Вернуться на страницу

Comments: 16

 1. 2016-09-13 в 02:01:03 | Спостерігач

  Так і не зміг збагнути на яку міфологію ви хотіли спиратись. Власно вашій казочці не вистачає як самобутності так і спадкової приналежності, щоб ідентифікувати її з країною.

 2. А це є обов'язковим ідентифікувати з якоюсь країною?

 3. 2016-09-16 в 14:45:01 | Олександр

  От уже набагато ближче до фентезі. Ближче до кінця конкурсу твори стають дедалі якісніші та цікавіші. Але все ще казочка.

 4. 2016-09-16 в 17:13:29 | Чернідар

  Відмічусь і я тут. Раз уж близькі мені топоніми згадано. (Правда по тексту зрозумів, що то не топонім, а чудовисько" Ґорґан це ж горгулія. А тут щось драконисте, не кам'яне - точно. Ну та хай.

  Отже, позитив. Написано досить цілісно, зав'язка-розвиток-апофігоз апофігею-розв'язка smile

  Читати цікаво, кінцівка ... наявна. Трохи плутана, та читачу не завадить подумати.

  Негатив.

  Часопростір незрозумілий. Ясно, що десь в Карпатах, але світ явно альтернативний і гуцульського діалекту замало, щоб той світ уявити. Де світ, авторе? агов!!! світу хочу!

  Герой нормальний. А от нявка підвела, трохи картонна.

  По тексту розкидано купу натяків, але я не певен, що читач візьметься їх виловлювати. От станете знаменитим, тоді фанати копирсатимуться й розбиратимуть тексти на цитати, а доти - не переускладнюйте текст натяками. З розповіді незрозуміло, чому ГГ - чаклун а не мельфар, і навіщо це узагалі потрібно. Я б радив викинути зайве і зосередитись сугубо на карпатській міфології. І топонімів упізнаваних додати.

  Чугайстир взагалі розчарував - як "Лісова Пісня" "прописала" мавку, так "Тіні забутих предків" - чугайстра. Не бачу потреби використовувати інший образ, якщо читач усе рівно уявить аналогічну сцену із "тіней".

  Гарно описані чари. Взагалі писати нормальне автентичне фентезі важко, і добре, що за це хтось береться. ІМХО якщо світ прописати, до нього можна ще не раз вертатись.

  ЗІ

  Чомусь згадався Відьмак. Та то тільки асоціативно. Мабуть

  Успіхів.

 5. 2

  Олександр

  А в чому це не можна вважати фентезі?

 6. 2Чернідар

  Дякую за розлогий коментар.

  Де світ, авторе? агов!!! світу хочу!

  Для світу мабуть потрібно писати романgrin

  Чугайстир взагалі розчарував - як "Лісова Пісня" "прописала" мавку, так "Тіні забутих предків" - чугайстра.

  Я навпаки, хотів відійти від канонів. Адже канони можуть бути різними: ельфи Толкіна і ельфи Шекспіра, орки Толкіна і орки з Воркрафт.

 7. 2016-09-17 в 12:04:22 | Олександр

  Чому не фентезі? Розумієте, кожен проводить грань по своєму. Для мене - казка, вона більше схематична, десь романтична по характеру героїв та сюжету, герої відкриті, керуються емоціями, такий собі контрасний світ дитинства, добро і зло, любов і ненависть у чистому вигляді. І не важливо, ельфи там чи гноми, чаклуни чи навки, принци і дракони. Важливо, як написано. Яскраві зразки фентезі - Перумов - Меч алмазний, Відьмак - перша книга. Все діло в стилі написання, в сюжеті і правдивості персонажів.

 8. 2016-09-17 в 12:50:56 | Олександр

  От найбільш яскравий приклад. Русалонька - казка? Ну звичайно ж. Незважаючи на сюжет і розмір, кількість героїв. І це оповідання набагато ближче до Русалоньки, ніж до Відьмака. Саме по виконанню. Ні, я не кажу, що казки це погано. Навіть навпаки, це дуже добрий жанр, де можна викласти багато ідей і думок. Як я уже писав, твір дуже якісний і гарний. Просто це не фентезі.

 9. А "Гобіт" це казка чи фентезі? Я вважаю, що казка - це і є фентезі.

 10. 2016-09-18 в 00:21:35 | Чернідар

  Гобіт - казка без сумніву. Якщо про книжку. Якщо зробити з нього фентезі - вийде те, що у фільмі smile

 11. 2016-09-18 в 10:23:47 | Олександр

  Hobbit(мене десь трохи по вухам шкрябає "гобіт", а втім правильну транскрипцію я не знаю точно, у радянській ще книжці, яку я читав, на українській мові, хоббіт) - однозначно казка. Вона так спочатку і написана. Але от уже "Володар Перснів" - фентезі, хоча й написане доволі давнім стилем, важким до прочитання. Тому Хоббіт значно популярніший як книжка, мені набагато більше сподобалась. Фентезі - це така собі казка, яка подорослішала і вирішила стати більш реальною, ну це для мене десь так. Інша річ - чи можна вважати казку фантастикою? Думаю, можна, Хоббіт тому яскраве підтвердження. Просто річ у смаках. Мені сам жанр не дуже до душі, так, наприклад, я детективи не люблю ще більше. Але ,наприклад, "Детектив Елайдж" Азімова мені сподобався. Напевено, все від твору залежить.

 12. Авторе, у вас чудова мова, але зверніть увагу на складносурядне речення. Кома перед «і». Ви її вперто не ставите. Про твір: місцями мені чомусь теж згадався Відьмак) ця атмосфера) просто і класно) але немає брутальності. Тому, мабуть, більш казково, ніж фентезійно. Все таке світле, миле. Ці чуттєві відносини між героями. Авторе, ви подарували мені кусочок добра і хорошого настрою, дякую вам за це! Натхнення вам! (П.С. Авторе, якби ви написали в стилі Толкіна, я б написала вам хвалебну на 30 тищ. знаків)))wink

 13. 2 Амі

  Дякую за коментарgrin

  Я писав у стилі Толкіна з ельфами, гномами, драконами і орками. Якось надіслав збірку таких оповідань в одне видавництво. Мені, на диво, відповіли, але сказали, що це наслідування Толкіна, а де ж слов'янська міфологія? Тому зараз я намагаюсь суміщати західну і нашу міфологію. Не знаю на скільки в мене це виходитьsmile

 14. Авторе, асимілюйте, поєднуйте і не здавайтеся. Особисто я вірю, що ельфи можуть втекти від Сапковського, де їм живеться геть несолодко, або припливти на прекрасних коряблях Толкіна, і гармонійно жити у наших лісах)

 15. Гарні описи. Читалось цікаво, враження після читання хороші.

 16. Дякую

Вернуться на страницу
Прокоментуйте!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Коментувати без реєстрації

(войти без комментирования)

Имя и сайт используются только при регистрации

Якщо ви вже зареєстровані як коментатор або прагнете зареєструватися, вкажіть пароль і свій актуальний email.

(requried)