Вернуться на страницу

Comments: 6

 1. цікавий сюжет. ще б редагування зробити...

 2. Ууух...Перша половина пішла, друга...виявилася несподіваною, але не пішла. Чому? Напочатку читач налаштовується на серйозний сюжет - самотність ГГ, Третя Світова, здеградований світ, безкінеччя мандрів, дорога до людей...

  Звісно, багато помилок, є порушення причинно-наслідкових зв"язків, є путанина - то Сем маленький хлопчик, то вже Автор зве його чоловіком. Як я зрозуміла - Сему наснився сон, який відтворив подію минулого? У сні він був хлопчиком і тікав від безхатьків, отримав шрам. Але по пробудженню Сем згадує подію як таку, що відбулася кілька місяців тому... Коротше, чи я не вчиталася, чи Автор перемудрив. До речі, не пестіть Сема на слов"янський лад - Семчиком. Якось воно - Семчик, Джончик, Карлчик, Адольфчик... - не сприймається, ріже слух. Взагалі отой суфікс -чик немилозвучний в іменах...

  Десь з цього моменту починається абощо. То Сем уникає людей, то збирає бляшанки на дім і на речі, що можна за них купити. Якщо він уникає людей - від кого до нього долинають чутки? В кінці з"являється згадка про дружину? А де вона поділася?

  Собаки. Дорога-блискавка. РУКА..? БЛЯШАНКИ НА БЛЯШАНИХ НІЖКАХ??? Дуже сюрно, але для мене - вбило інтригу, витіснило з постапокаліпсиса сюрреалізмом.

  Що можу порадити? Добряче переробити текст. Залишити ідею, але до виконання підійти рішучіше й, бажано, під руку з логікою. Загалом, можете до мого коментаря поставитись байдуже, бо це - тільки моя читацька думка.

  Успіху!

 3. Дякую за відгук! Хотілось би внести трішки ясності, пояснити, що керувало мною під час написання твору.

  По-перше, цілком погоджуюсь з тим, що не має бути Семчика, якщо це ім'я десь проскакує, то винятково через те, що недодивились і не виправили.

  По-друге, сон Сема, де він є маленьким хлопчиком, - це спогад про події, що відбулись недавно. Головний герой постає дитиною, бо у світі, де не залишилось ні речей, ні моралі, всі є беззахисними дітьми і дикими тваринами одночасно. Тим самим вмотивовано те, що наприкінці ми зустрічаємо Семмі, а не Сема.

  По-третє, згадка про те, що Сем таки зупиниться в певний момент, є ще на початку твору.

  По-четверте, закінчилась Третя світова війна, мало хто вижив, як гадаєте, куди поділась дружина? Хоча, можливо, вона і є зайвим персонажем, буду думати)

  На сам кінець, додам, що друга частина твору справді контрастує за характером з першою, над цим потрібно буде працювати. Але основною ідеєю було змалювання не постапокаліптичного світу, а життєвого шляху людини, з багатьма його подеколи абсурдними, подеколи трагічними проявами.

 4. Шось таке... я спочатку прочитала пояснення автора а потім твір... і все-одно не зрозуміла до пуття.

  Враження, що першу половну написала розумна людина а далі мрійлива... цебто зовсім різні люди. Ну і до чого тут 3 світова до живих бляшанок із проваллями а до чого зграя собак до першого сну? Якщо оповідання розділити на дві частини і кожній написати свою кінцівку, то могло б бути щось путнє.

 5. *На два різних оповідання.

 6. Про незрозумілість другої частини оповідання вже сказали. Але є нелогічності і в першій.

  От чоловік мандрує вимерлим світом сам-один. Ясно же, що йому в цьому світі треба виживати. Тоді чому він шукає, з чого розпалити багаття, серед ночі, коли змерз? Чи не логічніше назбирати якийсь запас хмизу вдень, щоб мати його на ніч? Або чому він не має чим оборонитися від собак, якщо після війни зброю можна було десь роздобути?

  Далі

  Рішення було таким: поскладати в наплічник ті бляшанки, які Сем зібрав дорогою сюди, і спробували докинути їх до протилежного боку. Якщо вийде це, чоловік стрибатиме. Якщо ні – поверне назад.

  Дивне рішення. Очевидно ж, що бляшанки долетять далі, ніж сам дострибне.

  Занадто довго незрозуміло, навіщо ГГ взагалі збирав ті бляшанки; краще б їжу добував, бо без цього процесу довгі мандри виглядають зовсім недостовірними.

Вернуться на страницу
Прокоментуйте!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Коментувати без реєстрації

(войти без комментирования)

Имя и сайт используются только при регистрации

Якщо ви вже зареєстровані як коментатор або прагнете зареєструватися, вкажіть пароль і свій актуальний email.

(requried)