Вернуться на страницу

Comments: 72

 1. Мишиусе, я же вам іноді не вистачає смайла wink

 2. як*

 3. Куме, ви до зоопарку ходили? Яка давились? Як як?

  Як як? Як як як.

 4. ви й по-нашому умієте big surprise

 5. народ, ну ви і смішні... ворон, крук. для того, аби перевірити, чи

  є таке слово в українській мові, треба звертатися не до атласу. а до 11-томного академічного "Словника української мови". і тоді не будете говорити дурниць.

  він є в інтернеті. і там можна прочитати таке:

  "ВОРОН 1, а, чол.

  1. Великий хижий птах із блискучим чорно-синім пір'ям, що живе подалі від осель (переважно в лісі). На стрісі, край угла [рогу] селянської хати, Сів ворон та й кряче, недолю віщує (Іван Франко, XIII, 1954, 94); Чорний ворон кричав на верхівці обпаленої блискавкою сосни (Олесь Донченко, III, 1956, 110).

  ♦ Ворон ворону ока не виклює — один одному не буде шкодити. Пан і старшина — як брати рідні! Ворон ворону ока не виклює (Панас Мирний, II, 1954, 85).

  2. Рід гри, у якій імітується напад ворона на курчат, що їх захищає квочка. [Мотря:] Парубки гратимуть у довгої лози, у тарана; дівчата — у ворона, у гусей!.. (Марко Кропивницький, II, 1958, 25); Панночка виглядає.. дівчат, що грають у «ворона» (Любов Яновська, I, 1959, 143).

  Словник української мови: в 11 томах. — Том 1, 1970. — Стор. 740.

  далі:

  КРУК, діал. КРЮК, а, чол. Великий хижий птах із блискучим чорно-синім пір'ям, що живе подалі від осель (переважно в лісі); ворон. Не штука вбити крука: злови-но живого (Номис, 1864, № 7250); Закрякали чорні крюки, Виймаючи очі; Заспівали козаченьки Пісню тії ночі (Тарас Шевченко, I, 1963, 45); Круки — нечисленні осілі птахи України. Живляться вони гризунами, комахами. Поїдають також різні покидьки й трупи тварин (Вечірній Київ, 4.II 1961, 4); * Образно. Ридає вночі віоліна. О музико, серця не край! В диму і крові Україна, розтерзаний круками край (Володимир Сосюра, II, 1958, 242); * У порівняннях. Польська шляхта і татари налітали із заходу і сходу, мов ті круки (Іван Цюпа, Україна.., 1960, 243).

  ♦ Білий крук — те саме, що Біла ворона (див. білий).

  так що не варто навіть пробувати здаватися святішим за Папу Римського. відповідь на те, чи є таке слово в українській мові,може бути лише словник.

 6. Если в языке даже не определились с названием птицы, то это еще один довод в пользу того, что язык еще крайне сырой, и с ним творят, что хотят.

  в українській мові давно з усім визначилися. відносно того, що "язык еще крайне сырой, и с ним творят, что хотят" - це тільки ваше враження. до речі, з російською мовою автори-постмодерністи також "творят что хотят". в чому тут проблема? здається, лише в намаганні принизити українську мову. традиційна забавка для прихильників "русского мира". але треба просто гарно знати українську мову. бо можна виявити своє невігластво. це не перехід на особистості. лише фраза пана Мишіуса ( чи Мішіуса - хто нарешті скаже, як правильно) - дужу негарний випад.

  а висновок один - за Рильським - не бійтесь зазирати у словник. це пишний яр, а не сумне провалля

 7. шановні учасники дискусії про воронів/круків/граків трохи захопилися. у нас тут конкурс художніх оповідань, а не клуб любителів зоології. слово ворон є... крапка. в художньому творі, як правило, неважливі деталі. тому не варто все ускладнювати.

  ну і ще трохи зачіпок:

  Вони навіть і не здогадувались ще вчора, про існування цієї людини. Але натовп нікого і не питав. Він ввібрав всіх цих людей – Впечатление, что люди у автора только с приставкой "эти"

  Ой-ой-ой, пане Мишіусе. Ви ж нібито знавець російської мови. Як же ж так? "эти" – це не «приставка» (префікс), це зовсім інша частина мови (її навіть у школі вивчають...). В сирій українській мові це називається займенник. (п.с. крім словника, можна також інколи в підручник зазирати… корисна річ і дуже пізнавальна)

  [сексизм] - это неоспоримый довод.

  Ну да, ну да… тільки до чого це було? Хто тут більший сексист?

