Вернуться на страницу

Comments: 25

 1. 2015-02-01 в 16:49:40 | Ліандра

  Для мене оригінально. Дуже цікаво обіграна вагітність.

  Трапляються "шероховатости" тексту і русизми, на яких спотикається свідомість.

  Персонажі яскраві.

  Як на мене, трохи забагато зайвого. Перескоки в часі треба читати дуже-дуже уважно, я до цих пір не впевнена, що там коли відбулось. Особливо те, що 32 роки тому. Збиває з пантелику. Якби це було вплетено в текст, для мене було б краще. Наприклад, при розмові з професором згадка про те, що колись пухлина вже була. А то ті рядки, як ні сіло, ні впало.

  Ідея цікава!

 2. "2015-02-01 в 16:49:40 | Ліандра"

  дякую за комент. врахую всі зауваги.

 3. та ладно! red face

  я десь читала, що головне щоб автору подобалось, бо якщо під кожного читача підлаштовуватись, то це буде зовсім інший твір

 4. Може й оригінально, та мені не дуже сподобалось. В часових перескоках не розібрався, та й розбиратися не дуже хотілося. Оповідання можна було скоротити вдвоє. Хоча так, ідея цікава.

  Успіхів!

 5. "2015-02-03 в 12:25:40 | РожевийФашистик"

  дякую за комент. про смаки не сперечаються.

 6. Таке відчуття, що текст писали співавтори- випускниця швейного факультету ПТУ і її ж викладач фізики. Настільки контрастують початок і середина тексту. Навіщо стільки уваги було приділяти зовнішності, одежі і всім тим прибамбасам, якими обвішали себе головні герої? Усі ті описи і роздуми по нижню білизну, неадекватна поведінка Дотепа, і потім зненацька - незрозумілого змісту інтервю, не для мого середнього розуму. Я ледве було не подумав, що ГГ зараз запросить журналістку до себе додому і відбудеться сцена з застосуванням бдсм, після чого він її зжере, чи що ( даруйте, фантазія розгулялась, та й трейлер 50 відтінків щойно побачив, перед тим перехрестившись).

  Ідея цікава, хоч і не особливо оригінальна, проте, на мою думку, текст слід переформатувати, адже флешбеки якось надто скачуть, важко слідувати логіці розповіді. Фінал сухенький, ідеї та моралі я не зрозумів, велика кількість помилок гальмує плавність сприйняття тексту. Дуже багато розумацьких наукових розмов, тому я, будучи невігласом в даних сферах, буду припускати, що там таке щось класне написане, не для мого рівня. Проте оповідання оцінюють з точки зору власного смаку, тому моя оцінка не надто висока, не зачіпило, як то кажуть. Але на кожнен текст є свій читач, а отже- бажаю успіхів!

 7. "2015-02-06 в 09:27:21 | Solo"

  дякую за коментар.

  Мораль... Звісно, треба було виокремити окремим абзацом пункт "мораль". Там доступно розтлумачити проблему, наслідки, варіанти вирішення і алгоритм поведінки на випадок подібних ситуацій. Мабуть ви маєте рацію.

  "Дуже багато розумацьких наукових розмов, тому я, будучи невігласом в даних сферах, буду припускати, що там таке щось класне написане, не для мого рівня."

  Скромність - ваша прерогатива. Ви ж бо орієнтуєтесь в таких поняттях як:"флешбеки", "переформатувати", "прибамбасам", тощо...

  Якщо ваша ласка, то вкажіть яка із конкурсних оповідок "зачіпило, як то кажуть".

 8. Мораль... Звісно, треба було виокремити окремим абзацом пункт "мораль". Там доступно розтлумачити проблему, наслідки, варіанти вирішення і алгоритм поведінки на випадок подібних ситуацій. Мабуть ви маєте рацію.

  Ваша іронія виправдана, але що тут можна вдіяти; для себе, в силу смаку та вподобань я не знайшов приводу замислитись після прочитання оповідання, не зачіпило так не зачіпило. це не значить, що моралі та ідеї в творі немає, просто він не для мене)

  Скромність - ваша прерогатива. Ви ж бо орієнтуєтесь в таких поняттях як:"флешбеки", "переформатувати", "прибамбасам", тощо...

  То не є якісь специфічні знання, такими словами оперує кожен другий школяр, проте мені важко орієнтуватися в такому:

  "– От халепа… Немає! Аутоімплементатор – це гаджет, а не клептократ посміховисько. Безкомпромісний закон і виконавець одночасно. Частина матеріального втілення абсолюту. Досить пафосних експериментів з куртуазним доступом до можливості дерибанити, замість щирої емпатії до всіх соціальних прошарків."

