Вернуться на страницу

Comments: 15

 1. 2012-03-04 в 19:04:56 | Зіркохід

  Сподобався стиль, сподобалося й виконаня. Стара добра НФ, що тут скажеш smile.

  Хороший твір із поживою для розуму.

  Є кілька непринципових і суто технічних питань/пропозицій/побажань:

  лаковані туфлі - не певен, але чи не гарніше б було черевички?

  кольору марсіанського світанку - не певен, що цей образ викличе у всіх належні асоцівції; а який на Марсі світанок? Не всі ж його бачили smile.

  за рідкісним виключенням - винятком

  Флаер - органічніше звучить звичне флаєр; втім, боюся помилитися, але там мова про безатмосферну планету, а влаєри, зазвичай, повітряні судна.

  Посадочних - посадкових

  Зал - зала (?)

  з тростинкою - з ціпком (втім, словник дає й такий варіант)

  Адаме, поясни - здається, це робота Рути, адже герой у Вас Алан.

 2. вкрай нормальне оповідання.

  сподіваюсь моя критика дозволить ще його покращити.

  отже.

  1. ІМХО воно переобтяжене поезією, причому сильно. монолог Гамлета впізнати легко, а він сильно контрастує із іншим текстом, читач його скоріше пропустить, відмітивши "а тут цитують Шекспіра". Що з цим робити? - можливо, привести тільки перші рядки а далі описувати емоції, що виникають у співрозмовників.

  2. Війна комп'ютерів. Чесно кажучи війна - надто людський винахід, а навіщо воювати в космосі не ясно взагалі. Розумію, що на це зав'язаний сюжет, тому можливо варто приписати щось на кшалт що різні типи штучних інтелектів сприймають одне одного як віруси, тощо...

  Кінець - класний, діалоги трошки "важкі" але що із цим робити я не знаю.

  Дуже сподіваюсь послухати його аналіз на майстер-класі.

  до Зіркоходу

  Зал - зала

  зала прийшло з французької, зал - з німецької. Допускаються обидві форми, проти прийнято "концертна зала" але "машинний зал"

 3. 2012-03-05 в 14:17:59 | HarleyDavidson

  Дякую за міцне оповідання.

  Його б трохи спростити. От для чого, наприклад, уточнення, що планета була в перигелії? Схожих зайвих подробиць чимало.

  І Чернідар вгадав з "тут цитують Шекпіра" і читач пропустить - семе це я і зробив LOL

 4. От для чого, наприклад, уточнення, що планета була в перигелії? Схожих зайвих подробиць чимало.

  теоретично - подробниці створюють відчуття реальності світу. Практично слід не передати куті меду. А з поезією я не вгадав, я сам пропустив cheese. І колись теж любив вкладати вірші в свої твори - а потім провів опитування і зрозумів, що пропустити вірш -для читача норма, а заставити його читати - межа геніальності автора.

 5. 2012-03-05 в 16:33:01 | HarleyDavidson

  Так, Чернідаре, передано куті меду - коротко і влучно. Це не тільки з перигелієм, якщо автор захоче прислухатися і пошукати, то знайде чимало надлишкового меду.

  Але оповідання все одно сподобалося.

 6. не-по-га-ний твір. Переваг купа, атмосферно, реалістично, поетично. Трохи напружили репліканти завдяки пану Діку, трохи зайва поезія (перепрошую, такі смаки), трохи зайві "зоряні війни" (вдруге перепрошую, але добре, що без бойвоих дій). Твір цілісний, читати приємно. Успіхів.

 7. Хороше оповідання. Поезія цілком на місці, хоч я теж пропустив читав її по діагоналі. Текст не обов'язково має бути лінійним і коли є можливість пірнути глибше - це добре.

 8. Сподобалося. Сильно. Гарна НФ. Щодо поезії, то її я також читав по діагоналі, можливо вона і зайва, мене самого на минулому конкурсі чихвостили за поезію , хоча там була авторська, а тут все ж таки класикgrin

  Дякую за гарне оповідання. Успіхів.

