Вернуться на страницу

Comments: 11

 1. 2020-03-29 в 00:58:00 | Людоїдоїд

  Авторе, крапка – це роздiловий знак. А в часi все-таки точка. А лицар-сподвижник називається "паладин" i нiяк iнакше. Це на майбутнєgrin

  Щодо оповiдання загалом, на 90% сподобалось. Чи мав автор намiр писати щось гумористичне невiдомо, проте твiр веселить. Нагадало "Координати див" з нескiнченною бiганиною головного героя. До того ж твiр доволi життєствердний. Фiнал надто рiзкий, тема любовi героя, до котрої вiн повернувся виринає надто рiзко i змушує згадувати де ж там вона була ранiше. Втiм, оповiдання веселе. I тому час на нього витрачено не дарма. Тож автор хай не гає його також i вдосконалюється wink

 2. Оповідання залишило по собі якийсь приємний (читай - "веселенький") післясмак. Навіть загуглила слово "хронодрон", ще не було такого.

  Автор молодець! Наснаги йому!

 3. 2020-03-31 в 02:20:46 | Спостерігач

  Приємне оповідання і гарана подача акутальної теми.

  Та як на мене темп оповідання просів після першої третини. Ніби вирішили ще раз розугнатись. Ну і так кінець різкуватий.

 4. 2020-04-01 в 13:32:29 | Аноним

  Сподобалося. Особливо лептон Коля, теза про те, що час і простір розділені. Поєднання фантастики із сучасністю. І те, що герой , нарешті, спромігся підійти до Ірини.

 5. 2020-04-01 в 21:36:57 | Краснопірка

  Я правильно зрозуміла, що "хвороба" - не хвороба? А що за мужик зустрів гг на будівництві пірамід? Що йому всі чимось знайомі і на когось схожі? Що відбувається?..

  Я, звісно, рада, що він підійшов до своєї Іри, але поза тим сюжет якось розсипався. Довго й старанно запрягали, а далі понеслося, як скажене - і привело не до якихось відповідей на початкові питання, а до розв'язання побічної романтичної колізії.

  Якщо можна трохи пояснень, я буду дуже вдячна.

 6. Я правильно зрозуміла, що "хвороба" - не хвороба?

  Ні, люба Краснопірко. Хвороба - це хвороба. Але те, КУДИ ми видужуємо, залежить тільки від нас. Просто вірус "часової астенії" чіпляє певні ділянки мозку, що покликані втримувати нас у цьому часі та просторі.

  А що за мужик зустрів гг на будівництві пірамід?

  Чоловік на каменярні - вчений, що розуміє, як ті піраміди будувати. Його поява - наслідок певної дилеми, що не всім ясно, як прадвавні єгиптяни дійшли до технологій для побудови настільки грандіозних споруд. Спочатку людиною, що всіх навчить планувалося зробити головного героя. Але це не вирішувало його особистий конфлікт. Тому він знаходить спокій та три тисячі літ лупає скелю.

  Що йому всі чимось знайомі і на когось схожі?

  Елемент "дежавую" - показовий, що ми живемо не тільки неперервно в одному часі. Ну, і акцентую, що в оповіданні в майбутньому тільки клони та роботи.

  Що відбувається?..

  Все так само просто, як окреме існування часу та простору. Якщо є ще питання, ставте.

  Дякую всім за відгуки та увагу до твору.

 7. 2020-04-01 в 22:45:52 | Краснопірка

  З першим моментом зрозуміла, дякую.

  Чоловік на каменярні - вчений, що розуміє, як ті піраміди будувати. Його поява - наслідок певної дилеми, що не всім ясно, як прадвавні єгиптяни дійшли до технологій для побудови настільки грандіозних споруд. Спочатку людиною, що всіх навчить планувалося зробити головного героя. Але це не вирішувало його особистий конфлікт. Тому він знаходить спокій та три тисячі літ лупає скелю.

  А як це пов'язано з основною сюжетною лінією?.. У героя була робота - нейрофізика ніби, а не архітектура. У героя було дві проблеми: він мав замолодий вигляд (ніде не зіграло по сюжету?) і не мав стосунків із коханою, бо був несміливий (розв'язано). Піраміди?.. Чого раптом саме вони?..

  Елемент "дежавую" - показовий, що ми живемо не тільки неперервно в одному часі. Ну, і акцентую, що в оповіданні в майбутньому тільки клони та роботи.

  Так у тому-то й справа, що про клонів і роботів сказано прямим текстом - навіщо наголошувати ще на схожості?.. Це заплутує. Ідея про те, що ми живемо не тільки неперервно в одному часі, класна, але, може, тоді її варто було якось підкреслити чіткіше, а не просто плутаними дежавюшками?..