  Якщо ваша ласка, то вкажіть яка із конкурсних оповідок "зачіпило, як то кажуть".

  Всіх оповідань ще не прочитав, але чесно-з прочитаного нічого поки що не зачіпило. буду чекати інших творів.

  Сподіваюсь, не образив вас прямолінійністю.

 9. "2015-02-06 в 13:07:56 | The Yellow King, Solo"

  дякувати за щиросердну аргументацію.

  достоту виправдань. ви ж читач, а не критик. примушувати до вподобання не найкращий варіант. а переконувати себе в тому, що твір вам не втямки зайве. навпаки шукайте компроміс і порозуміння з авторським посилом.

  можливо вам варто деталізувати спектр навичок і прикладних знань. тобто розширяйтесь)

  успіхів на теренах читання)

 10. Своєрідне оповідання. Свого читача, думаю, знайде.

  Ідею, мабуть підказало ось це?

  http://friends.kz/stranoe/1148243691-zhitel-indii-36-let-vynashival-v-sebe-brata-blizneca.html

  Дуже багато розумацьких наукових розмов, тому я, будучи невігласом в даних сферах, буду припускати, що там таке щось класне написане, не для мого рівня.

  І правильно зробите. Біологічні терміни - скоріше для антуражу, якоїсь реальної наукової інформації не несуть. Тому порадив би авторові специфічні терміни прибрати взагалі - на сюжет вони не впливають, а таких зануд як я будуть тільки дратувати.

  Для прикладу: розшифруйте, будь ласка, фразу

  Дія препарату базується на антропоморфних змінах структури передачі нейрогуморальних сигналів.

  Успіху на конкурсі.

 11. 2015-02-06 в 14:29:15 | Док link

  дякую за коментар.

  ви звернули увагу на специфічні терміни. чудово. мабуть маєте специфічні знання. нагадаю. це ж конкурс фантастичних оповідок. можливість припущень, навіть неймовірних і абсурдних, має місце. якщо бажаєте, розшифрую. хоча вам мабуть відомі базові принципи нейрогуморальної регуляції. а також негативні наслідки порушення статусу кво. антропоморфних чи то пак людиноподібні, якщо дослівноі не перефразовувати. малося на увазі виокремлення деяких сегментів із загального базису. тобто в структуру не підпорядковану існуючим алгоритмам. тобто автономія в автономії з можливістю свідомої регуляції власником організму. Бо ж ми люди, якщо ввам відомо)лишень констатуємо зміни, а не приймаємо свідому, активну позицію на привід тих чи інших змін. Ну якось так. просто і невимушено

 12. це ж конкурс фантастичних оповідок. можливість припущень, навіть неймовірних і абсурдних, має місце.

  З цим повністю погоджуюся. Але є певна жанрова різноманітність у межах фантастики. Оповіданню такого типу, як Ваше, наукоподібність ніяких додаткових бонусів не дає. Втім, моя особиста думка.

  Ну якось так. просто і невимушено

  Незважаючи на простоту й невимушеність пояснення, я його не зрозумів.

  Мабуть, треба ще підучитись.

 13. 2015-02-06 в 15:06:03 | Док

  Наукоподібність переслідувала усіх фантастів минулого століттяgulp

  ні, я розукмію. в моєму оповіданні відсутня космічнв романтика, літальні апарати, могутня зброя, боротьба з явними проявами темної сторони чи то зла. тобто заяложеного жанру. це ступор. гальмо жанру. межа сприйняття свідомості. окрім означених обмежень тільки просторова безкінечність. тим більш, що це вже нефантастика.

  "Незважаючи на простоту й невимушеність пояснення, я його не зрозумів.

  а факт поглинання одним плодом іншого загальновідомий. інформація відкрита/ ця тема штудується студентами у відповідних навчальних закладах. хоча доведених і неспростовних фактів виношування і народження ще не має. лишень аномалії розвитку.

  я ж акцентував увагу на іншому. зигота - людський зародок і є пухлиною априорі.

  мабуть, треба ще підучитись."

  ви ж письменник-фантаст. не стримуйте себе кайданами догм і постулатів.

