Вернуться на страницу

Comments: 9

 1. Вітаю, авторе! Цікава сумна історія.

  Облаштовані три нові колонії землян
  — А скільки всього відразу відправилося на кораблі землян? Просто, ви написали, що вернулись на Землю тринадцять, отже до того полетіти повинно було більше, адже когось треба було залишати на облаштуванні земних колоній. Чи були облаштовані тільки місця для майбутніх колоній, котрі ще придеться заселяти наступними кораблями? Чому питаю. Ці три колонії якраз гарно вплелися би в перебіг подій оповідання, що частині землян пощастило, що ці колонії були облаштовані, і саме на них герой переправляв би біженців.

  Йому страшенно кортіло ... кохатися з дружиною до ранку, знов і знов пропускаючи крізь себе потужні хвилі земного оргазму
  — може краще прибрати "земного"? А то, наприклад, моя хвора уява домальовує події, що капітан все ж намагався в політі домогтися неземного оргазму. А враховуючи, що він літав без дружини, то їй пощастило, що в нього нічого не вийшло в невагомості з Мартою Сірою grin.

  Наведу лише трошки помилок, бо на всі не маю часу:

  — Ну, що тут? - Подивився в ілюмінатор Олег .
  — "п" — з маленької й не дефіс "-" треба, а тире "—", до речі, далі тексту багато дефісів замість тире. Крапка без пробілу.

  Понамаря.
  — оскільки далі по твору йде "Пономар", то "Пономара".

  пірснув
  — треба "пирснув".

  Удачі!

 2. Помилки й друкарські косяки дещо псують враження від загалом доладн й згабно написаного тексту.

  Але, як на мене, ще більша проблема твору в тому, що в ньому немає докрученого сюжету. Космонавти літали - космонавти принесли смерть - космонавти всіх (+/-) порятували - отака Земля, малята. Постає питання: "І що?" Тобто я взагалі не зрозуміла, у чому меседж: не літай до далеких зірок, бо ніколи не знаєш, яку чуму принесеш у свій дім? Можна все життя бути крутим суперменом, а тоді вчинити щось непоправне, не бажаючи того і навіть не через недбальство, а просто тому, що всесвіт величезний і небезпечний?..

  Я не зрозуміла, в чому ідея((

  І ще, як на мене, був реально перебір - мегадосягнення Олега в усьому підряд. Він ще й може віддати команду евакуювати землян - з якого дива?.. Це, знаєте, як "твоя сила дорівнює Божій".

  Словом, зав'язка бадьора й читабельна, кульмінації нема, а розв'язка, відповідно, теж поспішна - і невідомо, яку несе думку.

  Якось так(

 3. > зникла група стакерів - екстрималів,

  > очолив розвідницький загин,

  > у великій залі Центру о двонадцятій

  > На Землі з’явилась Червона Смерть, яка знищіла атмосферу

  Та шо ж це за звірі такі!!!

  До речі, спочатку мене здивувало, що вони повернулись в капсулі. Я думав "а як же Фалькони!?" Але потім вирішив – що в капсусі краще, бо вона, до гальмування обгорить в атмосфері, й то хоч якийсь карантин.

  І от, виявляється, що і вона була брудна... Причому – ззовні! І як таке можливо? Її тримали за бортом? Та ще й приєднану до шлюзу?

  До речі, прозоре скло ослаблює сонячні промені! А тут – чернона плівка, а її "не помітили"...

 4. Як я розумію, це продовження оповідання Лема про мошок, які жерли кисень? Тільки у вас ця зараза ще живучіша, при -200 розмножується.

  Чесно кажучи, на початку, коли тільки астронавти бачили зміну кольору, склалося враження, що в них після космічних пригод змінилося відчуття кольору, підвищилася спектральна чутливість. Але все звелося до невідомої живучої штуки, яка раптово з'явилася... Можливо, якби про їхню червону планету згадали на початку, що космонавтів мучить питання, чого це близнючка Землі перетворилася на пустелю, усе виглядало б цілком логічно.

  Загалом, ефекту напруженого фіналу, як у Лема, не вийшло, все закінчилося дуже сумно, наче у Бредбері :'(

 5. Не вірю. По-перше, в світі з іншопланетними біоконтактами був би обов'язковий карантин, а астронавти навряд би взагалі летіли до Землі. По-друге, відносне уповільнення часу призвело б до того, що на Землі за ці 5 років польоту пройшло би 1000. Про гіперпростір в оповіданні жодного слова немає. По-третє, це все не має значення, тому що герої все одно нічого не можуть змінити, що б не зробили. Здається, це одне з оповідань, які пишуть за пару годин до закінчення прийому робіт на конкурс... wink Теми якого тут теж немає.

 6. Згоден із попередніми коментарями стосовно друкарських помилок та одруків і відсутності теми. А ще, хотів би пояснення автора про момент підльоту до Землі. Коли екіпаж побачив, що вона-фіолетова. Якщо ЧС ще не було на планеті, бо вона прибула разом із тим кораблем, виходить логічна діра. А якщо колір планети сприймався через ілюмінатор якраз через те, що ЧС обліпила капсулу і тим самим змінила сприйняття видимого спектру у пілотів, треба було ясніше це показати. Ну і звичайно, закони фізики ніхто не відміняв. Впевнений, ще залишився запас знаків, щоб правдоподібніше описати міжзоряні подорожі і їх наслідки. Дякую і успіхів вам.

 7. знищіла - знищИла правильно.

  найкращій - найкращИй коли це Називний відмінок. Чому ж ворд не підкреслює? Бо сказати найкращІй подрузі - тоді так, через і було б написано.

  І ще активні дієприкметники, для укр.мови не характерні - вводимий тощо.

 8. 2018-12-11 в 12:01:09 | Сторонній

  Страшне! Червона штука хаває кисень! Дядя Олег усіх порятував!

  Серйозно, якби хоча б показали, як Олег евакуював Землю, я б сказав що це оповідання про героїзм чи звитягу, чи, може, жертовність. А так можу сказати тільки, що оповідання ні про що. При тому що автор явно непогано вміє писати.

 9. Наче непогане оповідання, але геть не збалансоване. Напруга сюжету розвивається не аркою, а по експоненті - нічого, нічого, майже нічого, щось не так, потім одразу бабах і все! Тому це більше схоже на зв'язку для більшого твору, який швиденько "закруглили" в кінці.

  А ще тут забагато зайвого - непотрібні цифри, латинські шифри (наприклад, навіщо було вводити це "RD", невже просто "Червона Смерть" не вистачило б?), зайві обставини (весь це перелік космічних подвигів під час пресконференції на 95% аж ніяк "не стріляє" на користь сюжетної лінії).

  До того потребує вичитки: пропущені слова, опечатки, не ті відмінки.

  Загалом: а в чому центральна ідея? Треба бути готовими до евакуації на іншу планету, через карантинну загрозу, яку ми можемо самі собі привезти з космосу? Але якщо його завезли на Землю однім кораблем, чому не завезли на Марс при масовій евакуації?

  Сподобався контраст: трансгалактичні польоти і поряд звичне життя одеського привозу) Не знаю, добре це чи погано, але принаймні запам'ятовується smile

Вернуться на страницу
Прокоментуйте!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Коментувати без реєстрації

(войти без комментирования)

Имя и сайт используются только при регистрации

Якщо ви вже зареєстровані як коментатор або прагнете зареєструватися, вкажіть пароль і свій актуальний email.

(requried)