Вернуться на страницу

Comments: 15

 1. 2012-02-25 в 23:14:16 | скайуокер

  От нам би таку митницю! - Наркотики, зброя є? - Ні! - Проходь! Наступний!

 2. 2012-02-25 в 23:19:11 | скайуокер
  Перші хвилини Петро ні рухався, ні думав
  Ще б пак! Стільки випити! Ну, читаємо далі...

 3. 2012-02-25 в 23:23:08 | скайуокер
  Вочевидь місцевий, карнакський земляний дід виявився ласим до горілки тому, що акурат в кожній ямці, де Петро виливав спиртне, через якийсь час появлявся жук.
  Ех, авторе, мені вас шкода. Тут є кілька спеціалістів-критиків, які вам за такі речення відвантажать критики по повній програмі. Ставлюсь до вас з розумінням, бо сам грішний! Тому, просто побажаю вам удачі!

 4. 2012-02-26 в 20:41:44 | Зіркохід

  Ну... я постараюся м'якенько smile.

  Сюжет наївний до наївності. Та й що дивуватися, коли Автор щиро вважає, що космос вивчають АСТРОЛОГИ, що митницю можна пройти по радіо, що осередками законності можуть бути ЕСМІНЦІ, сиріч ескадренні міноносці, що маленького металевого жука можна знайти, просто ходячи по планеті (!) з міношукачем... І знову ця горілка, що схоже, вже починає ставати внутрішнім штампом ЗФ.

  На місці Автора я б щось також робив із розділовими знаками. Ну хоч щось. Будь ласка!

  А ось слова, які бажано б замінити українськими відповідниками:

  Збереження - заощадження

  Заслонила - заступила

  любого зібрання - будь-якого

  ажіотаж звівся нанівець - зійшов нанівець

  з пустими руками... пусту пляшу - з порожніми... порожню

  Планета безжиттєва - безживна, мертва

  шкафчик - шафка

  ще не пройшло - не минуло

  вияснилося - з'ясувалося

  получив умовний термін - одержав

  Тепер проаналізуємо ряд прикольних фраз:

  з рідкими пасмами залишків атмосфери - бачте, атмосфера або є, або нема, але щоб пасмами залишків...grin

  Кам’яні поселення валунів - валуни, вони як би в поселеннях не того... не живуть, чи що...

  грюкнув він тюбиком з обідом - сцена розпачлива, але й украй загадкова в плані виконання

  щоб відігнати спрагу бодуна - zippergulp

  Смітити та й взагалі мусорити - а це, часом, не масло масляне?

  присвятити залишок життя одній ліні - хіба в житті є залишок і хіба ліней є кілька?

  Словом, твір щойноспечений і відразу виставлений на кант. Результат - ось він. Мораль: потрібно діяти за алгоритмом: написав - перечитав - відклав на кілька днів - ще раз перечитав - відклав на кілька днів - роздрукував і ще раз перечитав (можна вголос). Якщо є доступ до бета-тестерів, не задіяних у конкурсі - ще краще. І аж після цього всього - відіслав.

  Ну от, хотів м'якенько...

  Насамкінець найсмішніше: попри все те мені було цікаво читати оповідання! Може, це перший налисник, отой, який завжди виходить глевкий cool smile? Якщо так, можливо, мої дигерські вправи надалі допоможуть покращити спосіб приготування grin.

  Успіхів!

 5. 2012-02-27 в 10:25:55 | HarleyDavidson

  Безграмотно. Просто жестьLOL

  Чомусь мені згадалися "Чотири відра халепи" і "Живий метал", коли я читав це оповідання. Ви не знаєте чому? LOL

 6. Щиро вдячний за відгуки, особливо Зіркохіду.

  Насправді майже не маю бета-читачів, тому цей конкурс – добра нагода «протестувати» свої твори. Авторське око часто запилене і не помічає помилок, он скільки «бліх начесали». grin

  До критики відношуся позитивно і нормально її сприймаю, як негативну, так і позитивну.

  Налисник не перший, але то нічого. І ніби полежало трохи в шухляді і вичитував двічі… буває.confused

  До речі, то не міношукач, а металошукач.

  2 HarleyDavidson

  Не знаю, ще не читав.

  З повагою автор

 7. твір, звичайно, слід доопрацювати, але то таке, у всіх буваєgrin Стилістично мені кінцівка трохи здалося, такою, ну, навіть не знаю, дивіться, звучить якось рубано, як постріли...Цитата.

  "Усе спрацювало і ковчег почав прокидатися. Процес вдалося вчасно призупинити.

  Петро получив умовний термін за самодіяльність та порушення галактичного законодавства, більш сурового покарання вдалося уникнути лише через унікальність ситуації. Однак, він цим не вельми тішився. Всіх скарабеїв було конфісковано. А його під конвоєм відправлено на Землю. Проте, душу зігрівали тільки дві маленькі приємності. У кума був ще один жук, а у Римі на нього чекала пляшка оригінального чінзано".

