Вернуться на страницу

Comments: 12

 1. 2017-04-13 в 17:29:30 | Єнот Віллі

  А де зайві люди?

 2. 2017-04-15 в 11:31:30 | Володимир

  Демони.

  А початок цікавий. Увагу тримає добре.

  І мова хороша.

  І все ніби добре.

  І якісь цікаві ідеї.

  /

  Але, але... Завершення сюррне. Таке враження, що зроблене лише для надання ознак фантастичності (містичності?) оповіданню.

  /\

  \/

  Люди. Людоньки. Такий талант пропадає. Вже і його захопили якісь "паразити свідомості" (чит. у Коліна Вілсона. Є переклад. Укр.)

  /

  А демонізація влади. Навіть дрібної, місцевої. Чи вона виправдана? Невже без влади було би краще? Невже "зільониє чіловєчкі" і зграї мутних типів з калашами на вулицях - було би краще? Чому анархія і беззаконня подані як вдала альтернатива недолугій і місцями може й злочинній владі? Як катана (чи навіть кулемет) може замінити вибори й хоч якусь демократію? Глобальні питання - вирішують саме на виборах. Далі з владою і поліцією звичайній людині вже й не треба зустрічатись - то вибір журналістів і злочинців. Проти злочинної влади - є спочатку Врадіївка, а потім - Майдан.

  А де тут, в оповіданні, злочин влади? Якісь наркоші обблювали громадський поїзд (той самий, який хоч трохи стримує непомірні апетити жлобів-автоперевізників). Розбили вікно. Ото герої... Хто все те має чистити й ремонтувати? За мізерну плату чорноробочих? І як потім сотні людей зранку їхати на роботу в такому вагоні? Або, як запихатись у поїзд, якщо вагон відчеплять?

  І як суспільству боротись з такими наркошами? Хто має з ними панькатись? То що поганого, якщо їм почистять кишені й порахують ребра, а вони розкажуть своїм, що "не треба пісяти в під'їздах", а краще "сходити в кущі"?

  Звісно, добре було би 15 діб виправних робіт. Помили б свій "поїзд". І ще й інші - де не впіймали "нестримних". Як два нещасні євро (58грн) можуть це компенсувати?

  Але автор демонізував і вбив ту потворну істоту, яка єдина вміла "заохочувати" еквівалентних потвор протилежної полярності й мала би все організувати... І що ж тут хорошого?

  /

  Де торжество правди?

  /

  Хороший початок. І начисто закреслений завершеням...

  /\

  І навіть якщо розглядати варіант веселого майбуття, де всі ходитимуть зі зброєю, де існуватиме дуельний кодекс, то ж і там має бути якась поліція. Хтось має стежити, щоби зграї не полювали на окремих людей. Хтось має захищати слабких і немічних і виловлювати "відморожених".

  Зрештою, інколи зброя надто важка, щоби ще і її нести. Кепсько буде, якщо без неї зовсім нікуди...

 3. Не буду коментувати сувій пана Володимира, хоч і дуже хотілося б.

  Пречудова мова, звороти і образи.

  Але немає /імхо/ чіткого /непритягнутого/ стосунку до теми.

  Але інші твори автора, без прив’язки до тем я б читав з радістю.

 4. Володимир, дякую за зауваження.

 5. Дякую, Ромчик.

  Щодо почитати інші твори, сподіваюсь, нагода буде.

 6. 2017-04-18 в 17:45:23 | Сторонній

  У авторів є якась хвороблива нелюбов до звертальної форми. А вона, між іншим, є обов'язковою. Інорувати її можна, скажімо, якщо Ви хочете показати що персонаж - простий хлопець з вулиці й розумом не наділений. А так, не "ходімо, сержант" а "ходімо, сержанте".

  Якщо не зважати на мовні проблеми і на доволі віддалений стосунок до теми, то оповідання дуже сподобалось. Хороша паралель, різкий твіст з переходом на цю паларель, атмосфера загадковості й легкої незрозумілості. Автору великий плюсик.

 7. 2017-04-18 в 17:51:43 | Сторонній

  А, і неможу не додати, що насправді сюр - це добре. Володимир якось ну дуже прямолінійно сприцняв текст:

  І як суспільству боротись з такими наркошами? Хто має з ними панькатись? То що поганого, якщо їм почистять кишені й порахують ребра, а вони розкажуть своїм, що "не треба пісяти в під'їздах", а краще "сходити в кущі"?
  Звісно, добре було би 15 діб виправних робіт. Помили б свій "поїзд". І ще й інші - де не впіймали "нестримних". Як два нещасні євро (58грн) можуть це компенсувати?
  Але автор демонізував і вбив ту потворну істоту, яка єдина вміла "заохочувати" еквівалентних потвор протилежної полярності й мала би все організувати... І що ж тут хорошого?

  Що ми, безумовно, йому пробачимо - будь-які натяки на сюр виводять оповідання зі сфери його інтересів wink

  Ну а щодо торжества правди, то оповідання, як на мене, про інше: тут є торжество свободи, що, на мою думку, не менш важливо smile

 8. 2017-04-18 в 21:02:48 | Старліт

  Початок сподобався. Гарна мова, супер діалоги. Перехід у фентезі взагалі не зрозуміла. Як і ідею тексту. Тому, на жаль, оцінити вас не можу.

 9. Дякую за коментар, Сторонній.

  Щодо кличної форми – її вживання, як на мене, питання дискусійне.

 10. Дякую, Старліт.

  Думаю, залишивши коментар, ви вже в якомусь сенсі оцінили оповідання.

 11. Прочитав на одному диханні. Текст цікавий і динамічний, хоч і залишає забагато запитань. І чим більше я думав про цей текст, тим більше ставало цих запитань. І ось основні з цих питань:

  Чи реальний той демонічний світ, чи ні. Якщо ні, то за що головний герой вбив поліцаїв? Просто через те, що вони хотіли хабар. Чи може ця демоніфікація використана, для уособлення всього поганого, що зробили ці поліцаї. І якраз через ці питання взагалі не зрозуміла мотивація головного героя.

  Ну і головне питання, про яке вже багато хто казав: де розкриття теми конкурсу?

  Як підсумок, оповідання хороше, але не в рамках даного конкурсу.

 12. Ares Frost, дякую за коментар.

  На жаль, на ваші питання однозначної відповіді дати не можу. Хоча, повертаючись до моменту народження ідеї оповідання, можу сказати, що його світ виник із печери Платона та інтерв'ю Юнга від травня 1945 року про демонів, які заволоділи цілою німецькою нацією. Можливо, це наведе вас на якісь цікаві думки та власні інтерпретації.

Вернуться на страницу
Прокоментуйте!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Коментувати без реєстрації

(войти без комментирования)

Имя и сайт используются только при регистрации

Якщо ви вже зареєстровані як коментатор або прагнете зареєструватися, вкажіть пароль і свій актуальний email.

(requried)