Вернуться на страницу

Comments: 18

 1. 2019-12-07 в 19:28:46 | Шпрота

  Загалом єдина фішка тут - гендерна інверсія в найгротескнішому варіанті, сміятися після слова "гарбуз". Не можу заперечувати, що кілька разів справді посміхнулася, але загалом було незрозуміло, до чого це все.

 2. 2019-12-08 в 01:06:56 | Аноним

  Враження, що це якась зв'язка з "Першою зоряною". Ніби один автор з ідеєю "жінки помінялися місцями з чоловіками".

  Тема тут хоч якось проглядається, ну й на тому спасибі.

 3. 2019-12-08 в 12:26:44 | Сторонній

  Фантастика тут чисто для того, щоб можна було називати це словом "фантастика". Нудний і банальний сюжет міг би так само скласти сі й у сучасній Україні, для таких речей не треба Меркурій, андроїди та голографічні телефони. І гендерна інверсія не рятує.

 4. Дякую всім.

  Погоджуюся,сюжет банальний і фантастична складова притягнена за вуха.

  Конкурси не фантастики такого виду, як цей, на жаль, в Україні не проводяться, а здорової критики хотілося, конструктиву тепер ні на літсайтах, ні в соцмережах вдень зі свічкою не знайти)).

  Важко було не піддатися спокусі, от і...

  Каюся і прошу вибачення за забраний час.

 5. 2019-12-08 в 13:25:42 | Ліхтар

  Скажу чесно, враження від оповідання не дуже приємні. Якщо автор хотів перевернити сьогоденну ситуацію, то він натякає на те, що дівчата зараз продажні, на високих посадах хтиві папіки, а на заробітках працьовиті хлопці. Це право автора мати своє бачення реальності. Але кінцівка...То якийсь гумор такий чи що - не просто відмовити людині, а принизити привселюдно? Чи то я чогось не зрозумів...

 6. Суть не у прилюдній відмові, а у боязні, відмовивши образити, але більше у боязні наслідків через образу. Леся пропонує відмову в рамках традиції, яка передбачає "збережене обличчя" того, кому відмовляють. Адже сватання передбачає 2 варіанти розвитку подій, чи не так? Але Леся прорахувалася -- люди, які не розуміють традицій і користуються ними лише як модною фішкою, не здатні адекватно прийняти і відреагувати на різні варіанти розвитку подій в рамках традиції чи обряду.

  Якщо б Одарка справді шанувала традиції, а не лише робила вигляд, що шанує, то її реакція була б адекватною Вона б могла образитися, здивуватися і розгніватися на непередбачуванй хід подій, але, якщо справді шанувала б звичай, після відмови мала б повести себе гідно, в рамках звичаю. А повела себе так, ніби для неї ніяких традицій не існувало,повела себе так, ніби те, що суперечить її бажанню - вже не традиція і не звичай і відбуватися не може.

  Бачу, що мені не вистачило майстерності зрозуміло і виразно подати цей момент, тому читач витлумачив ідею по-своєму)

 7. У мене є мрія. Навіть три. По-перше, що українська література колись позбавиться орієнтації на гуморески. По-друге, що українська література колись відокремиться від аграрної тематики. І по-третє, що українська фантастика колись стане схожою на серйозну літературу. cool mad

  Але ближче до оповідання. (1) Трохи затягнута експозиція, і не видко мотивів героїв. От якби зразу було зрозуміло, що агро-бізнесменша шукає нареченого, і/або Лука чекає на наречену - то воно було б якось енергійніше.

  (2) Забагато запозичень ("Тесла", Тихий - добре що не Йон smile )

  (3) Сподобався твіст ґендерних ролей. Непогані фольклорні паралелі. Кілька разів щиро посміхнувся жартам. Але це фактично і все.

  Для гуморески - дуже достойно, а от для літератури... oh oh

  Талант у автора очевидячки є, але склалося враження, що він недостатньо серйозно ставиться до власної творчості. Хоча це, нажаль, у нас поширене явище blank stare

 8. Дякую за конструктив!

  Ну так, оповідання і передбачалося гуморескою. Це вже потім, після прочитання інших творів, настало прозріння, що тут серйозні люди)).