  Це так, думки збоку.

  Все так само просто, як окреме існування часу та простору. Якщо є ще питання, ставте.

  Якщо чесно, я цієї ідеї не розумію, перепрошую. У мене освіта зовсім не природнича. Можна детальніше про цю концепцію? Із задоволенням щось про це почитаю.

  Дякую за відповіді!

 8. А як це пов'язано з основною сюжетною лінією?.. У героя була робота - нейрофізика ніби, а не архітектура. У героя було дві проблеми: він мав замолодий вигляд (ніде не зіграло по сюжету?) і не мав стосунків із коханою, бо був несміливий (розв'язано). Піраміди?.. Чого раптом саме вони?..

  Те, що герой виглядає надто молодим, мало слугувати двом завданням. Перше, що в нього низький рівень тестостерону, і тому підкреслвало б його сором'язливість та слабодухість. Друге, що герой, хотів того чи ні, вже з самого початку існує ніби окремо від часу. Піраміди теж існують окремо від часу, на стільки вони стародавні. Тому були вибрані саме вони, як маркер, що герою треба було втекти у минуле, щоб пізнати себе теперішнього і жити майбутнім.

  Спершу хотілося зробити його всезнаючою екнцеклопедією, що все знає, а тому навіть його шкільні знання стають йому в нагоді у Єгипті. Але він не архітектор і від цієї сюжетної лінії довелося й справді відмовитися.

  Можна детальніше про цю концепцію? Із задоволенням щось про це почитаю.

  Я теж не вчений, а тому спробую пояснити її якомога простіше. Сьогодні наука сприймає час як четвертий вимір, що поєднаний з основними координатами. У такій лінійній концепції подорожі в часі неможливі. Якщо ж сприймати час - як окремий багатовимірний простір, де наш простір є перетином часу та мультивсесвіту, то стають можливі не тільки подорожі в часі, а й всеможливі парадокси, які у багатовимірному часі не є парадоксами.

  Вийшло складно, певно я і сам не до кінця розумію цю концепцію. rolleyes

 9. 2020-04-01 в 23:57:30 | Краснопірка

  Я розумію ваше пояснення щодо Єгипту й інакшості героя, але воно має занадто умоглядний вигляд, його складно витягти конкретно з тексту. Мені здається, мали би бути міцніші зв'язки, конкретно проговорені в межах твору. Якщо вже Єгипет виплив, то варто було показати, як це пов'язане з усім рештою, чіткіше - ну, мені так здається.

  Ну, я загалом думку зрозуміла, щодо окремішності часу. Але мені здавалося, що навіть концепція його неподільності з простором дозволяє принаймні ідею подорожі в майбутнє - за умови досягнення швидкості, близької до швидкості світла. За умови її перевищення - теоретично і в минуле. Але от тут так, ми заходимо в зону неможливого, де стає актуальною ідея з окремим виміром. Дякую за пояснення.)

  Якщо повертатися до тексту, то мені здається, якби трохи порубати завислі натяки, зробити менше подій, коротшу експозицію - то він би одразу виструнчився, а так таки непропорційно виходить.

 10. 2020-04-03 в 18:33:11 | Сторонній

  Мої враження від оповідання мінялися впродовж читання. Справді, наратив десь на середині спотворився до неймовірно "зіжмаканого", бо забагато сюжету вкладалось в малий текст. І багато було класних моментів, які потім не зіграли жодної ролі – як той актор ласнючий Ромчик. Але іронія дуже класна, сценка про совок – взагалі найлуччіша з усіх, що мені поки тут траплялися. І читати текст все ж весело і приємно. Тому у автора є всі шанси місце в моєму топі, успіхів smile

 11. Поговорили, походили - от і вся історія.

  - Вітаю!

  - Вітаю! Тут у нас сюжет!

  - Он як цікаво! Ну пішли.

  Пішли.

  - Ось такий у нас сюжет.

  - Клас! Ходімо до наступного персонажа.

  ...

  - Я тебе кохаю!

  Кінцівка.

  Мало того, всі герої розмовляли майже однаково. Були спроби актуально жартувати, але загалом все так нудно й умовно, що я впевнений: при голосуванні не зможу згадати, про що той текст із такою назвою.

Вернуться на страницу
Прокоментуйте!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Коментувати без реєстрації

(войти без комментирования)

Имя и сайт используются только при регистрации

Якщо ви вже зареєстровані як коментатор або прагнете зареєструватися, вкажіть пароль і свій актуальний email.

(requried)