Вернуться на страницу

Comments: 16

 1. Можливо, наші техноспеци знайдуть неузгодженості в оповіданні (щодо розмірів, потужності, можливостей робота), але емоційно твір дуже сильний. Зачепило, авторе! Бажаю фіналу!

 2. Як техноспец, можу виправдатись тим, що відношу свій твір скоріше до альтернативного майбутнього, ніж до реального. Майже впевнений, що в реальності такий сюжет є неможливим. Крім того роботи-лабораторії насправді вже є, хоч і не таких розмірів. Все ж фантастика - це трохи фантастикаwink

  Дякую за приємний коментарsmile

 3. м... автор перечитав Лема. В хорошому розумінні. Але засунув у твір усі можливі штампи "про роботів" - і це дуже, дуже поганою Агов, авторе, з 60-х років минулого століття роботроніка просунулась. З якого дива "роботу" говорити "металічним голосом", якщо навігатор говорить цілком людським?

  отже - кліше про роботів роблять твір посереднім.

  гірші кліше про людей - чому ви вважаєе, що людство вбило більше, ніж будь-який інший вид? не буду вас розчаровувати, але наш вид тут навіть не в першій сотні. Від "іспанки" загинуло більше людей, ніж від світової війни.

  але нехай, запишемо твір як стилізацію під період романтизму.

  є ще й третя претензія - авторе, наука про свідомість теж дуже просунулась вперед. Для написання поезій не потрібно мати самосвідомість, аналіз емоцій - найпримітивнішого, що є в людині, не вимагає самосвідомості. Тобто те, на чому робот "завис" надто примітивне для такого.

  Резюме - гарний приклад ретрофантастики 60-х.

  ЗІ з технічного боку я не зрозумів, навіщо те все багатоповерхове громаддя та зміст саме такої конструкції легень. А з організаційного - відсутності контролю. Веб-камер там немає, чи що? для такої унікальної споруди мала б бути охорона і все під наглядом. Проте, якщо повернутись до романтики 60-х...

 4. 1)Кліше про метал. голос - знаю, робив це свідомо. Такий голос наводить на думку про відсутність емоцій. Знаю, що жертвую реалізмом заради художніх прикрас твору (те ж з легенями). Тому і писав вище, що твір про альтернативну історію. Інакше я можу знайти ще десяток технічних неточностей wink

  2) Під "вбили найбільше" я мав на увазі вбивство свого виду. Тварини так серйозно не не нищать свій вид.

  3)Щодо емоцій і поезії. Мій робот не мав особистості, тільки мислення. Він не мав емоцій, тому і виникла проблема. Він не робот-психолог, його мислення все ще обмежене найпримітивнішим рівнем раціоналізму. З такого рівня складно зрозуміти, навіщо поезія потрібна взагалі. Але загалом ви маєте рацію, тому то робот і зміг написати свої примітивні твори.

  За зауваження дякую wink

 5. Інакше я можу знайти ще десяток технічних неточностей wink

  значно більше десятка, насправді. Але це не технічні неточності, це те, що викличе у читача здивування. Металічний голос асоціюватиметься із відсутністю емоцій тільки в любителя ретро, в пересічного читача - з китайським динаміком і кривим софтом. Стосовно альтернативної історії - цього у вас не видно, хоч стрель. Альтісторія - це завжди пояснення - точка розгалуження після якої щось пішло не так.

  Під "вбили найбільше" я мав на увазі вбивство свого виду. Тварини так серйозно не не нищать свій вид.

  ой, та ви здивуєтесь... про війни мурах читали? а про війни мавп? кількісно перші здорово перегнали людсьво, а у відносних величинах-другі. Війна не винахід людини і по правді люди її ведуть не надто ефективно і ця ефективність жахливо впала за останні тисячоліття. І чим далі - тим більше падає.

  Мій робот не мав особистості, тільки мислення.3

  цього категорично не видно, точніше видно навпаки - особистість наявна, а мислення - не дуже. Критерії особистості досить чіткі і робот їх демострує. До речі, він не робот психолог, а доступу до баз з психології, медицини чи взагалі інтернету - не мав? Чому?

  Щодо порад - вам варто текстовими засобами з самого початку підкреслити, що це ретрофантастика, ввести елементи, які б чітко задавали часопростір дії. Тоді б хоч першого пункту не виникало. Але подалі йде такий матьорий антропоцентризм... нє. це лестить читачу і певний час бухо характерно для фантастики, але зовсім незрозуміло, з чого робот зробив такі висновки - він же не антропоцентричний?

 6. Щодо порад - вам варто текстовими засобами з самого початку підкреслити, що це ретрофантастика, ввести елементи, які б чітко задавали часопростір дії.

  Хороша порада, дякую wink

 7. 2014-10-16 в 11:06:32 | Сновида

  Чудова фантастика, навіть попри те, що "ретро". Сподіваюся зустріти вас у фіналі.

  Удачі!

 8. 2014-10-16 в 11:18:03 | Пан Мышиус

  В финале конечно будет на фоне общей слабости рассказов. Но сколько можно пережевывать одну и ту же тему? Придумать новое трудно? Да, трудно, гораздо легче переписывать старые сюжеты, на которые писали все, кому не лень. Кто-то дает машинам имена, у кого-то читают поэзию.

 9. Но сколько можно пережевывать одну и ту же тему?
  Кто-то дает машинам имена, у кого-то читают поэзию.

  Що поробиш - всі люблять роботів wink

  Насправді справа у тому, що через антропоморфного робота зручно показувати всі сторони людини як виду.

  Я не надто задоволений сюжетно-інтелектуальною складовою твору. Думки, які я хотів сюди вкласти, можна було подати краще. Тому твір я розглядаю як непоганий за стилем і емоціями.

 10. 2014-10-18 в 22:32:59 | Син лейтенанта Шмідта

  Цілком пристойно. Щоправда, пригадується конкурс "Живий метал". Там щось подібне читав. Може, той самий автор?tongue wink

 11. Навряд, бо автор вперше виставляє свою прозу на конкурс wink

 12. Ну от, моє побажання фіналу здійснилося smile

  Тепер успіху у фіналі!

 13. Майже все, що я хотів сказати, сказано вище. І так в усьому.

  - Увага-увага, оголошується закінчення робочого дня. Весь персонал РНДЛ-1 може покинути будівлю
  ...
  - Тепер вимкни всі системи, - Річард дістав з кишені плаща невеличку книжечку з сонетами Шекспіра.
  ...
  Річард вийшов з кабінету, зачинив його на ключ-карту і пішов вузькими коридорами. Потім він пройшов через кімнату засідань і увійшов до восьмої зали.

  Таке враження, що коли ГГ каже "Шабаш", то усі кидають роботу і розходяться, обов'язково при цьому вкладаючись у норматив. А причиною команди "Шабаш" стало бажання почитати Шекспіра. Неодмінно у восьмій залі, де легені робота-лабораторії.

 14. Чомусь згадалося дитинство: Азімов, Дашкієв. Хороші були часи.

  Сподобалося, читається приємно. Бажаю успіху!

 15. 2014-10-26 в 09:21:48 | робот 4489

  роботи заявляють, що причина дискваліфікації - наклеп на роботів!

 16. роботи заявляють, що причина дискваліфікації - наклеп на роботів!

  Насправді сумно вийшло - через технічну проблему вилетів.

Вернуться на страницу
Прокоментуйте!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Коментувати без реєстрації

(войти без комментирования)

Имя и сайт используются только при регистрации

Якщо ви вже зареєстровані як коментатор або прагнете зареєструватися, вкажіть пароль і свій актуальний email.

(requried)