Вернуться на страницу

Comments: 17

 1. 2012-03-18 в 23:34:04 | Зіркохід

  Гарно. З мораллю. Примушує задуматися. До того ж НФ. Що ще треба для щастя grin?

 2. Нео, ти обранийgrin Чи це лише мені чимось нагадало Матрицю. Втім дійсно, написано незле, цікаво. Особливо сподобалося, чому Олівера повернувся до лікарні.

  Успіхів, авторе.

 3. непогано. Проте місцями вражає наївність, наприклад що "машина не розуміє, що таке кохання". Вибачте, але саме це почуття найлегше алгоритмізується, проте нам так приємно вважати його унікальним. Якщо не дуже полінуюсь - відшукаю статтю на цю тему.

  І ще - дуже вже прогнозовано, що переговори вестиме саме людина без імплантантів, варто б це якось ускладнити.

  НУ й ідеологічно - я не в захваті від неолуддитів, явним апологетом яких є автор. Проте це ніяк не впливає на якість твору wink

 4. 2012-03-19 в 17:05:31 | HarleyDavidson

  Наївно, хоча отой Діоген з бочки викликає симпатію. Сподобався портрет натурального героя Олівера. Розсмішили дитячою простотою постановки проблеми і вирішенням LOL

 5. Вдячний всім.

  НУ й ідеологічно - я не в захваті від неолуддитів, явним апологетом яких є автор
  Зжальтесь, Чернідаре, людина, яка і дня не прожеве без ноутбука, апріорі не може бути неолуддитом. Принаймні, я не зцього загалу. А те, що так вийшло в оповіданні? Ну, хотілось спробувати обійтись без всіляких там бластерів( нічого не маю проти використання цієї зброї!). А зосередитись виключно в площині психологічної боротьби.
  місцями вражає наївність
  ? Виключно на ваш розсуд. Наступного разу спробую врахувати такі моменти.

 6. Загалом сподобалося, хоча перечепився за кілька моментів:

  1. Поставте себе на місце Джошуа. Чи відправляли б ви на переговори з людиною, від якої залежить майбутнє людства (в даному випадку Лунбергом) свого заступника, чи пішли б самі? Чий авторитет матиме більше шансів для позитивних наслідків ваш чи заступника?

  2. А імплантати омолодження, що мов маленькі санітари нишпорили в організмах кожної людини у пошуках старіючих клітин? – може нанороботи?

  3. Про незнання Штучним Інтелектом таких понять як кохання, душа і т.д. Ну не вірю! По ідеї він володіє практично всією інформацією, яка відома людство (ну майже всією), а тут раптом про це не знає. Невже про це так мало чого створено? А книги, фільми, трактати, музика і так далі? От якби суспільство від цього (душі, кохання) відмовилося і все знищило, або ж… ну не знаю, подумайте smile. Тим паче, даний приклад пояснив би незнання ШІ заповідей. А так вони є повсюдно.

  Щиро Ау Тор

 7. З логікою тут теж не дуже. Але на мій топ шанси є. Навіщо штучному розуму вводити ще якийсь додатковий код для доступу - якщо він по суті і є той сервер. І як він такий роумний - допускає що той код перехоплюють. І чому це йому невідомі 10 заповідей. Було б крутіше - якби той професор придумав якусь 11-ту заповідь, яку дійсно той штучний розум не знає. і яка змусить його відмінити ультиматум. і взагалі тмомент ультиматуму не розкрито - або я був неуважний. що ще потрібно машинам коли у них все є?

  якісь такі питання. але написано гарно. а щодо зауваг - то моживо - просто придирки

 8. Було б крутіше - якби той професор придумав якусь 11-ту заповідь, яку дійсно той штучний розум не знає.

  Гм, справді цікава порада.wink можливо, так поза конкурсом перероблю. Щиро дякую!

 9. А імплантати омолодження, що мов маленькі санітари нишпорили в організмах кожної людини у пошуках старіючих клітин? – може нанороботи?

  Шановний Ау Торе, я не уточнював цей нюанс, оскільки вважаю, що в майбутньому з'являться ще новіші тенденції в розвитку медицини, невідомі поки що сучасним вченим.

  Можливо, тоді нанороботи вже будуть неакутальні?rolleyes але це лише політ моєї фантазії.

  Поставте себе на місце Джошуа. Чи відправляли б ви на переговори з людиною, від якої залежить майбутнє людства (в даному випадку Лунбергом) свого заступника, чи пішли б самі? Чий авторитет матиме більше шансів для позитивних наслідків ваш чи заступника?

  згоден, не прорахував цей момент. Каюсь

 10. Долі, зійшов з розуму, потрібен час – потрібно вивчати симтоми, так погрожують, замісник... охохо.

  Курсив та прописні літери – це ознака того, що автор не зміг підкреслити важливий, на його думку момент стилістично.

