Вернуться на страницу

Comments: 22

 1. 2012-03-18 в 16:06:36 | Зіркохід

  Можна тільки похвалити Автора за мужність - узятися за тверде НФ на ЗФ мало хто ризикує.

  Не скажу, втім, що це вдала спроба. Насамперед оповідання не продумане ще на стадії матчастини. Тобто фантантуражем Автор володіє непогано, а от із фізикою-астрономією справи гірші. З мотивацією, причинно-наслідковими зв'язками - також. Щоб не бути голослівним:

  КОРАБЕЛЬ МАЄ ЗІТКНУТИСЯ З МЕТЕОРОЇДИМ ПОТОКОМ ЛЕОНІД - наскільки я знаю, Леоніди - це метеоритний потік. Наскільки я знаю, він добре відомий і локалізований. Якщо курс корабля прокладали не заплішені бовдури, як вони могли не помітити цього знаного потоку?

  Сотні, тисячі неймовірної сили ударів - здавна відомо, що навіть у найгустіших потоках частики віддалені одна від одної на відстані десятків кілометрів. А для того, щоб знищити корабель ущент, достатньо було б одного-двох крупних попадань.

  їх одразу ж закривали запасні корпуси, що висувалися з аварійних ніш - намагався уявити собі цю картину, аж поки мене не навідала Парароя smile. Однак марно.

  на коротку мить запустити маневрові двигуни і обернутися іншою стороною корабля до потоку - рішення простоти геніальної: потрощило з одного боку, нехай ще і з другого доправить - для симетрії smile.

  засвічуючи на голові ліхтарики - а це точно були люди? Якось не зустрічав досі нікого з ліхтариком на голові...

  Широкі сонячні панелі, усі в пробоїнах, були обернені до нього, вбираючи в себе нікчемну долю тепла, виробляючи електроенергію. - гм, щост мені підказує, що пробиті батареї працюватимуть не дуже...

  Медичний робот не відставав від них ні на крок. - питання: навіщо він їм здався, коли всі здорові? Гараз, трапилася біда - чим поможе медробот у вакуумі?

  були відсутні крила і аеродинамічний корпус. Це була ракета класичного типу. - а хіба ракета класичного типу не має аеродинамічного корпусу?

  Навушники стихли - ого, це як у тому танкістському анекдоті про розмовляючу шапку smile.

  Поспішаючи разом з іншими чорними нутрощами космічного велетня, командира ніяк не могли покинути думки... - те, що виділено, я так спочатку сприйняв grin. А що командира ніяк не могли покинути думки - це добре чи ні?

  Артур встиг зробити те саме що й лікар - нічого. - речення геніальне в своїй порожності.

  Щодо русизмів і некоректних зворотів:

  екіпаж у розмірі восьми чоловік - у кількості

  до броньованого люку - люка

  Том!!! - Томе!!! - клична форма

  Запізнені почали - ті, хто запізнився, почали

  тридцяти – сантиметрову - тридцятисантиметрову

  Досить тривалий захисна система - тривалий час?

  Перехрещюючихся - що перехрещувалися

  Динамоброньою - динамобронею

  встигли проробити лише - пропрацювати

  злорадною стихією - зловтішною

  баки пусті. Баки з дейтерієм пустий - порожні

  - Гірше нікуди-мовив Мічіо - тут і далі після прямої мови треба кдасти якісь розділові знаки!

  за поручні - поруччя

  відправляйся до біосферних модулів, потім докладеш мені - вирушай до... потім доповіш мені

  вперед, слід за роботами - слідом/услід

  Паранойя - параноя

  Промені ліхтарів виловлювали - вихоплювали

  були джерелом раціону - мабуть, поповнення раціону, не пасли ж вони самі рослини

  великими буквами - літерами

  солярія - солярію

  зіштовхуючихся - що зіштовхувалися

  - Капітан! - Так, я слухаю, докладуйте. - Капітане! Так... доповідайте!

