Вернуться на страницу

Comments: 7

 1. Така психодрама, і чим все закінчується? "Вони всі померли"! rolleyes

  От не люблю такого! Я вважаю, що якщо в реальному житті смерть і горе і так на кожному кроці, то хоча б мистецтво має бути життєстверджуючим.

  Романтизація інцесту теж на користь оповіданню не йде. Недаремно назва так нагадувала минулоконкурсну "І тисячі років війна" - враження від читання приблизно такі ж. Хоча автор начебто інший, бо стиль не той... smile

 2. Романтизація інцесту

  о-о-о, на цей заклик має з'явитися Нурсултанsmirk

 3. Ні, інцест не привертає моєї уваги. Це ж не лесбійки з "Шостого поверху"... Але, коли доведете цю саму "романтизацію" до рівня тла, над яким дефілюватимуть Ваші моральні принади, я неодмінно внесу трохи розбрату (в усякому разі спробую).

 4. Я ще не читала цього оповідання, тож поки почекаю з "дефіле", але мої моральні принади відомі - еротика для жіночих романів, а не для коротких оповідань. Ну хіба що дуже хороша еротика, але такої ще не зустрічала.

  Авторе, даруйте за флуд.

 5. Трилер і жахлик активно відкидаються людьми, які нащодень змушені жити по вуха в лайні безпрєдєлу. Неодноразово згадувану "І тисячу років війна" з тої ж причини сприйняли негативно. А ось люди, котрим нудно в ситому і відносно гідному житті, люблять полоскотати нерви, та для нас така розкіш наразі недосяжна. Через це, авторе, українські читачі реагують так, як реагують.

  Однак ваше оповідання не виглядає зацофаним, якщо подивитися на світові тренди сучасних трилерів і хорорів. Добротне, хорошим стилем написане.

  Мурашечки по шкірі не бігали, отже атмосфера, на мою думку, недотягнута. Проте, хоча сиротами від жаху я не вкривалася, імовірно, це оповідання не залишиться без балів, якщо доведеться голосувати за вашу групу.

 6. Майстерно написано. Готично. Зауваг у мене нуль... Хіба... Там, де ви пишете про божевільну, яка їла вівсяну "кашечку" - і далі по тексту - мені не сподобалось. Той натуралізм псує враження від аристократизму, зображеного у оповіданні. Та то вже таке..

  Отже, зауваг у мене - тих, що може підкинути простий читач, - нуль + одна незначна.

  Успіху на конкурсі.

 7. Я розчарований.

  Початок твору ніби вводить в оригінальну атмосферу… А от середина і кінець викликають не стільки сум, скільки злість на автора. Над цим твором треба було працювати і працювати, а в результаті видати ідеал, вижати максимум з такого сюжету, коли вже маєте щастя від його появи в уяві. Бо мені, приміром, вартісні, не посередні, задумки вкрай рідко навідуються до голови. А так: побавились, прочитали і кинули як є (тут, певно, чи лінь, чи невпевненість у власних силах зіграли свою роль).

  Автор:

  1) вбив чудову задумку;

  2) познущався з власного відточеного письма рваними конструкціями.

  Звісно, всі мої зауваження суто суб’єктивні, однак я б високо оцінив Вашу роботу якби:

  а) дія відбувалась у нас. У нас що не було 19 століття? Нащо нам їхні (англійські, американські) сери, коли наші землі теж населяли чистокровні аристократи і ця ж сама аристократія вимерла не лише через втручання ззовні, а й через власну гниль. Наскільки переконливіше і оригінальніше виглядав би сюжет на нашому тлі. Тим паче, що зміна імен абсолютно не нашкодить оповіді.

  б) атмосфера епохи доповнилась, а те й навіть загарбалась атмосферою маєтку. Маєтку сірого, тусклого, а в закутках ¬¬- сирого, цвілого, обплетеного павутиною, пильного. Щоб блукання по ньому нагадувало сон. Не зрозуміло який: чи жах, чи добрий. Ви бували в поміщицьких маєтках, що збереглись в українській глибинці? Це ж ціла палітра емоцій, а не Ваш, максимум, любительсько-театральний поміст.

  в) була оригінальність задуму. Таке враження, що автор щосили сам собі підказує шлях до оригінальності і сам же від цього відмовляється. Ви дійсно хотіли розпочати і завершити все банальними привидами? Тоді ставайте в чергу і пишіть 100030451-шу оповідку про примар. Якби був символізм… якби образ маєтку відображав трухлявий устрій, кінець аристократії. Якби ж на тлі стосунків, всіх цих привидів і злочинів крізь строки читалось вимирання класу. Якби іще стояв знак оклику над прихованими стражданнями і бідами цих людей, щоб читач в підсумку не міг сказати: «так їм і треба» чи навпаки «шкода», а щоб виходило щось середнє – їжа для роздумів. Містика має бути смачною і таємничою. А так: привиди і все.

  г) було дотримано стилістику без кашечки, пердежа та інших нісенітниць. Також якби автор не лякався сам тої сцени розправи і промалював її ясніше, рішучіше. Щоб вірилося, щоб не лише гидило, а спонукало до роздумів.

  А стосовно рваних конструкцій… Дійсно, коли у тому чи іншому творі автор продукує моменти, де «нічого не зрозуміло», то й споживач (читач, глядач, слухач) ніби не має морального права ганити, щоб не виглядати ідіотом: «Либонь, то мені одному не дійшло?..». Так от, між недоладним викладом, де думка або закінчується на півслові, або обривається іншою, та високим мистецтвом я б знак рівності не проводив. Якщо вже ставите перед собою таку складну задачу, то виконуйте її максимально старанно. Я, наприклад, після десятків експериментів над своїм письмом зрозумів, що викладати доладно рвані думки мені ще точно зарано. Бо треба, щоб вони не просто лежали на тексті, а тримали увагу, хоч і копошилися, та в гармонії між собою, щоб давали читачеві результат: «подумаєш-подумаєш і до чогось таки додумаєшся», а не збивали з пантелику.

  Хоча, цілком можливо, це лиш мої особисті вподобання, а потреби Вашого твору зовсім інші. Бачите, нічого об’єктивного, одне лиш «хочу, щоб було так». Так що, думайте самі.

Вернуться на страницу
Прокоментуйте!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Коментувати без реєстрації

(войти без комментирования)

Имя и сайт используются только при регистрации

Якщо ви вже зареєстровані як коментатор або прагнете зареєструватися, вкажіть пароль і свій актуальний email.

(requried)