  вам, також успіхів

 14. Що я хочу сказати, Авторе. Я у шоці. Інтригу витримали до кінця. Про близнюків і їх сестричку... Воу... Дайте мені оговтатися. Але виникає питання: хто ж мати та батько їх всіх? Якщо професор сказав, що в них різний склад хромосом (чи чогось іншого), і наголосив на тому, що дівчинка не від Дотепа.

  Альтернативне майбутнє... Таке альтернативне. Усі ці зачіски, одяг, кабінети... Забагато непотрібного опису. Можливо, потрібно було б просто сказати, що все відбувається у 2069, і нехай самі читачі придумують тамтешню реальність.

  Усе в цій мініатюри таке чудернацьке... Я не оговтаюсь, напевно. Авторе, респект за ідею, за її таке неймовірне втілення! але я бачила помилки в тексті, коми, орфографія і таке інше.

  Мене вразив цей твір, і сказати сподобалось чи ні, не можу. Побажаю Автору успіху, нахнення та не боятися розбивати читацькі стереотипи. grin

 15. 2015-02-07 в 13:59:08 | Cheshire link

  дякую за комент. ваші емоційні зауваги напрочуд щирі і вкрай важливі.

 16. Вітаю!

  Без сумніву, фантастика. Без сумніву, назву конкурсу розкрили на всі 100. wink

  Дуже химерне оповідання. Химерні враження лишились після прочитання: від "оригінально" до "якийсь абсурд".

  Так перед очима оті зуби - чорні та зелені. І нігті без пластинок. Бр-р...surprised

  Чоловіки уже народжували у кінематографі не раз - від комедійного героя Шварценеггера до містичних сюжетів "Цілком таємно". Тож ідея, в принципі, не нова. Але від того вона не стає "апетитнішою" і меншшокуючою. Як на мене, то вона з тих, що "швидше б забути". Чоловік в пологовому...confused

  Я сподіваюсь, світ ніколи не дійде до такого!

  Взагалі ж, уся суть твору в імені головного героя.cheese

  А автору - удачі! Шокуйте далі.smirk

 17. 2015-02-07 в 21:10:31 | Ловчиня птахів

  дякую за коментар. маєте рацію) чоловіки вже народжувалиgrinна кінематографічних екранахgrin

  а зуби й нінті... це ж потенційні рудименти. з ними можна й експерементувати.

 18. 2015-02-15 в 11:39:58 | ДонькаДонКіхота

  Ліандро, якщо головне те, щоб оповідання подобалося авторові - то нехай автор залишить його собі в шухляді. чи в течці на робочому столі компа. якщо ж він його оприлюднює - то розраховує на якийсь читацький відгук. і те, подобається воно йому чи ні, нікому нецікаво.

 19. 2015-02-15 в 12:11:19 | ДонькаДонКіхота

  ну а тепер - по суті. є такий жанровий різновид як іронічний детектив. здається, автор щось подібне хотів зробити з фантастикою. таке собі іронічне фантастичне оповідання. хоча зрештою могло бути й так, що автор цього не планував, а воно саме так вийшло. до чого я? таке враження, що автор просто глузує з читачів - настільки багато у цьому творі абсурдних речей. він або сам не перечитував написане, або все так і планував - орієнтуючись на читача - любителя абсурду. про що я? та про деталі, всуціль розкидані в тексті. наприклад:

  1) імена головних героїв - Козель Дотеп і Морка Кабздот. я так розумію, автор хотів бути оригінальним. вдалося. Козель мимоволі асоціюється з козлом, а ім’я героїні з кобзоном і тими варіаціями, які нині в неті довкола нього крутяться. чи є ці імена характеристичними і важливими? ні. несуть якусь інформацію для читача - ні...

  2) тепер трохи почитаємо тексту:

  "Утворився отвір чітко дотриманий профілю гостя" - просто знахідка для стиліста, який пише про мовленнєві помилки. по-людськи не можна було сказати?

  "Мінімум макіяжу на фронті обличчя" - фронт обличчя це "нєчто".

  "Тільки золоті каблучки на всіх десяти пальцях без педикюру з необрізаними, тридцяти-денними нігтями". - уявили собі необрізані 30-денні нігті на ногах. і відсутність нігтьових пластинок на руках. і зелені зуби... фу... картинка не для слабконервових... як уже писали, автор надто полюбляє вдаватися до абсолютно непотрібної деталазації. деталі доречні тоді, коли вони важливі і несуть читачеві інформацію, без якої він не може уявити персонажа. тут деталі випадкові. підібрані лишень, аби епатувати читача.