  на їх фоні - на їхньому тлі

  Була також видна Туманність Андромеди - було також видно (виднілася також)

  Валечі світила найбільша зірка - вдалині

  нікчемну долю - мізерну частку

  по ажурним балкам, по бокам яких були закріплені пусті баки - ажурними балками, обабіч яких були закріплені порожні баки

  Балки були сильно уражені - пошкоджені

  прийнялися за справу - взялися за роботу

  Інші, слід за командиром - решта слідом/услід...

  команда прийнялася спати - лягла спати

  супроводжуючим їх - що супроводжували їх

  Усі прийняли снодійного - зажили снодійне

  не суджено було - не судилося

  потерпіла абсолютний крах - зазнала цілковитого краху

  Вдалечі він помітив - вдалині

  зрозуміла все положення - становище

  по – черзі - по черзі

  ні за яке продовження місії - ні про яке/ про жодне

  поспіхом прийнялися споруджувати - заходилися споруджувати/взялися за спорудження

  Це, втім, ще не все, та на додаток із комами катавасія. Самі ж речення часто-густо надто довгі, треба б їх коротити вдвічі-втричі.

  Насамкінець не можу не зауважити, що, вочевидь, твір написаний під сильним впливом "Космічної одиссеї" Кларка. Якщо це дебют - робимо скидку (всі ми з цього починали smile).

  Авторові успіхів на курних стежинах НФ і побажання не зблудити на второвані манівці хвентезі grin.

 2. Приєднаюся до зауважень Зіркохода. Додам ще, що треба звернути увагу на написання діалогів, у Вас, авторе, пропущено багато ком. А ще мені здалося що це авторський переклад.

  Монотонно виглядають смерті героїв. Хотілося б чогось іншого, ніж два аналогічні випадки. Невже на пошкодженому кораблі не знайшлося різних варіантів вбивства? І вимикати комп"ютер рубильником - це вже занадто примітивно.

  Так, дійсно, спроба написати чисте НФ, на жаль не дуже вдала. Здається, автор може краще. Бажаю успіхів.

 3. 2012-03-18 в 21:39:25 | Пан Мишиус

  Извините, что вмешиваюсь, так, пробежался по рассказам - везде свои разборки.

  Леоніди - це метеоритний потік

  Метеорит - это космическое тело, упавшее на землю. В космосе нет метеоритов. В космосе есть метеоры и метеороидные тела. Зиркохид, вы допустили распространенную ошибку. Я сам ее раньше допускал.

 4. 2012-03-18 в 22:29:36 | Зіркохід
  Метеорит - это космическое тело, упавшее на землю.

  Так-так, це я механічно - лихий поплутав smile. Хоч для себе мені складно розібратися з питанням: як називається те, що пробиває корпус корабля?grin

 5. Тільки мені згадується "космічна одіссея 2001"

  Бунт робота, який вбиває екіпаж, таємні перемовини, героїчне вимкнення супостату.

  тобто ідея повністю вторинна.

  читаємо Вікі.

  HAL 9000, маючи ускладнення в прихованні дійсної мети експедиції (про Моноліт ніхто з екіпажа не повинен був довідатися доти, поки Discovery One не досягне його), спочатку «збрехав» членам екіпажа про несправність блоку антени зв'язку із Землею, а потім, у відповідь на розмову пілотів про недовіру штучному інтелекту, убив одного із членів екіпажу у відкритому космосі й відключив системи життєзабезпечення вчених. Дивом врятований Дейв Боумен зміг здійснити деактивацію HAL 9000, під час якої дізнався про реальну мету польоту, і досягнув Юпітера.

  Ну й в майстерності опису автору не тягатись ні з Кларком ні з Кубриком.

  вибачте. Є кілька побажань по стилю, проте твір має сюжетотворчі недоліки.

  Проте (для інших творів) пораджу менше використовувати слово "був" і обережніше поводитись із часами описуваних подій: події відбуваються в теперішньому, а описи - в минулому.

  Успіхів.

