Вернуться на страницу

Comments: 11

 1. Вітаю, авторе! Думаю, вас чекають різні коментарі: одні, можливо, будуть писати про шовинизм; інші, що ви молодець, треті щодо провокації. І сам я під час читання хотів вас побранити, вказати на недоліки, але після закінчення, вирішив для себе, що ваше оповідання - це самоіронічний жарт. Єдине, вважаю, що варто прибрати про генетичну експертизу і навпаки, зіграти на контрасті. Можна добавити переживань герою, що він буде думати наскільки він українець, чи пройде генетичний аналіз, копатиметься в архівах в пошуках відомостей про своїх прабабусь і прадідів і т.д. А в кабінці ніякого аналізу не буде, а буде тільки вимога промовити слово. А якщо колись екранізуватимите оповідання, то було би смішніше взяти на головну роль афроукраїнця й додати як його всі чиновники будуть перепитувати чи він точно українець, чи він точно вважає себе українцем, чи не боїться, що телепортатор не сприйме його через те, що він наполовину все ж африканець. А герой буде чітко й виразно їм ствердно відповідати.

 2. І поки не почались коментарі про шовініз та провокації, я скажу: "Молодець". Однак, на певні недоліки таки варто вказати. Наприклад те, що траиційний шлях до Марсу ніхто не відміняв. Тому, якби комусь конкретно "засвербіло", плакав би Коваленко разом із іншии колоністами. До того ж, питання після процентного аналізу:

  “Аналіз завершено. Генетично ви українець на 74 відсотки. Цього достатньо для відправлення після останньої перевірки, підтверджуєте?”
  було поставлене і американцю, що пробував відправитись одразу після ученого. Виходить, він тупо це проігнорував, що призвело до смерті. Трохи нелогічно. Але в якості стьобу, чи самоіронії, як написав попередній коментатор, дуже може бути grin. Дякую і успіхів вам.

 3. Ну таке, змішані почуття. Ніяких думок про шовінізм у мене не виникло. Але, з усім розумінням щодо самоіронії, є відчуття, що гора народила мишу. Ніби й смішно, але в процесі чекала чогось більшого. Та хтозна, може, так і треба, бо ж саме на цьому контрасті й гра.

  Щодо іншого: початок із описом складного й сірого життя здався дуже вже затертим. Але вся частина про Коваленка досить захоплива.

  Є певні мовні недоліки, але не те щоб страшне багато, читати не заважають.

  Загалом враження, мабуть, радше позитивне. Попри збентеження.

  Дякую авторові.

 4. Хе!

  Жорстко. smile

  Років зо три тому я написав оповідання "Колонізація". Всі нації світу (крім рабовласницьких) отримали собі по планеті. Розселяйтесь – хто й коли хоче! Але мене неабияк розкритикували, лише за те, що група українців (які винайшли і дали людству телепортатор) наклали на його використання одне(!!!) обмеження: ніяка речовина, крім переплавлених десь біля зірки руд – не може бути надіслана на Землю... Простеньке таке, зрозуміле карантинне обмеження. Але мені закидали, "Як же ж так... ООН мало право їх змусити... Бе-бе-бе..."

  А тут така феєрія! smile Телепорт перетворює неукраїнців на фарш, а його і зробили, і біля Києва поставили... Просто диво якесь wink

  Бо от у мене є відчуття, що насправді все було би "трошки" інакше, навіть якби й справді лише хтось один з українців (а решта ніби й не винні?) вирішив отак-от "витончено приватизувати" єдину більш-менш придатну для життя запасну планету (з Сонячної системи). Наприклад так: Московію спустили би ланцюга, а потім посідали би десь кружочком і почергово (та хором) висловлювали би "глибоке занепокоєння..."

 5. Навіть щось прокоментувати важко. Ідея прикольна. Хоча як для стьобу - хотілося б більшого стьобу, посміхнув тільки фінал. Напевне, у тому суспільстві точно ж боялися йти в той телепорт, бо раптом на фарш перемеле, як іноземців? Або їх там змушували - з кожної родини когось мали відправити на Марс. Або був забобон, якщо вишивка на скафандрі з вузликами і не освячена, то телепорт не прийме?

  Коротше кажучи, жарт обігрування вартий, про Коваленка історія цікава, але це як Вікіпедія без дії і Петро наче й не головним героєм був. Якось так.

  Автору творчих успіхів smile

 6. Ну що ж, летімо!

  Успіху, авторе!

 7. Дуже розтягнутий анекдот. І до того ж ще й несмішний. Для того щоб це була класне коротке оповідання з твістом, не вистачає приблизно всього.

 8. Ви СЕРЙОЗНО??? За якими такими ознаками можна вирахувати процент українськості? Оповідання. схоже, просто стьоб, а от коментатори на повному серйозі обговорюють такий телепорт. Не існує в нас ніякого генетичного коду, нація - це те, що людина обирає свідомо, а не "з кров'ю матері". Цікаво, а місцеві темношкірі чи (прости Господи) російськомовні - на скільки відсотків українці? А євреї?

 9. Шовінізму я тут не побачив, скоріше, стьоб. Але нажаль це і все. Найголовніше питання, яке мені весь час хотілося задати авторові під час читання: І ЩО? cool hmm

  Тобто: а в чому проблема? в чому конфлікт? Соціальний, особистий?

  Тут фактично ніхто не вирішує ніяких проблем - ні герої, ні людство. Навіть незрозуміло, навіщо їм Марс? Як би не було погано на Землі, на Марсі умови ще менш придатні до життя, і залишаться такими це на сотні років.

  Інша важлива, як на мене, тема: якщо вже не виходить правдоподібно писати про науку/техніку, то може й не треба? Можна ж сконцентруватися на соціальних аспектах фантастики, особистій психології героїв, тощо. А то зараз це дійсно схоже на анекдот - всі ці: "якось зміг, але ніхто не зрозумів як", "вводить щось у комп’ютер" і т.д.. Хтось щось робить але ні герої, ні автор не знають що) І читач відповідно теж))

  Як на мене треба або вже вивчати тему, про яку пишеться твір, або обходити цю тему і переносити акценти на інше. Тоді може навіть "Інтерстеллар" вийти wink

 10. 2018-12-11 в 11:49:02 | Сторонній

  Це, звісно, доволі кумедно, але чи варто було читати весь той публіцистичний уривок про історію телепорта, щоб потім у пару нудних абзаців вкласти суть твору? Ні. Це і не оповідання, по-суті. Хоча мовою автор володіє добре.

 11. Шкода мишей і кроликів.

  І ще одне оповідання, обірване до кульмінації. Ну рібята, що це таке?! Мабуть, тут була мета написати виключно стьоб, але навіть у стьобного оповідання має бути структура.

  Таке, в общєм.

Вернуться на страницу
Прокоментуйте!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Коментувати без реєстрації

(войти без комментирования)

Имя и сайт используются только при регистрации

Якщо ви вже зареєстровані як коментатор або прагнете зареєструватися, вкажіть пароль і свій актуальний email.

(requried)