  Такий стиль, на мою вельми суб'єктивну думку, слід використовувати після якихось подій, наповнених карколомними ПРИГОДАМИ, чого власне не було. Ну, штампи, військовий флот, ще щось... Не поспішайте із іншими оповіданнями, нехай полежать, подивіться на них чужими очима. Успіхів.

 8. Доопрацьовувати звичайно слід. Хотів виписати те, що ріже око, але, дивлюся, тут вже був Зіркохідgrin

  А митниця у вас цікава)

  В сюжеті нічого особливого не помітив, читали ми таке, щось подібне і щось подібне до чогось подібногоwink Але... прочитав і отримав задоволення. Тут - дійсно художня, розважальна література. Не зарито глибоких філософських тез, нема псевдонаукової термінології. Легко і невимушено...

  Ось ще додам:

  Своїми діями Петро оживив металевих скарабеїв-розвідників
  Може я помиляюся, та розвідник має виконувати певну функцію, робити хоч щось, а не припадати пилом в колекціях. Можливо тут краще підійшли б скарабеї-маячки, або щось подібне? Якщо їх функція лише податисигнал. Якось так.

  Бажаю успіхів, авторе.

 9. кінцівка недолуга - взяли й усе розповіли. Тобто - дія як така замінена розповіддю про неї. Це - недобре.

  також виникає щонайменше подив те, що ВСІ ресурси пішли на ковчег а той ковчег не знайшли. Якщо це НФ, то ця частина неправдоподібна.

  І далі - поява алкоголю в грунті сприймається як ознака можливості життя? добре, вислали розвідника, що далі? Що той розвідник повинен зробити. По ідея розвідати і повернутись чи повідомити. Повідомити, то мають якісь сигнали бути... а тут не видно щоб ті скарабеї блули хоч трішки активними. І їх дослідження на Землі чомусь нічого не показало.

  і останнє - а нафіга там космічна варта? яка її функція?

 10. Щиро дякую всім за відгуки!

  При редагуванні спробую всіх їх врахувати.

  З повагою автор

 11. Повеселили. Так, Чернідар має слушність - логіка трохи накульгує. Текст потребує вичитки - русизмів аж зашкалює. Але взагалі розважили smile Кумедне розважальне чтиво. smile

 12. Дякую за відгук, Сновидо!

  Недоліки уже взяв до уваги і пробую виправити.

  З повагою автор

 13. 2012-03-27 в 10:39:50 | Ката Стифан

  А мені оповідання сподобалось, навіть дуже! Безперечно, в ньому є всі вищезазначені огріхи, але воно легко і приємно читається навіть незважаючи на них.

  Поки що з третьої групи це чи не єдине оповідання, яке я прочитав з задоволення і без нудьги.

  Автору успіхів!

 14. Видно, хтось приїхав з Єгипту і під враженнями написав оповідання smile. Сильно критикувати не буду, можу лишень сказати, що кидається в очі брак вичитки. Справа навіть не в бета-читачах, про яких тут всі говорять і, як на мене, дещо переоцінюють їх значення. Справа у коректорі, чи то пак редакторі. Ну або самому вчити укр. мову і переглядати своє оповідання через тиждень після написання - коли воно підзабудеться.

  Про сюжет говорити довго немає сенсу - все досить стандартно і передбачувано, радують хіба що жуки-алкоголіки, котрі вилазять на запах горілки і від неї, здається, подихають. Кінцівка практично злита, такий стиль оповіді підходить радше для зав'язки, або епілогу, коли всі головні події вже сталися і читачеві цікаво, що ж було далі. Писати розв'язку таким стилем - не комільфо.

  Словом, якщо це дебют - досить вдало. Надалі постарайтеся вдосконалювати як мову, так і сюжетні лінії.

  І ще, особисте прохання - поменше шароварщини, будь ласка. Розумію, що хочеться втиснути український антураж, але чомусь коли мова йде про Україну, нічого окрім сала, горілки і криниці не називає майже ніхто. Ще хіба вишивані рушники втиснуться. Спробуйте роздивитися навколо себе. Які деталі вказують на те, що ви - в Україні, які речі вас оточують і на основі яких критеріїв можна вгадати вашу національність. Стереотипи гарно підходять, якщо треба показати іноземця. Але якщо описуєш свою культуру, хотілося б більшого знання матеріалу. У мене все.

  Успіхів, авторе, не зважайте на критику, тут всі розбалувані і зарозумілі. Я в тому числі. wink

 15. Ката Стифан, Ал, щиро вдячний за відгуки!

Вернуться на страницу
Прокоментуйте!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Коментувати без реєстрації

(войти без комментирования)

Имя и сайт используются только при регистрации

Якщо ви вже зареєстровані як коментатор або прагнете зареєструватися, вкажіть пароль і свій актуальний email.

(requried)