 6. 2012-03-19 в 15:47:06 | HarleyDavidson

  Спробую м'яко висловитися. Вчитися, вчитися, вчитися! Враження, що це вам, авторе, заповідав Ульянов, псевдонім - Лєнін LOL Тричі повторив, напевно натякав на недолугу мову, провальний сюжет, незнання матеріалу.

 7. Шановний Зіркоходе! Дозвольте мені пояснити Вам деякі аспекти твору.

  Як вже зазначалося вище, метеорити - це небесні тіла, що потрапили в атмосферу, а метеороїди - космічні тіла. З такими знаннями я б не брався за коментування твору.

  Метеороїдні потоки рухаються у площині Екліптики. Якщо її оминути, то час польоту значно збільшиться. Найкоротший шлях - через неї.

  "Титанік", доречі, теж будували далеко не бовдури. Чим усе це скінчилося, ми усі добре знаємо.

  Ви надто буквально сприймаєте твір, забуваючи що він таки художній. Сотні, тисячі ударів - це образно, вельмишановний. І плазмово - лазерна система могла б випаровувати частину метеороїдів.

  Із уявою, бачу, у вас ще гірше. Уявіть собі циліндр. Всередині до нього дуже щільно прилягає ще один циліндр, а в ньому ще один і так далі. Між ними знаходиться спеціальна речовина, що твердіє, ну скажімо, під впливом електричного струму. Коли якесь тіло пробиває ці циліндри, то вони починають рухатись один відносно іншого, закриваючи таким чином пробоїну.

  Рішення ВАСК обернутися іншою стороною до потоку цілком логічне - якби він цього не зробив, то коребель був би знищений, а так він зробив навантаження на корпус рівномірним. Ввімкніть логіку. Або її подобу.

  Природно, що ліхтарики були на шоломах. Це просто придирство і надто буквальне сприйняття.

  Це майбутнє. Сонячні панелі можуть працювати, навіть з такими пошкодженнями.

  На інші коментарі я не буду відповідати, бо нажаль сиджу з телефона. Скажу тільки, що об'єктивною вашу критику, вельмишановні, аж ніяк назвати не можна. Це відкрита провокація. Я не читав жодного твору Артура Кларка.

  А на майбутнє раджу добре подумати перед тим як щось коментувати.

 8. Ви надто буквально сприймаєте твір, забуваючи що він таки художній. Сотні, тисячі ударів - це образно, вельмишановний. І плазмово - лазерна система могла б випаровувати частину метеороїдів.
  Із уявою, бачу, у вас ще гірше. Уявіть собі циліндр.

  автр критикує читачів... це круто. Ви, безперечно маєте рацію, але пояснення твору за його межами не варті затраченого часу. Всі незрозумілості повинні бути пояснені в творі - це аксіома. Автор може спеціально щось залишити на здогад читача. але ні в якому разі не випадково.

  Врахуйте, що тут зібрались не найгірші читачі, і якщо їм щось неясно, то й іншим навряд чи буде щось ясно. І, до речі, тут поки що найадекватніші критики (крім мене, можливо), почекайте поки якийсь троль забреде.

  Це відкрита провокація. Я не читав жодного твору Артура Кларка.

  хочете сказати, що "одісея 2001" в описаному мною епізоді ніяк не перегукується із вашим сюжетом? wink а класиків все-таки варто читати й дивитися.

  Успіхів вам при голосуванні.

 9. 2012-03-19 в 22:09:45 | Зіркохід
  А на майбутнє раджу добре подумати перед тим як щось коментувати.

  А оце справді конструктив! Примушує добряче задуматися... Бію себе в грудь коліном... Зобов'язуюсь відкоригувати мізки, рівень розвитку, логіку, психіку і взагалі адекватність. Ну, не кожному ж це дано... Словом, усі мої зауваження знімаються й анулюються через їх повну профнепридатність.

  ТВІР ІДЕАЛЬНИЙ!!!

  А якщо хтось посміє подумати протилежне, хай спочатку проконсультується з психоаналітиком. На повному серйозі!!!