  Про ідею оповідання. Боюст вас розчарувати, шановний авторе, але кохання вже розібрано на хімічні складові. Існування душі не доведене. Співчувають, радіють та сумують і нижчі тварини. І взагалі, філософські диспути "фізики-лірики" пішли гаєм ще наприкінці 60х років минулого століття. Десять заповідей призвели б до самознищення значно раніше, аніж науково-технічний прогрес.

 11. Загалом мені одна річ лишилася незрозумілою. Навіщо машини якісь там ультиматуми ставлять? Це ж вкрай неефективно, і має бути відкинуто на першому циклі прийняття рішень wink

  див. також:

  1. Кейт Лаумер. Цикл про дипломата Ретіфа (Retief)

  2. Ганс Кнайфель. Світло у темряві (Lichter des Grauens)

 12. John Smith
  Існування душі не доведене.
  Існування позаземних цивілізацій теж не доведено. Але таку можливість ніхто не виключає? До того ж, пригадую, що не раз бачив в науково-документальних фільмах розповіді науковців, що довели виділення невідомої енергії з тіла людини після смерті. Я не науковець і не філософ, на жаль. Можливо, це лише гіпотези.

  Співчувають, радіють та сумують і нижчі тварини
  Пам'ятаєте у Висоцького: "...Хорошую религию придумали индусы!"raspberry. Може ви це мали на увазі?grin

 13. skaerman
  Загалом мені одна річ лишилася незрозумілою. Навіщо машини якісь там ультиматуми ставлять?

  Не буду шукати банальних виправдень, на кшалт " замалий об'єм", " не вмістилось". Зізнаюсь, що зачепивши цей факт, просто не розвинув його в тексті. Мабуть, це ще брак досвіду.

  див. також:
  1. Кейт Лаумер. Цикл про дипломата Ретіфа (Retief)
  2. Ганс Кнайфель. Світло у темряві (Lichter des Grauens)

  Дякую. Обов'язково ознайомлюсь.

 14. >не раз бачив в науково-документальних фільмах розповіді науковців, що довели

  >виділення невідомої енергії з тіла людини після смерті.

  Де?! Де й коли відбувся це рррррреволюційний дослід? Натицяйте мене носом у дату, назву лабораторії, прізвище вченого - і я негайно увірую, візьму хреста в руки й піду у самотній пікет біля академії наук.

  Не треба бути науковцем, щоб поставити самому собі це запитання.

  І не варто відмазуватись, що це, мовляв, фантприпущення - бо це явно позиція автора, яку він начебто мимохідь вкладає у довірливо розкриту читацьку душу. "Воинствующего безбожника" на вас нема, або хоча б "Науки и религии".

  Ганьба!

  Ні, не так.

  Гань-ба! Гань-ба!! Гань-ба!!!

 15. John Smith

  Не розумію, чому вас так понесло, шановний Сміте. Але уявляю вас під таким собі червоним стягом, на чолі колони активістів-атеїстів.cheese В оповіданні мова зовсім не йщлося про релігію. А поняття "душі" кожен визначає для себе сам.

  І не варто відмазуватись, що це, мовляв, фантприпущення - бо це явно позиція автора, яку він начебто мимохідь вкладає у довірливо розкриту читацьку душу. "Воинствующего безбожника" на вас нема, або хоча б "Науки и религии".

  Моя улюблена книга "Майстер і Маргарита". То на Булгакова теж потрібно "Науку і релігію"? big surprise

  і я негайно увірую, візьму хреста в руки й піду у самотній пікет біля академії наук.

  Там же знайомий образ одного поета. Ходив вже з хрестом. Куди потрапив?...

 16. І не варто відмазуватись, що це, мовляв, фантприпущення - бо це явно позиція автора, яку він начебто мимохідь вкладає у довірливо розкриту читацьку душу.

  Так у що я там вкладаю свою позицію?tongue wink

  Не ображайтесь, пане Сміте. Я зовсім не про це хотів написати. Якщо вийшло недосконало, ну то що ж! Я лише початківець і сперечатись з майстрами, на рахунку яких чимало публікацій, вважаю некоректним. Тому, похнюпивши голову, сприймаю будь-яку критику як належне. Навіть, таку різку чк ваша.red face

 17. Понесло, бо я регулярно читаю про цей дослід, і... кожного разу виявляється, що про нього десь хтось колись від когось чув. Але усі впевнено на нього посилаються.

  В будь-якому випадку - сприймайте мої відгуки з певною часткою гумору, навіть якщо там не стоїть десять смайликів. Ось таких: smile

Вернуться на страницу
Прокоментуйте!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Коментувати без реєстрації

(войти без комментирования)

Имя и сайт используются только при регистрации

Якщо ви вже зареєстровані як коментатор або прагнете зареєструватися, вкажіть пароль і свій актуальний email.

(requried)