Вернуться на страницу

Comments: 14

 1. Текст цікавий з гарно дібраною тематикою, проблемами, загалом непоганим сюжетом, хоча й дуже нерівний і нечистий. Ріже очі лексика й граматика, “обійняв” — “обхопив”, і це лише один із прикладів.

  Зав’язка дуже гарна, з моменту конвеєрного всиновлення сюжет слабшає, кінцівка нереалістична.

  Схоже на першу спробу автора, яку він злякався вичитувати і хотів якомога швидше завершити, хоча писано в основному з інтересом і місцями розумно й гарно.

  Словом, бажаю подальших успіхів автору.

 2. 2017-03-20 в 11:36:22 | Сторонній

  Діалог зі скінхедами дотепний, хоч і зовсім далекий від реалістичного. І посилання на Діка порадувало.

  Втім, більше нічого не порадувало - сюжет дуже слабшає, фрази сухі, думка автора прозоро проглядається. Багато місць справді виглядають по-дитячому, ніби автор вперше себе пробує.

  Потенціал, безумовно є, але такі речі треба ще вичитувати і виправляти. В будь-якому разі, успіхів на конкурсі.

 3. 2017-03-21 в 02:21:55 | Альтаїрченко

  Дуже гарне оповідання зі всіх точок зору.

  Єдине що, не зовсім зрозуміло як вони врятувалися з підвалів.

 4. 2017-03-25 в 09:04:48 | Володимир

  > Ось воно майбутнє. Вони навіть у метро замінюють людей. Тут тільки ти і роботи. І хлопця обійняла паніка.

  Ойойой! І мене вона обійняла. Воно, вони... Тире – нема. Вони – є. І ще хтось мені тикає...

  Над мовою треба би попрацювати. Всюди в тексті.

  Втім, спочатку було цікаво. До психо-радіо-діалогу роботів. Потім почався якийсь сюр. Нервувало. А ще згадав, що те Андрійко на голомозих накинулось. Отже, законів робототехніки не навчене. Я проти!

  Дітей добру вчили. Правда, якось по-дитячому. І наслідок не забарився: доця, як справжній павлік марозав, здала тата й маму... Ото навчили...

  Оповідання дедалі більше дитиніло. На який вік воно розраховане? Здається, для зовсім маленьких, бо деякі дит.книги мені й досі подобаються (від Ліндґрен, Нестлінґер...), а от ця здалась зовсім малючою. Втім, навіть пишучи для найменшеньких – треба кращою мовою.

 5. Якесь оповідання наївне-наївнісіньке... Хоча й миленько. smile

 6. 2017-04-03 в 12:53:58 | роман мтт

  мені не зайшло. нема динаміки, хоча наче цікавим здалося спочатку. русизми в деяких реченнях по 2-3 аж вигулькують - ріже око.

  наче як і непогано, але без Вау-еффекту.

 7. 2017-04-11 в 00:07:34 | Аноним

  Всеодно цікаво. Мені подобається.

 8. 2017-04-16 в 15:45:19 | Старліт

  Посмішилиsmile Насправді найкраще в оповіданні - ідея виховання роботами дітей, хоча абсолютно нерозкрита. Далі самі запитання. Текст погано вичитаний, сюжет нерівний. Чим ваші роботи відрізняються від людей? Чому вони мало заробляли (маючи такі вихідні дані: не ідять, не сплять, щоправда, незрозуміло, чи мають кращі когнітивні здібності ?) Підозрюваних у зраді викупила дочка? Серйозно?) До Марсу летіти десь 3 роки. Нащо вони "засинали"? Ваші роботи підзаряджалися від розетки, вони на Марс подовжувач тягнули?) сподіваюся, це ваші перші кроки на науково-фантастичному шляху.

 9. Розчарую, це не перше моє оповідання. Згоден, не найкраща моя спроба. Мабуть дається в знаки криза.

  >Чим ваші роботи відрізняються від людей?

  Вони мають чимось принципово відрізнятися?

  >вони на Марс подовжувач тягнули?

  Чорновий варіант давав відповідь на ці та інші питання. Але він був ще гіршим ніж те, що зараз, і його довелося скоротити. Зокрема і про те, чому на Землі вони не користувалися сонячними батареями і як готувалися до польоту.

 10. Почну з того, що на мою думку є основним - з сюжету.

  Як на мене, він доволі непоганий, хоч і просідає ближче до кінця. Діалог з скінхедами дійсно якийсь недолугий. Роботи які стараються розвинути в собі емоції - цікаво, хоч і заїжджено. Роботи які виховують великих людей - цікаво, хоч і дуже наївно. Момент з виходом книги та подальшою дискримінацією роботів, як на мене найсильніша частина твору. Далі все йде на спад, а закінчується великою логічною діркою, що до того, як роботи вибрались з підвалів та слабеньким фіналом.

  Стиль автора мені сподобався,читається легко хоча в деяких трохи шкутильгає.

  В загальному твір мені сподобався, але в мене склалось враження, що в творі не люди зайві, а саме роботи і як наслідок цього, твір мені слабо під тему конкурсу вписується.

 11. 2017-04-17 в 13:57:39 | Стишена

  Cподобалася ідея про виховання людей роботами. І романтична кінцівка grin

  Неправдоподібно, що донька змогла їх так просто викупити - мабуть варто було б дати їй якусь високу посаду, щоб це було можливо.

 12. >>>склалось враження, що в творі не люди зайві, а саме роботи і як наслідок цього, твір мені слабо під тему конкурсу вписується.

  Тут можна було б посперечатися, що зайві люди в творі є, але якщо таке питання все ж виникає, то виходить, що це розкрито не повністю. Все ж основна ідея була задумана задовго до конкурсу. І все ж, що заважає сприймати штучний інтелект як особистість?

  >>>Неправдоподібно, що донька змогла їх так просто викупити - мабуть варто було б дати їй якусь високу посаду, щоб це було можливо.

  Чого ж... Відома людина... Широкі зв'язки... Можливість можна знайти. Але це так виправдовуюся. Все ж питання виникає, погоджуюся. Якщо розвивати оповідання далі, то можна було б познайомити головного героя з його рятівниками. Але не хотілося переобтяжувати.

 13. І все ж, що заважає сприймати штучний інтелект як особистість?

  Та нічого, ваші роботи і сприймаються як особистості, але людина і особистість це все ж таки різні поняття.

 14. 2017-04-20 в 09:05:43 | Тетяна

  Дуже наївний твір. Ляп на ляпі.

  Суспільство...якесь ду-уже консервативне. Через 200 - 300 років люди ще будуть їздити у метро?!!

  Тетяна

Вернуться на страницу
Прокоментуйте!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Коментувати без реєстрації

(войти без комментирования)

Имя и сайт используются только при регистрации

Якщо ви вже зареєстровані як коментатор або прагнете зареєструватися, вкажіть пароль і свій актуальний email.

(requried)