Вернуться на страницу

Comments: 34

 1. відразу початок - а чого іонні двигуни - і тремтіння? там же немає вибухів!

  блін, знову чорні діри! ну тут хоч діти балакають про них, простимо їм незнання

  стук-стук... - піду, відчиню. БЛІН... ХТО ТАМ! тоненьким голосом...

  нє, це я просто збиткуюсь, поки що непогано

  лапи нишпорки зайві.

  симпатична стилізація.

  ізюминки ще б...

  і битви, битви... миру вам, і процвітання, пане Спок

 2. 2011-09-01 в 18:51:26 | Аноним

  Тук-тук? Хто тут стукає? А, це Chernidar зі своїм грандіозним знанням чорних дір, судячи по відповіді на попереднє оповідання конкурсу. Невже в ваших дірах відсутня гравітація, пане Chernidar? Якщо так, то ви винайшли новий всесвіт, і вам можна тільки позаздрити.

  А от про що ви написалі далі - то вже відомо тільки вам. Єдине, що я зрозумів, це те, що ви вважаєто лапи нишпорки зайвими. Ну звичайно, як я раніше не здогадався! Вона ж по планетам, як гусінь повзати може! Дякую за підказку.

 3. Попередній коментар - автора цього оповідання. Автор буде радий любим відгукам, але не відкритому троллізму.

 4. І автор, і критик - обидва трохи скинули оберти.

  Щось жодного бажання вводити премодерацію на початку конкурсу.

 5. Слухаюсь, капітане! grin Вибачте.

 6. ок, оскільки автор явно не знайомий зі мною, переформулю коректніше свої зауваження.

  1. стук-стук у вакуумі виглядає кумедно.

  2. у істоти, що рухається реактивним принципом наявність лап немотивована. як і чутливість до "чухання" - по ідеї там має бути такий панцир. що ого-го.

  3. опис битви не сподобався.

  4. іонні двигуни - не знаючи конструкції описаних іонних двигунів і орієнтуючись на діючі можеді скажу. їх робота не асоціюється з тремтінням.

  оповідання краще за багатьох. шліфувати є що.

  сперечатись і сваритись - не хочу, адже сварка з автором завідомо понизить оцінку, що я дам цьому твору в той час як умови анонімності не дозволять автору повторити це само з моїм твором.

 7. О! Дякую. Вибачте за різкість, мабудь, був такий настрій і не зрозумів, що ви хотіли сказати. Дійсно, подивіться самі, ви ж написали щось незрозуміле, оті от "стук-стук" і т.і. Я просто прийняв вас за троля. Вибачте. Ви написали зараз нормально і це вже інша справа.

  (Да й я не агресивний зовсім, просто тролів не люблю, тому так і сприйняв).

  Спробую відповісти.

  1. стук-стук у вакуумі виглядає кумедно.

  Вибачте, але звук передається по корпусу зореліта. І почути його - це нормально. Гадаю, що зі звуком по корпусу ви погодитесь.

  2. у істоти, що рухається реактивним принципом наявність лап немотивована. як і чутливість до "чухання" - по ідеї там має бути такий панцир. що ого-го.

  Тому я і написав у оповіданні: "У процесі еволюції, або чогось ще, у нишпорок з’явився внутрішній двигун". Мається на увазі, що нишпорки кимось виведені з звіря, що жив на поверхні планети, а не с самого початку пересувався космосом". Тому що нелогічність цього створіння кидається у очі - це ви вірно побачили. А чухання... Між пластинами. Якщо нишпорка їх у сторони розставляє. Туди ж і контакти пролазять. Взірцем для нишпорки було створіння, що називається tardigrada, або, по-російські - тихоходка. Так я її собі уявляв. Та й голову від ленивця додавав. Але то так - авторські фантазії.

  3. опис битви не сподобався.

  Ну, то вже суб'єктивне, звичайно. Але я і не намагався детально придати достовірність ситуаціі. Все ж таки, оповіданні більше розраховано на підлітків, будемо дивитись правді в очі. Підлітково-розважальне. Тому і пригоди не сер'йозні.

  4. іонні двигуни - не знаючи конструкції описаних іонних двигунів і орієнтуючись на діючі можеді скажу. їх робота не асоціюється з тремтінням.