  Запозичення хіба Тесла. Тихий - перше-ліпше прізвище, що спало на думку, що містить у собі певну характеристику героя.

  Правда, несерйозно, на те є об'єктивні причини, але попри все хотілося б навчитися писати і серйозну. Хоч, якщо чесно, досі не вмію відрізнити одну від іншої, оцінюю лише на рівні "подобається" " не подобається". От би десь критерії почитати, може б прояснилося.

 9. Стиль написання і атмосфера сподобались. Вийшло калоритно і весело.

  Але сюжет викликає питання. Наприклад, на які заробітки їздила молода дівчина, щоб потім з'явитися в торті на хлопчачій вечірці. Судячи з задуму, це була якась серйозна робота в колонії, але перша асоціація зовсім інша) Може варто було б це трохи детальніше окреслити для нашого не інвертованого суспільства? ))

 10. Люто плюсую останньому коменту)))

 11. Мабуть треба було. Врахую в подальшому. Щодо заробітків, ясно що мало бути щось фантастичо круте і серйозне, торт лише як сюрприз, ну і заодно демонстрація багатогранності жінки майбутнього, яка має що лати чоловікові, не лише міцне плече і фінансову стабільність smile

 12. 2019-12-10 в 18:30:19 | Рав Еліезер

  Жінка майбутнього, яка має що дати чоловікові — ідеальний підсумок бачення жінки автором

 13. В даному оповіданні))

 14. Після вистрибування дівчини з торту, думала, що тут викриється сумна правда про її заробітки, всі будуть спантеличені, і хтозна-як повернеться сюжет) І ще порада - літери не вимовляють, вимовляють звуки. Літери можна прочитати.

  Загалом оповідання непогане, щиро раджу знайомитися з гарними взірцями фантастики - української і закордонної, а ще почитати про те, як писати книги. Можу порадити Енн Ламотт, Стівена Кінга і Рея Бредбері.

  Успіху на конкурсі)

 15. Frau Helga дякую, деякі порадники читала!

  Так, звуки))

  Який там успіх, але дякую smile

 16. 2019-12-10 в 21:39:26 | Рав Еліезер

  Те що автор — авторка, НМСД, — найкрутіший твіст в оповіданні. І відповідає темі)

 17. Лискучий неоново-салатовий гравімоб «Тесла 500» сколихнув крикливою з’явою вранішню димку, що мріла над полями.

  І знову: дуже, дуже погане перше речення. Перевантажене епітетами, далі навіть читати не хочеться.

  І відразу героїня говорить андроїду те, що він і без неї знає, а то все для читача - теж мінус.

  А потім починається цирк, який навіть ніяк не пояснений. Чому саме такі гендерні ролі у Ч/Ж? А просто так. Із фантастики прилеплений космос і роботи. Тема не просто не розкрита - навіть ще більш закрита тепер, після цього тексту.

 18. І знову: дуже, дуже погане перше речення. Перевантажене епітетами, далі навіть читати не хочеться.

  Може й так для любителів пуризму. А я от люблю кучеряві тексти, це смакове, тому казати погано воно чи ні, як і на сухі речення - не має сенсу. Це моя така думка. Хтось віддає перевагу Кінгу, а хтось Коцюбинському.

  А з чого така впевненість, що він знає геть усе? А навіть, якби й знав, ніхто ж не забороняє людині просто поговорити, самі до себе чи до фонового приятеля. Саме це, що героїня любить милуватися своїми надбаннями, я й хотіла показати. Це мінус?
  А потім починається цирк, який навіть ніяк не пояснений. Чому саме такі гендерні ролі у Ч/Ж? А просто так. Із фантастики прилеплений космос і роботи. Тема не просто не розкрита - навіть ще більш закрита тепер, після цього тексту.

  А треба завжди все пояснювати? Можливо й так. Тут не сперечаюся.

Вернуться на страницу
Прокоментуйте!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Коментувати без реєстрації

(войти без комментирования)

Имя и сайт используются только при регистрации

Якщо ви вже зареєстровані як коментатор або прагнете зареєструватися, вкажіть пароль і свій актуальний email.

(requried)