 10. 2012-03-20 в 08:43:18 | Пан Мишиус

  Я не читав жодного твору Артура Кларка.

  А вот это уже грустно. Хотя бы для собственного развития советую прочитать хоть один.

 11. 2012-03-20 в 09:46:10 | Пан Мишиус

  Ну, если пошла такая драка, то не могу не вставить пять копеек.

  Через чиюсь жахливу помилку на карту був поставлений успіх першого пілотованого польоту до супутника Юпітера Європи, де були виявлені перші позаземні примітивні форми життя.
  Та люди вже залишили свої робочі місця і чимдуж дерлися по аварійних драбинах до броньованої рятувальної капсули, що була у центрі корабля і була повністю автономною. Корабель був «розумним»
  тридцяти - сантиметрову
  что-то мне думается, что пишется вместе.

  Виглядала наче у багато разів збільшений м'яч для регбі, сірого кольору і з крихітними квадратними ілюмінаторами по два з кожного боку.

  Извините, помните Алису в стране чудес? "Откуси с одной стороны гриба - увеличишься, с другой - уменьшишься". У вас же капсула в виде мяча для регби. Где у нее одна сторона, где другая? Может, по отношению к шлюзу, но немного улыбку вызывает.

  Сотні, тисячі неймовірної сили ударів здригнули весь 270-метровий корпус «Меркурія».

  270-метровий корпус - в художественных произведениях числительные пишутся словами - это грубая ошибка.

  Аналогично -

  Через 15 хвилин
  Досить тривалий (час?) захисна система витримувала
  Баки з дейтерієм пустий (і)
  - Заспокойтеся! - крикнув командир. (-) Годі пустих балачок!
  сказав Арнольд, біолог і кок

  О! Интересно, а что делает кок на космическом корабле? Как происходит приготовление еды, в синтезаторах? На сегодняшний момент, конечно, всю еду берут с собой, но мало ли, что будет потом.

  - Навряд чи ми побуваємо на Європі (,) - сказав Арнольд, біолог і кок на кораблі.
  - А може якимось дивом таки побуваємо (,) -усміхнувся Том, що був астрономом.
  - Ти оптиміст (,) - буркнув Юрій.
  - Виходимо (,) - сказав командир.

  И так далее. Вы не умеете оформлять прямую речь.

  Люди, немов привиди(,)
  Відкрився шлюз, що вів до роботовісіку (,) і люди побачили моторошну картину
  Валечі світила найбільша зірка - Сонце.
  - Арнольд,

  В украинском языке не стоит забывать про правильные склонения - Арнольде, капітане и т.д.

  повідомлення зі звітом про божевілля головного комп’ютера

  Как бы там ни было, навязывание человеческих болезней компьютеру не корректно.

  Вопрос по поводу техники, на который отвечать не обязательно

  «Меркурій» гальмував, через що втратив прискорення і, після миті невагомості, тяжіння змінилось в інший бік і поступово збільшувалось.

  Неужели корабль все время шел с ускорением? Топлива не хватило бы. Обычно корабли разгоняются до определенной скорости, а дальше двигаются по инерции.