 9. Гарне оповідання. Дякую. Є лише одне питання: Якщо на той виступ Лоренцо усе було орієнтовано, навіщо казати що і без нього напад станеться? Який тоді сенс у центральній події? Може якось краще б обгрунтувати? Та то лише моє враження, може я чогось не зрозуміла, адже кіберпанк - то не зовсім моє.

 10. Можу тільки приєднатися до усього вищесказаного: сподобалося, із цитуванням такого довгого поетичного фрагмента тре щось робити, мотивацію протистояння тре якось грунтовніше мотивувати. Автору - удачі! Вболіватиму за вас. smile

 11. Було б непогане... було б просто чудове оповідання, якби не вкрай притягнуте за вуха фантдопущення, а саме - на біса вони чекають сигналу? Якщо точно відомо, коли буде сигнал, то чому просто не призначити наступ на цю годину?

  Можливо, варто якось це обгрунтувати? Скажімо, рішення ще не прийнято, й Лоренцо передасть не сигнал, а інформацію, що дозволить прийняти рішення про атаку. Втім, не буду підказувати.

  НМД, дещо надмірний вигляд має захоплення театром, й звідси надмірний пафос, але це, звісно, лише НМД.

 12. Оповідання було б геніальним, якби в його рамках я зміг описати правдоподібну мотивацію справжнього штучного інтелекту. Не кінцевий імператив, наприклад, забезпечити кожного українця трикімнатною квартирою, а реальний сенс буття небіологічного розуму. Для чого машині розум? Для чого машині бути? І навіщо бути взагалі?

  Якщо в основі мотивації ШІ лежить алгоритм, то інтелектом тут не пахне, є рефлекторне виконання функцій. Справжній розум, аналогічний розуму людини, для чогось мусить бути потрібний. От тільки для чого?

  Тому оповідання вийшло таким, яким є. Маємо двох представників штучного інтелекту, які не сходяться в стратегічних цілях подальшого розвитку цивілізації, однак дійсно свобідна воля, а не рефлекс, не дає їм рефлекторно спробувати прикінчити суперника. Як істоти розумні, вони спочатку думають.

 13. реальний сенс буття небіологічного розуму

  авторе, ви, блін, були б пророком. Описати сенс буття небіологічного розуму коли із біологічним все далеко не просто! Це навіть не наполеонівські плани!

  проте - у моєму топі ви є.

  однак дійсно свобідна воля, а не рефлекс, не дає їм рефлекторно спробувати прикінчити суперника. Як істоти розумні, вони спочатку думають.

  ги-ги... що значить "рефлекс" в застосуванні до ШІ?

 14. Так ото ж бо. А то "мотивація", панімаєш... Хтось із критиків може проаналізувати мотивацію своїх вчинків за минулу добу? І як воно вам?

  А, між іншим, той, хто пропускав при читанні кусок з "Гамлета", (поклавши руку на серце) читав його взагалі коли-небудь? Добре памятає, про що там йдеться?

  Рефлекс - аналог алгоритму, бездумна реакція.

 15. А, між іншим, той, хто пропускав при читанні кусок з "Гамлета", (поклавши руку на серце) читав його взагалі коли-небудь? Добре памятає, про що там йдеться?

  так, читав. так, добре. не кажучи, що цитують гамлета в будь-якій попсі починаючи від фільмів про гарлем і закінчуючи жіночим любовним романом та мультиками для немовлят.

  монолог Гамлета впізнати легко, а він сильно контрастує із іншим текстом, читач його скоріше пропустить, відмітивши "а тут цитують Шекспіра".
Вернуться на страницу
Прокоментуйте!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Коментувати без реєстрації

(войти без комментирования)

Имя и сайт используются только при регистрации

Якщо ви вже зареєстровані як коментатор або прагнете зареєструватися, вкажіть пароль і свій актуальний email.

(requried)