  Може бути, але у сучасні моделі існують з ядерним реактором. Але принцип, як і у реактивниго двигуна. Мені здається, що у любоми випадку вібрація буде. Але тут сперечатися не буду. (Ви уявляєто собі двигуни "нашого" виробництва, та й безшумні? Я - ні).

  "оповідання краще за багатьох. шліфувати є що".

  Це на сьогодняшній момент. До закінчення конкурсу ще ого-го що буде.

  А шліфувати є завжди що. Через деякий час завжди бачиш у своїх оповіданнях те, що можеш написати по-іншому.

  "сперечатись і сваритись - не хочу". Ну от ми і не свиримось. Дурниці які. Вибачте ще раз, що прийняв за троля.

  "не дозволять автору повторити це само з моїм твором"

  Я ніколи нікого не "завалюю". Якщо і пишу відгуки, то розгорнуті і спокійно висловлюю свою думку так, щоб автор мене зрозумів і не обурився.

  А будь-яку критику я сприймаю спокійно. Ідеальних оповідань нема ні в кого. І вчитись треба постійно.

  Дякую!

 8. важко відділити звістку від вісника.

  до речі, ще раз щодо стереотипів.

  коли я тут викладав стімпанк попередні рази я теж всім доводив що перші трамваї були саме парові, в реальній історії це так. тим паче - в придуманому світі. пофік: трамвай - електричний.

  але на жаль реалії такі, що треба думати не тільки про те, наскільки написане відповідає дійсності, але й про те, як його сприймають.

  приклад: "він був зросту Наполеона" переважна більшість читачів вирішить, що герой низенький, хоча насправді Наполеон не був низьким, це популярний міф, що породжений британцями та різницями між французськими та англійськими мірами.

 9. Про Наполеона - цікаво. Я також вирішив би, що це маленький зріст. Зараз... Що там у інтернеті... Ого! 168,79 см. Нічого собі!

 10. 2011-09-02 в 14:59:02 | Аноним

  Цікавенько. Але дійсно, Авторе, як ви виразилися - це "підлітково-розважальне" оповідання. Мені от що кинулося в око, бій з Роєм. Якщо він поглинав і матерію, і енергію, то не зрозуміло, як один постріл міг знищити Королеву. За логікою, вона мала б поглинути її і все на тому. Хоча, можливо я просто погано розумію, як повинна діяти плазмова гарматаgrin. І ще одне, з Вашого дозволу звичайно. Як на мене, то потрібно було зразу сказати, що дід базується все ж таки на астероїді, бо коли прочитав

  Планета все ж таки існувала, хоча на мапах і була відсутня. Самотня, холодна, вона плавала космосом сама, без зоряної системи.
  - відразу виникла асоціація з Кришталевою планетою Саймака. Але це так, скоріше міркування вголос, аніж поради. Взагалі непогане оповідання, читати приємно. Успіхів.

 11. Даруйте, не представився, то попередній коментар мійgrin

 12. Спасибі, Фантоме.

  - відразу виникла асоціація з Кришталевою планетою Саймака.

  Одинокі планети,що мандрують космосом без зірки, використовував не лише Саймак. Перше, що зараз у голову прийшло - це Ларі Нівен "Світ-кільце". Там також оті трьохголові інопланетяне жили на "перельотній" планеті, тому їх і знайти не могли. Це вже штамп у фантастиці. У його використанні нема нічого страшного. А різниця між великим астероїдом, та малим планетоїдом досить химерна. Наприклад, Плутон вже не рахується планетою. Вже знайшли десятки таких малих холодних планет у Сонячній системі далі Плутона. Тому вже його до планет не відносять.

  Плазмова гармата

  "Понятие высокотемпературная плазма употребляется обычно для плазмы термоядерного синтеза, который требует температур в миллионы K."

  Далі про плазму:

  "Изучение физических свойств плазмы позволяет, с одной стороны, решать многие проблемы астрофизики, поскольку в космическом пространстве плазма — наиболее распространенное состояние вещества, а с другой — открывает принципиальные возможности осуществления управляемого термоядерного синтеза. Основным объектом исследований по управляемому термоядерному синтезу является высокотемпературная плазма (»108 К) из дейтерия и трития."

