Вернуться на страницу

Comments: 8

 1. Занадто (я підкреслюю - занадто!) схоже на "Марс: коли розквітають яблуні" з Іншого життя. Тільки значно гірше. Якщо це ті самі автори писали (хоча я не вірю, бо з комами й тут біда, а ті автори досвідчені), то дарма ви це зробили: покращити ідею - не вийшло. Якщо ж інші, то так і хочеться заявити про плагіат. Хоча - може збіг. А може - є офіційний дозвіл.

  Але після того Марсу цей мені зовсім не до вподоби.

 2. ну-ну, L.L., ніхто марсіанський, так сказать, антураж не запатентував, так що й дозволів не треба cheese

  ну а коми не біда -- таке легко поправити grin

  та й плагіату нема -- сюжет-бо зовсім інший, тай на фанфік не схоже, так що, авторе, не хвилюйтеся cheese

 3. Та я те все розумію, але щоб стільки схожих моментів на таке невеличке оповідання!..

  Версія фанфіку цікава. smile Це означає, вам уже є чим пишатися! grin

 4. чесно говоря зная о существовании "яблунь"специально перечитал их, чтобы избежать сходства. но сходство наверное все равно осталось потому что оба расказа основываются на реальной програме "марс ван".от сюда дорога один конец и международный состав команды. что еще вы заметили общего я даже не знаю

 5. немає плагіату, народ, ви про що? Абсолютно інший сюжет... Блін, то будь-що, де зустрічався паровоз приписували мені, тепер з Марсом та ж історія... відчуваю себе патріархом! cool smile

  Тож, мушу покритикувати, раз так.

  Якщо шукати подібність, то пригадується Бредбері, є оповідання де на Землі ядерна війна. Думаю, можна іще пошукати.

  Тепер, власне, критика. Політ на Марс - шість-сім місяців. Плюс підготовка польоту... Не думаю, що ядерна війна триматиме так довго, досвід останніх воєн показав, що вони дуже швидкі.

  Плюс - політ на Марс в рамках оповідання - політ в один бік. Тобто колоністи уже б подумки віддалились від Землі й навряд чи б так болісно сприймали те, що там відбувається. Тобто - це - далеко. Земля при теперішніх засобах зв'язку тісна, тому українець в Португалії сприймає близько до серця те, що відбувається дома. У випадку із Марсом було б інакше.

  Ну й трішки по конструкції: в оповіданні бракне чогось, щоб зачепило читача. Ядерна війна, вигляд з Марсу? Тут немає тієї болючої гіркоти, що є в Бредбері. Немає марсіанської романтики. Навіть немає страху перед тотальною війною - не той час. Тому вважаю, що закручувати основні події навколо війни - помилка. Було б цікавіше, якби колоністи їх розв'язували проміж іншим, а основним питанням було б: як їм вижити - їх мало, вони не повністю самостійні від Землі, бракує речей, яку принтери не можуть надрукувати, бракує пального для реактора, помічі не буде - не до того. Все теоретично можна зробити й тут, але людей не вистачає на все... А тут ще й китайський корабель летить, хто-зна що від нього чекати... тобто конфлікт твору перенести із війни на самостійне виживання. Ну, це все - тільки особиста думка, не більше.

 6. Нарешті дістався справжнього комп’ютера і тепер можу дати повноцінну відповідь.

  Єдиний твір фанфіком до якого можна вважати моє оповідання знаходиться тут (http://uk.wikipedia.org/wiki/Mars_One). Звичайно, є очевидні речі, які пов’язані з потенційною колонізацією Марсу. Серед них поставки необхідного продовольства і речей з Землі разом зі спробою налагодження власного виробництва, інтернаціональний склад колонізаторів тощо. Писати інакше неможна.

  Під час минулого конкурсу «яблуні» я не читав, вони були в іншій групі. Але коли вже розробив ідею цього оповідання, перед тим як писати почитав їх для того, щоб уникнути прямих співпадінь. І співпадінь як на мене немає, окрім тих, які невід’ємні для жанру. Різниця не лише в сюжетах, вони різні настільки наскільки взагалі можуть бути різними. Різниця і в часі історії (у мене двадцяті-початок тридцятих років), там значно пізніший час (на мій погляд п’ятидесяті-шістдесяті). Технології там теж інші. Умови життя колонізаторів також абсолютно відрізняються.

  Engineer, Chernidar, дякую за підтримку.

  Тепер, власне, критика.

  У тому, що полетівши на Марс люди втратять інтерес до подій на Землі я сумніваюсь. Там залишаються родичі, друзі, і, пафосно кажучи, Батьківщина.

  колоністи уже б подумки віддалились від Землі й навряд чи б так болісно сприймали те, що там відбувається

  Тут важко сказати. Ядерних воєн в історії ще не було (Друга світова не рахується), а тому перебіг визначити важко. У оповіданні країни перейшли ту межу, коли можна укласти мир і накопили стільки образ, що почали війну на повне знищення ворога. При цьому обидві сторони виснажені.

  конфлікт твору перенести із війни на самостійне виживання

  Можливо, я недопрацював, але саме в цьому і була ідея твору. Земної війни тут немає, а є лише її відблиск. Мені були цікаві люди, що втратили Батьківщину, зв’язок зі своїм світом і залишились сам на сам з проблемами десь далеко в космосі. Хоча, якщо ви це не відчули, це дійсно мої, а не ваші проблеми.

 7. Неправильно вставив цитату))Другий абзац з кінця стосується цього —

  Не думаю, що ядерна війна триматиме так довго, досвід останніх воєн показав, що вони дуже швидкі
 8. Так сталося, що Марсом на конкурсі позловживали. Але треба відгородитися від суб'єктивного "набридло!" та намагатися подивитися на оповідання неупереджено-свіжим поглядом. Спробую.

  Бойовик-нф на апокаліптичному тлі. Чорт, не виходить свіжого погляду, авторе! Такого надто багато. Але є відмінність від голівудських бадьорих фіналів і цього разу вона мене зовсім не тішить. Вцілів єдиний герой і ясно, що йому нічого доброго не світить. Самотність, повільне згасання. Хіба що виліпить на принтері нову Єву для власного користування? confused Земля теж виглядає приреченою. Ну, якщо наші фантазії мають якусь силу матеріалізації в реальному світі, то вашу безрадісну безнадію хочеться зарізати пластиковим ножем якнайшвидше.

Вернуться на страницу
Прокоментуйте!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Коментувати без реєстрації

(войти без комментирования)

Имя и сайт используются только при регистрации

Якщо ви вже зареєстровані як коментатор або прагнете зареєструватися, вкажіть пароль і свій актуальний email.

(requried)