  Школьный атлас-определитель животных
  .

  Так-так, саме там треба шукати значення слів. а якщо його там немає то і слова немає… наука – то ніщо, а шкільні атласи і підручники – «наше всьо». 

 8. О, а я ще одне питання знаю: як правильно жираф чи жирафа? smile

 9. >> [сексизм] - это неоспоримый довод.
  Ну да, ну да… тільки до чого це було? Хто тут більший сексист?

  Поясню. Замість взятого в квадратні дужки слова був вираз з образою до жінок.

  Вираз було видалено (замодеровано) мною.

 10. в чому пан Мишіус абсолютно правий - повтори дуже шкодять оповіданню. повтор - один із чотирьох головних композиційних прийомів. однак, коли повторювання перетворюється на тенденцію - це стає хибою твору. письменникам завжди радять уникати тавтологій і нав’язливих повторів.

  Ніхто з цих людей не був здатен на подібну кристалізовану ненависть, на подібну сліпучу лють
  .

  кристалізована ненавість, сліпуча лють. надто пафосно і красиво. такого все ж таки краще уникати.

  Вони навіть і не здогадувались ще вчора, про існування цієї людини
  .

  кома тут до чого? що вона відділяє від чого? додаток від присудка? не потрібна вона там.

  Він ввібрав всіх цих людей, пережував їх особистості і йшов за своєю ціллю.

  "йшов за своєю ціллю" - негарно, кострубато. тут ціль - це мішень чи мета? про що тут йдеться?

  Тому і переслідувалися вчені - частка "ся" вказує на те, що дія спрямована на самого мовця. умиватиСя - це умивати себе. вчені переслідувалися - значить, самі себе переслідували? уникайте пасивних дієслівних форм. набагато природніше звучить: вчених ПЕРЕСЛІДУВАЛИ.

  далі буде...

 11. слово ворон є... крапка.

  Да, я опять напишу, что с доводами определенной части населения, не скажу, какого пола, трудно поспорить.

  Есть крук - и крапка. Я сказал.

  Да, названия животных ищутся в справочниках, а никак не в произведениях классиков. Да, мне доказали, что черное и каркает не ворона, а грач. Оно, животное, все рано черное и каркает. Но ворон по зоологии называется круком.

  Знаете, что такое узаконенная неграмотность? Это когда неграмотные выражения употребляются столь часто, что такие как вы используют их повсеместно и доказывают, что это правильно. Это как "нажать на курок" и т.д.

  А по поводу цих людей. Два раза по тексту ци люди ваш не смущает?

  Почему это хта обязательно та, а жерка как правило, эта.

  Давайте дальше, учите, как называются птицы. [Перехід на особистості]

 12. Дякую ДоньціДонКіхота за критику, буду виправлятисьwink

  далі буде...

  То про продовження критики? Охоче чекаю і буду ще більше вдячним=)

 13. слово ворон є... крапка.
  Есть крук - и крапка. Я сказал.

  Мне кажется, что это не взаимоисключающие факторы. Или нет?wink

 14. Согласно украинским ученым, которые не согласны с мнением большинства и не считают микробов животными, здесь должен быть смайлик, но цензура вырежет, жирафа в украинском языке вообще нет. Это не наше животное, и ареал, смайлик, зараза, его на Украину не распространяется.

 15. (чи Мішіуса - хто нарешті скаже, як правильно)

  Для вас - сэр Мышиус, смайлик, зараза.

 16. Согласно украинским ученым, которые не согласны с мнением большинства и не считают микробов животными,

  А це про що й до чого? без зарази смайлика

 17. Просто смеюсь. Я не знаю, жираф или жирафа, думаю, что жираф.

 18. Маленькое - и шевелится - не животное. Большое, черное и каркает - не ворона. Багира - он, Сова в Винни-Пухе - он. Что делается в мире? Уйду я от вас.

 19. СЕР? Пане Мишіусе, у вас манія величі? до СЕРА ще дорости треба. коли англійська королева вручить вам відповідну відзнаку - тоді і називатиму СЕРОМ.

 20. Тогда ограничимся паном, уговорили. К королеве сейчас дорого добираться.

  Ладно, заканчиваем шутить, а то автор не поймет.

Вернуться на страницу
Прокоментуйте!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Коментувати без реєстрації

(войти без комментирования)

Имя и сайт используются только при регистрации

Якщо ви вже зареєстровані як коментатор або прагнете зареєструватися, вкажіть пароль і свій актуальний email.

(requried)