  "Горячая плазма почти всегда полностью ионизирована (степень ионизации ~100 %). Обычно именно она понимается под «четвертым агрегатным состоянием вещества». Примером может служить Солнце."

  Зберігається високотемпературна плазма у магнитному полі.

  Візьмемо, на приклад, температуру Сонця:

  Температура корони ~1 500 000 К

  Температура ядра ~13 500 000 К

  Бачимо, що на поверхні Сонця лише 1,5 млн градусів. Таку температуру рійникі ще можуть витримати, та поглотити. Вони руйнують зірки, та найчастіше гинуть самі, ала не зміну приходять інші рійники.

  Так от, температура гарячої плазми з гармати - близько 10 млн К. Частина рійників просто захлинулася б від такого напливу енергії. Якщо допустити, що королева може з'їсти стільки енергії, то постріл був нанесений у "око", яке бачив Дарен. Може, то було саме серце королеви. Тому цей постріл був для неї фатальним.

  Спасибі за увагу. Приємно, коли залишаються відгуки.

 13. Гарно. Сподобалось. Автору - респект. smile

 14. Цікаве оповідання, жваве і український колорит відчувається. Звичайно, з приводу існування Нишпорки і Дударя, як біологічних об'єктів, можна було б подискутувати. Але не хочеться. Оскільки, як читачеві, сподобалося. Авторові успіхів!

 15. На поверхні Сонця лише 6000 градусів і не рахується, а вважається. smile

 16. Зі стуком все гаразд, Chernidar дарма наїхав, з вібрацією - ну, в принципі може бути. А от з двигуном нишпорки на жаль, проблема - щоб наковтатися досить пилу, треба мати діаметром кілометрів сто, й рухатись на сотнях км/с. Боюсь, що у цьому випадку стиковка нишпорки та яхти вже буде не "стук-стук-стук", а "блись і нема".

  Таким чином оповідання перестає бути НФ... й стає казкою. smile У цьому випадку можна й яхти розганяти за двадцять годин іоннними двигунами, й безборонно випустити павука з трупом, й багато чого ще.

  на своєму зорельоті «Перуні» - або на "Перуні",або на зорельоті "Перун".

  На прокат - чи то я застарів й це вже норма така, чи просто розвелося багато людей, що пишуть з помилками. Chernidar'е, кхе-кхе. smile

  Русизми: переекзаменовщик, захихикав, покидає, одиноку(ий), їх, промах, бік о бік.

  Онуче - формально вірно, але асоціюється з онучею.

  Авторе, чи не з вісьмох літер складається ваш нік тут? smile

 17. Дякую, пане Радій. Ну добре, добре, казка, автор не буде відмовлятися.

  Ні, мій нік не з восьми літер, але автор вам також відомий. Але, тс-с-с, не скажу поки що, звісно.

  Русизми... Мені дуже подобаються твори Нестайко, і саме там використовуються такі слова у прямій мові, як "переекзаменовщик", "ружжо" і т. і.

  "покидає" - "залишає", каюсь.

  ой, а "промах" - ?

  "бік о бік" - не знав, що не можна використовувати.

 18. Біч-о-біч.

  А з приводу промаха - навіть не знаю. Прямої відповідності не бачу,але ж ви не перекладач, ви автор, чому б не поміняти контекст?

  Втім, може, це я вже надто пильний сьогодні до тих русизмів.

 19. 2011-09-26 в 21:11:26 | Аноним

  От думаю, чи сподобалося би оповідання, якби прибрати "українськість"? Замінити діда характерника на мага, інакше звірика назвати? І теж було би гарно. А так страва виключно для власного вжитку, що теж непогано, зрештою, з чисто нашим колоритом.

 20. Дякую. Мені саме казку-фантастику з нашим колоритом написати хотілось. Нехай буде характерник. Тим більше, що його заговір я не вигадав, а взяв з старовинної збірки. Але, звичайно, це не від Рію, а від... Поки не признаюсь кого.

  (Лячно писати - зараз John Smith знову купу русизмів знайде grin . Поспіхом можу таких "перлів" написати, що ого!)

Вернуться на страницу
Прокоментуйте!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Вход/регистрация (войти без комментирования)

Имя и сайт используются только при регистрации

Якщо ви вже зареєстровані як коментатор або прагнете зареєструватися, вкажіть пароль і свій актуальний email.

(requried)