  Я пробежался поверхностно, не вдаваясь в сюжет и не разбирая рассказ глубоко. Извините, но количество ошибок и неумение оформлять прямую речь указывают на небрежность автора. Необходимо изучать правила правописания и тщательно вычитывать и править текст. Сам текст написан без изысков и несколько (уж простите меня) напоминает школьное сочинение с безликими куклами-персонажами. Повествование - "ни у му ни чувству" - простое перечисление событий. Сюжет не только не блещет новизной, но и давно набил оскомину. Кларк да, классиков все же следует читать. То, что вы огрызаетесь на критиков - тоже не правильно. Я сам могу резко отвечать на ошибочные высказывания, но, поверьте человеку, который прошел не один десяток самосудных конкурсов, здесь не жесткая критика, так, легкая прогулка. Вы не были на Мини-прозе? Там бы ваш рассказ вкатали в земли, откопали, а потом снова закопали бы, посоветовав бы автору больше никогда не писать. Или на Имхонете. Тут же только несколько человек создают признаки жизни. А выживает - сильнейший. Пройдете несколько конкурсов и или научитесь писать хорошо, или, обиженный на весь мир, бросите это дело. На критиков можно обижаться, критику не замечать, но она, в любом случае, вас чему-то учит. Как не надо писать, к чему могут придираться. В настоящее время ваше огрызание классифицируется, как "синдром обиженного автора-новичка". Но, в настоящее время, ваш рассказ ни к черту не годится. Вообще и никак. Можете поверить, что его не возьмет печатать ни один журнал. Поэтому остается только одно - работать над стилем и сюжетом, делать героев живыми, разговаривать с ними, придумывать им характеры, а не делать безликими куклами. И бороться за свои тексты, делая их все интереснее.

  Для организаторов - я не переходил на личность автора, просто дал совет.

  С уважением, Владимир Венгловский.

 12. Неужели корабль все время шел с ускорением? Топлива не хватило бы. Обычно корабли разгоняются до определенной скорости, а дальше двигаются по инерции.

  от не погоджусь, якщо двигун іонний, то запросто міг і весь час йти. Особливо якщо воно маленьке, а то ж розженеться!

  А выживает - сильнейший. Пройдете несколько конкурсов и или научитесь писать хорошо, или, обиженный на весь мир, бросите это дело. На критиков можно обижаться, критику не замечать, но она, в любом случае, вас чему-то учит

  ну... гм. В рамках цього конкурсу це неочевидно, треба ще враховувати, що тут навіть дуже якісний твір, проте орієнтований на специфічну аудиторію може програти просто хорошому, але орієнтованому на маси.

 13. 2012-03-20 в 09:56:10 | Пан МИшиус

  Я имел в виду выживает сильнейший - это не значит побеждает на данном конкурсе, это значит, что человек после провала не бросает писать, не обижается на весь мир, замыкаясь в раковине, а продолжает писать и добивается успехов. Так обиженные авторы, которые считают себя гениальными, а всех критиков - неправыми, не очень приятная точка зрения.

  В рассказе я не встречал упоминания про ионные двигатели, только есть упоминание про ядерное топливо и солнечные батареи (а вот солнце возле Юпитера уж очень тусклое). Но тут спорить не буду, ибо не владею таким знанием.

 14. В рассказе я не встречал упоминания про ионные двигатели, только есть упоминание про ядерное топливо и солнечные батареи (а вот солнце возле Юпитера уж очень тусклое).

  Угу. Пальне для реакторів, батареї - для того ж. Тобто якщо проходили мимо сонця, то частину потужності іонні движки могли від батарей брати. Але про це треба бодай згадати в тексті, а так - кожен собі придумає що захоче

 15. 2012-03-20 в 09:59:25 | Пан Мишиус
  дуже якісний твір, проте орієнтований на специфічну аудиторію може програти просто хорошому, але орієнтованому на маси.

  Мы как бы пишем не узко специализированные, а все же для широкого круга читателей. На всех самосудных конкурсах на моей памяти ни разу не было такого, чтобы достойны рассказ не выходил в финал. Он мог не побеждать в конкурсе, но потом смотришь - в Полдне, в Меридиане и т.д. А вот если рассказ не вышел в финал на конкурсе - посылать в журнал практически не имеет смысла.

 16. Мы как бы пишем не узко специализированные, а все же для широкого круга читателей.

