, можна багато і це не найважливіше - важливіше як автор подає - хай навіть про щось всі знають, а подати його можна цікаво

  оповідання мені загалом здалось досить непоганим, правда, є кілька зауваг -

  Чого ти так вирішив? У тебе на неї встав?
  - дивний спосіб визначати відьм cheese

  ну і фінальна сцена дивна...

  але за винятком деяких невідповідностей, що ну дуже вже кидаються в очі, - добре

 12. Оповідання подобалось, аж до розв'язки. Ну, це моя суб'єктивна думка. Протягом усього твору я вважав - автор намагається показати, що міфи приживаються там, де є соціальна неблагополучність, пиятика, неосвіченість, де людина, замість того щоб змінити свій спосіб життя замикається в ньому і шукає зовнішніх винуватців, перетворюючи його на пошук та покарання "відьом". В такому варіанті груба лексика, сексизм, вчинки та висновки персонажів (хоч десь і не логічні), а вписуються в картинку. Та раптом в кінці з'являється справжня відьма та чаклун... І я розгубився...

 13. У мене маленька порада - поспілкуйтеся з гопніками, алкашами і невдахами. Хоча б трохи. Поговоріть на брудні теми із чьоткими пацанами. Спитайте їх про тьолок і бап.

  А тоді вже гарною літературною мовою передайте їхні духовні глибини. Бо діалоги скидаються на інтерв'ю громадянки Кореї, в якому вона розповідала, що у Штатах навіть немовлятам видають продуктові купони, які дозволяють придбати раз у тиждень кілограм рису. Їй у голову не приходило, що десь їжа не по картках...

 14. 2012-10-11 в 14:43:17 | Аффтор

  Ага, є невияснені моменти.

  "У мене маленька порада - поспілкуйтеся з гопніками, алкашами і невдахами. Хоча б трохи. Поговоріть на брудні теми із чьоткими пацанами. Спитайте їх про тьолок і бап."

  Нафіга? Герої - культурні люди.

  "Чого ти так вирішив? У тебе на неї встав? - дивний спосіб визначати відьм"

  Чого дивний? В середні віки їх так і розпізнавали. Йшов інквізитор, побачив підозрювану, аж тут - хрясь! - значить, відьма, бо пробудила нечистий потяг.

  "Дуже непереконливим видався аргумент про те, що електрик був із електрикою на "ти" і його не могло вбити. Хотілося б помітити з цього приводу, що це - виробнича травма."

  Якщо заземлення відгоріло - то воно й убити могло. А про яке виробництво йдеться? Сказано ж, на громадських засадах чоловік працював.

  "Вона була в самому пістрявому халаті на голе тіло. - Це ж як ГГ роздивився?"

  ГГ має досвідwink

  "І бензопила видалась мені роялем у кущах. Це дуже суб"єктивно, але може хоча б речення про те, звідки у хрущовці бензопила? Дорога річ, не в кожного хазяйновитого власника земельної ділянки є."

  Не знаю, як там у вас, а у моїх сусідів, судячи по звуку, і токарний станок десь у під'їзді стоїть. Дорога річ, нічого не скажеш, але ж поклади таке у підвал чи лиши на дачі - розбомблять, як пити дати.

  "Звичні "постєбушкі" з пивом і з цицьками."

  Пацанські будні.

 15. 2012-10-11 в 16:16:07 | Жінка Осінь

  Подорож до себе? Не помітила.

  З міфопоетикою склалося, несподівана кінцівка дуже доречно посилила оповідання. Брутальну життєвість в цьому творі недоліком я не назвала б, на мій погляд, цей прийом досить вдало використаний, щоб наблизити фантастику до читачів, зробити її реальною.

Вернуться на страницу
Прокоментуйте!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Коментувати без реєстрації

(войти без комментирования)

Имя и сайт используются только при регистрации

Якщо ви вже зареєстровані як коментатор або прагнете зареєструватися, вкажіть пароль і свій актуальний email.

(requried)