  "Аби зачіска не обтяжувала голову поверх беззвучно крутився пропелер" - уявили? причеплений до голови пропелер робить зачіску легкою.. шедеврально.

  "Натщесерце смакує особливо заповзято." - авторе, почитайте словник, будете знати, що означає слово заповзято.

  "Сягнути піку слави з достоту глузду..." - можна зламати голову, пробуючи розібратися в тому, що ця фраза означає.

  "Досить пафосних експериментів з куртуазним доступом до можливості дерибанити, замість щирої емпатії до всіх соціальних прошарків." - це просто рай для стиліста.

  "А ви, мов риба у клітці." - абсурд рулить..

  "Переконали без контрольний пострілу. Он, як виглядає крайня межа приниження. Згодна й покарана, мов пройда. Тож, казки для вас не наука? Чим вище, тим стрімкіше падати… Майте втіху. Отже, головне питання, заради якого пожертвую своїми принципами…" - все речення суцільний шедевр. показовий приклад абсолютного неузгодження фраз.

  "Ще в тридцятих роках, на одній із хмільних аутодафе, організованого на честь народження доньки одного з впливових і багатих, коли всі гості втомилися гарувати, було започатковано премію з дивною назвою ”Половина половини”. - назагал аутодафе - це страта, спалювання людини на вогні. "хмільне аутодафе" - коли мовиться про бенкет? дуже доречно. "гості відмовилися гарувати"... гарувати - це важко працювати. до чого тут цей вислів?

  "Я сестра, яку ви народили ще немовлям. Частина пухлини, згідно контракту підписаного вами ж, стала власністю академії генетичного спадку". немовля підписало контракт? втім, чому дивуватися. це ж фантастика.

  "Внаслідок чого дві майбутні дівчинки тимчасово припинили свій розвиток всередині свого брата. Тепер одна з них має з’явитися на світ." це каже професор за 2 роки до інтерв’ю. тобто - якщо "тепер одна з них має з’явитися на світ" - значить, друга ще знаходиться всередині героя. а потім з’ясувалося, що вона вже народилася 32 роки тому. то що - всередині є ще третя дівчинка?

  "Ваші взаємини з прекрасною половиною людства, опісля того, як стали магнатом, різко змінилися. Кардинально, так би мовити. Знетямлені жінки вас обліпили, мов мухи… Даруйте, мед. Шаленіють і воліють бодай почути слово від вас чи взагалі ощасливитися лишень торканням аби отримати незабутню насолоду." - це вже авторські фантазії. претензії на нереалізовану гіперсексуальність... фантазії за Фройдом (починаючи від специфічної уніформи секретарки до здивування, чого ж його не тягне до журналістки)...

  "наукова" складова абсолютно непродумана. проект "Серце" (причому серце пронизане стрілою. цікаво, персонаж його так зі стрілою і ковтає? горлянку не подряпала та стріла?), "формула любові" - зрозуміло, що вони перетворюють героя на супермачо, альфа-самця. але до чого тут перетворення пухлини на зародок? чи гіперсексуальність тут стала побічним ефектом? "все смешалось в доме Облонских".

  ну і висновок. автор має певний хист. але: забагато зайвого, забагато непродуманого (після того, як твір написаний, треба було дати йому відлежатися місяців 2-3, а потім ще раз перечитати. тоді всі недохопи стали би помітнішими), забагато абсурдних висловлювань.

  а насамкінець порада - купіть чи скачайте собі "Словник української мови" (щоб розуміти значення вживаних слів) і правопис (бо коми у вас туляться де самі хочуть).

  Жорстко? так - але що ви хотіли? коли оприлюднюєте твір, чекайте на його рецепцію.

 20. 2015-02-15 в 12:11:19 | ДонькаДонКіхота

  дякую за коментар. особливо за принципову жорстокість) усі зауваги слушні, дотепні, напрочуд конструктивно збалансовані та вельми корисні. врахую достоту все.

  нічого не поробиш... я поціновувач абсурдної детективної фантастики. ваший доволі розлогий коментар свідчить про не кепсько вдалий інтер'єр і екстер'єр оповідки на привід наявності абсурності і подекуди присутності фантастичної складової.

Вернуться на страницу
Прокоментуйте!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Коментувати без реєстрації

(войти без комментирования)

Имя и сайт используются только при регистрации

Якщо ви вже зареєстровані як коментатор або прагнете зареєструватися, вкажіть пароль і свій актуальний email.

(requried)