  гм... я з тобою не погоджусь, та й Олег теж. wink Я взагалі вважаю, що "писати для всіх" - завідома дурниця, просто коли пишеш треба чітко уявляти для якої аудиторії ти це робиш

 17. 2012-03-20 в 10:17:32 | Пан Мишиус
  Я взагалі вважаю, що "писати для всіх" - завідома дурниця, просто коли пишеш треба чітко уявляти для якої аудиторії ти це робиш

  Гм-м, Игорь, а я вот пишу ДЛЯ СЕБЯ. И это самое главное. Я стараюсь не думать, понравится или нет рассказ кому-либо. Но, если он нравится мне самому, то знаю, что рассказ получился хорошим. Считаю, что это лучшая тактика - писать для самого себя. А для какой аудитории - черт его знает. Бывает, возмущаешься, когда некоторые дамы пишут, что от рассказы вспухают мозги, но ты-то знаешь, что рассказ классный, и точно - потом сразу же в журналы берут. И не надо так уж критично воспринимать критику, (каламбур) надо еще и самому себе верить. Все мы люди и все разные. Например я, Игорь, допускаю, что твои рассказы несут хорошие идеи и сюжет, но написаны по моему мнению так нудно и сухо, что читать очень трудно. Просто я люблю в тексте эмоции, когда текст не только для ума, но и для чувств.

  Да, что-то мы тут форумное общение устроили, к удовольствию автора. Но ничего, пускай привыкает.

  (Кстати, видели в последних Олдньюс - мой "Прах тебя побери" в Меридиане вышел. Ну, хорошо, да).

  Все-все, пора кончать флудить.

 18. Например я, Игорь, допускаю, что твои рассказы несут хорошие идеи и сюжет, но написаны по моему мнению так нудно и сухо, что читать очень трудно.

  угу... є таке. над тим і працюю! Того й до цих пір на конкурсі - щоб мати фідбек. Але особливі емоції в панк-стилях... сам розумієш.

  До речі, якщо після відкриття авторства не побачу твоїх коментів в моїх творах - ображусь. wink і, дійсно, перейдемо деінде, тут явний оффтоп

 19. 2012-03-20 в 11:08:32 | Пан Мишиус

  Игорь, елки-палки, я сейчас участвую в трех конкурсах, и судья в четвертом (На Млечном Пути). На все времени не хватает. Если и успею писать комментарии, то только уже после старта конкурса.

 20. Колись давно, у дитинстві, я викопав десь книжечку з цікавими малюнками. Там хлопчик і дівчинка зменшилися і подорожували внутрішніми органами людини. Сюжет там був доста примітивний, стилю, звісно ж, ніякого, але книжечка виконувала основну свою функцію: за нею можна було навчати дітей принципам роботи внутрішніх органів.

  Це оповідання, чомусь, нагадало мені цю книжечку. Сюжету практично немає, якщо не враховувати класичну схему 10 негритят і класичний бунт машин (термінатор, ага), стиль теж залишає бажати кращого, ритміка взагалі жахлива, але нутрощі корабля виписані з такою любов'ю, що, здається, автор народився прямо на кораблі і там же провів найкращі роки свого життя. Якщо б я хотів ознайомити своїх дітей з будовою такого корабля - це оповідання підійшло б найкраще.

  Загалом, незважаючи на помарки і недоліки, оповідання захоплює хоча б тим, що автор повірив у свій світ і навіть, якоюсь мірою, його полюбив. Ще трохи потренуватися і можна писати щось обширніше на цю тему. У повість органічніше впишуться і надмірна кількість героїв і шалена кількість деталей інтер'єру та екстер'єру. Сюжетної цілісності можна додати якимось взаємовідносинами між героями. Хтось когось зненавидить, хтось когось полюбить (чи у вас там самі чоловіки? хоча, зараз таке модно wink). Словом, видно задум, видно каркас, але формат оповідання для нього не підходить. Звідти і всі проблеми. Наступного разу постарайтеся локалізувати вид на конкретних деталях, не подаючи опису всього корабля. Однієї кімнати, наприклад, вистачило б.

  Успіхів!

Вернуться на страницу
Прокоментуйте!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Коментувати без реєстрації

(войти без комментирования)

Имя и сайт используются только при регистрации

Якщо ви вже зареєстровані як коментатор або прагнете зареєструватися, вкажіть пароль і свій актуальний email.

(requried)