Вернуться на страницу

Comments: 7

 1. Фу, чорнуха. І розумію, що автор це для епатажу і абсурдизації певних поглядів, але все одно читати гидко. Русизми також не сприяють. Писалося російською і не на цей конкурс? Ще десятки років тому, коли дивився телебачення і навіть (тьху-тьху-тьху) руцькі фільми, то дивувався якого милого там аж настільки все завжди безпросвітно. І тут оповідання з таким же емоційним фоном. Шкода, що за умовами прочитати треба все. Це конкретне оповідання я б залюбки пропустив.

 2. 2019-12-08 в 15:29:09 | Рав Еліезер

  Не згоден із попереднім коментарем.

  Гарно, смаковито виписане нуарне оповідання. Не без 2-3 росіянізмів, але не страшно. Казати, що все песимістичне — російське — трохи тупо.

  Далі щодо оповідання. Трохи закоротке, особливо під кінець, часом бракує описів чи деталей. Але назагал ідея сектанства в умовах гаданої деградації людства гарно виписана, і ретельно дібрані цитати додають атмосфері.

  Можливо, варто було би більше уваги дати материнським емоціям героїні щоб краще оґрунтувати її мотивацію.

  Загалом, щиро дякую.

 3. 2019-12-08 в 16:57:19 | Рав Еліезер

  Але от таки шкода, що автор не подав втечу Вікторії як алюзію на Втечу до Єгипту — на чужину — від Ирода та побиття немовлят. Або на історію народження та дитинства Мойсея, яка є текстуальним попередником історії дитинства Ісуса. Мойсей, між тим, став працювати на Фараона. Тож оповідання було би цікавим парафразом.

  Навіть якщо ці виразні асоціації не з'явилися у автора, або з'явилися, але він від них відмовився, вони б мали виникнути в голові Вікторії і обумовити її поведінку.

  Словом — ідея й побажання на майбутнє, але оповідання хороше.

 4. Сподобалась метафора щодо релігійних "непорочних" людей, які заробляють кіллерством та потурають брехні. Також сподобались атмосферні описи, що гарно занурюють у середовище.

  Але сексуальна тема дуже неприємна і її майже немає. Сцена напочатку сприймається не як секс, а як просто насилля. Та це могло б бути виправдано якимось сильним контрастом. Думалось, що після втечі будуть якісь доленосні події, зміна світогляду. Але ніт! Спочатку згвалтували якісь кіборги, потім лицемірно повелися свої, потім допомогли якісь гарні люди, але це нічого не змінює, бо все одно прийдуть і вб'ють. Прийшли і вбили! Тяжка жіноча доля!

  І пригнічує більше, навіть, не похмурість світу, а побутовість і смиренність героїні. А те, що за резервацією виявився новий світ, зовсім не такий як вона уявляла, нічого не змінило в її голові. Журбинка!

 5. 2019-12-09 в 17:53:29 | Аноним

  Гадаю, ця журбинка справді непогано демонструє трагічність сліпого фанатизму чи нонконформізму.

  Але, і особливо під кінець, автор наче сам не певен що він хоче і може сказати такою подачею подій, тому просто коротко все поговорює. І це мінус.

 6. Не подобається мені, коли використовують штами з бойовиків, коли один герой з легкістю вбиває всіх навколо, втікає з полонів, легко влаштовується у сховку і залишається непоміченим. Всесильність чи постійний талан?..

  Саме це мені заважало насолодитися оповіданням. Не вдалось повірити..

  Засмутив момент невідповідності. На початку розповіді героїня уявляється як кіллерка, яка прийшла на завдання з власним голкострілом.

  Але вже далі вона проста слабка дівчина, яка не може вбити людину..

  Добре, що в моєму арсеналі знайшовся комплект голок зі снодійним, а то навіть не знаю щоб я робила. Сумніваюсь, щоби в мене стачило духу вбити людину.

  Взагалі оповідання темі відповідає, гарно описані моменти життя всередині таких резервацій, що дуже нагадали мені секти. Є "святі" закони, через які вони об'єднались проти всього світу, але є й такі, порушити які чомусь інколи можна.

  В цілому непогано, якщо прибрати надзвичайний талан героїні.

 7. 2019-12-11 в 00:18:13 | Шпрота

  Я чогось після цього оповідання анекдот згадала: "Альберте, ще! Альберте, вже?.."

  У тому сенсі, що якось уся ця історія проскакала галопом: огидний мужик, тут само огидний кіборг - позбавив цноти огидним прутнем, печально, але шо ж. Ну, і далі вже зразу ясно, що драма буде про аборт, але ж тут знову все вжжжжжжух - і закінчилося.

  Ну, і так, гг під годмодом, який зрідка коли зраджує: і все має, і всіх перемагає, коли це треба для сюжету.

  Взагалі цитати гарно вписані, і тема лицемірства релігійний фанатиків висвітлена послідовно - але дуже вже все конспективно, переказом, зашвидко.

Вернуться на страницу
Прокоментуйте!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Коментувати без реєстрації

(войти без комментирования)

Имя и сайт используются только при регистрации

Якщо ви вже зареєстровані як коментатор або прагнете зареєструватися, вкажіть пароль і свій актуальний email.

(requried)