Вернуться на страницу

Comments: 78

 1. Розпочався останній тиждень прийому робіт на конкурс.

  Всі роботи, котрі надійшли на цей момент, викладено на конкурсну сторінку.

  Маю традиційне прохання: не залишайте відсилання конкурсного оповідання на останній день.

 2. Розпочався продаж квитків на фестиваль ЛіТерра-2016.

  Докладніше: http://starfort.in.ua/page/literra-2016

 3. Сьогодні останній день прийому робіт на конкурс "Полювання за синім птахом".

  Роботи приймаються до 21.00.

 4. Саме це і називається "лихоманка останнього" дня smile

  Шість оповідань (тобто 17% від загальної конкурсної кількості) надійшли в останній день.

  Всі оповідання, котрі надійшли на цей момент, викладені. На прийом текстів залишається трохи більше півгодини.

  Прийом робіт завершується о 21.00

 5. Прийом оповідань закінчено!

  Незабаром розпочнеться розбивка текстів на групи. Усього буде дві групи.

 6. Розбивку на групи завершено!

  Прохання до авторів (особливо тих, хто надсилав оповідання сьогодні): перевірте, будь ласка, викладені оповідання.

  Нагадую систему голосування:

  автор чиє найбільше за обсягом оповідання (чи єдине) розміщено в першій групі - складає топ з оповідань другої групи;

  автор чиє найбільше за обсягом оповідання (чи єдине) розміщено в другій групі - складає топ з оповідань першої групи.

  Обсяг оповідання перевіряється за статистикою Word'у.

 7. Апеляцій та зауважень (пункт 5.7. Правил) не надійшло.

  Групи вважаються остаточно сформованими. Від завтрашнього дня чекаємо на ваші топи.

  Успіхів найсильнішим!

 8. Перебіг голосування: [1/38]

 9. 2016-09-20 в 15:34:21 | Спостерігач

  Шкода що немає в нашій історії славних звитяг чи великих постатей....

  І Сікорський, і Корольов, і Вальтер (Антон) це не про нас і до нас ніякого відношення не мають. І винаходження кінескопу, рентген апарату, електротрамваю, компакт диску чи гіпсу теж до нас не мають ніякого відношення.

  І не має в нас великих перемог... Сині Води, Конотоп, Ахтіар, Жовті Води, Відень, Танненберг. Ні то не про нас. Святослав, Сагайдачний, Богун, Сірко... то теж все не про нас. Не нашої вони крові.

  От і змушені наші автори рискати по світу шукаючи де б поцупити гарну ідею...

  І немає в нашій країні ніяких важливих подій. Ані боротьби з корупцією, ані зламу світоглядів що породжує героїв і скидаючи їх з п'єдесталу змішує з брудом. І немає в країні війни — вона десь там далеко і не стосується нас. Не гинуть наші співвітчизники на фронтах. Не викрадають терористи наших співгромадян і не катують їх у тюрмах. Не поневіряються співвітчизники на окупованих територіях. І не кидають на підвал українських підлітків 12-14 років за те що боролися за свою українську землю проти кацапських загарбників.

  І знову доводиться нашим авторам тинятись манівцями шукаючи собі герої для оповідання.

  Як нудно ми живимо.

  Саме таке враження в мене склалося від читання переважної більшості оповідань.

  Погане враження.

  Наведу вам приклад.

  Є одна країна яка має чималий вплив на медійний простір. І представники цієї країни регулярно їздять на змагання по середньовічному фехтуванню. Вони хочуть перемагати. Дуже хочуть. Тому вдягаються на бій у європейські обладунки 15 сторіччя (або їх сучасні модифікації) — бо немає кращої броні. І беруть західноєвропейську зброю (чи то полакс, чи лонгсворд, чи тарч з фальшионом) — бо немає кращої зброї. І вивчають західні школи фехтування і методики підготовки — бо немає кращих бойових шкіл. Але на представлення команд ті бійці виходять вдягнувши О-йорой чи Окегаве-до, Кабуто, беруть в руки нодаті чи нагінату та вішають на пояс катану.

  Як ви здогадалися ці люди - японці.

  Добре відомо що катана погана зброя і лонгворд переважає її як в якості клинка так і силою фехтувальних шкіл. Звісно знають про це і горді нащадки самураїв.

  АЛЕ.

  Саме катана чи “східне мистецтво володіння мечем”ТМ, стали атрибутом багатьох Sci-fi, Кіберпанк чи Стімпанк всесвітів. Знову і знову ми бачимо у фільмі чи грі не практичний та ефективний лонгсворд/скімітар/карабеллу а катану. Чому? Бо японці мо-лод-ці і максимально вклалися у збереження та уславлення свого спадку. І що ми маємо? А те що перший український комікс про козаків розповідав не про козаків та їх звитягу, а про чубатих монахів з храму Шаолінь.

  Це вам приклад того як треба плекати та поширювати свою культуру. Зациклені японці на минулому? Та є трохи. Але чи можуть вони дивитись у майбутнє? Кажуть що в них це непогано виходить, з огляду потягами під 400км/год та персональними екзоскелетними протезами . Просто вони не цураються свого спадку. І не тільки не цураються, але плекають його та примножують. І знову і знову ми будемо у творах бачити героя з катаною, а не шаблею — бо ми свого спадку цураємось.

  Не треба так.

  П.М.: Дякую пану з ніком “Олександр“ за його стиль написання коментарів. Зробив деяких висновків по тому як варто коментувати роботи.

 10. Вважав, що цього разу основна баталія розгориться між панами Мишиусом та Чернідаром. Аж ні, є ще гідні претенденти (з того, що прочитав, а це не так багато). Цікаво буде побачити фінальну групу

 11. 2016-09-20 в 18:14:46 | Венгловський
  Добре відомо (кома) що катана погана зброя (кома) і лонгворд переважає її (мабуть, кома) як в якості клинка (кома) так і силою фехтувальних шкіл. Звісно (кома) знають про це і горді нащадки самураїв.

  Повна ерунда. Якщо не сказати, бред. Зброя європейців для пробиття важких обладунків лицарів, а катана - для бездоспішного бою. Є документальний фільм, де порівнюють обидва клинки - обоє хороші, ніхто не отримав перевагу.

 12. Перебіг голосування: [4/37]

 13. Перебіг голосування: [10/37]

 14. Чомусь академічний словник каже, що одне із значень кінцівка це «Завершальна частина якого-небудь твору». Фінал – «Завершальна частина музичного або театрального твору.. події, явища.. Завершальна частина спортивного змагання» Може ідеально – висновок, закінчення чи епілог… От я не мовознавець, не етимолог, не знаю, які слова ближчі українській мові, а яке запозичення з італійської. Мені впадло писати запити в НАН на Гриценка, чи Скляренка, тупу – вам там нічого робити, поясність чи можу я вживати кінцівка, чи краще фінал. Заглядаю в словник, бачу, використовую. А спірні питання лишаю мовознавцям. Хай вирішують. Такий мій підхід. Не бачу чому не можна використовувати кінцівка. бо воно ширше за значенням. Хай так,а мені подобається його пестливе закінчення)

 15. 2016-09-22 в 16:50:41 | Сторонній

  Спостерігач так старався виразити своє обурення, а увагу звернули тільки на неточність порівняння зброй LOL

 16. 2016-09-22 в 17:08:26 | Володимир

  Прохання.

  Чи можна в таблиці з "Розподіл балів по групах" — в заголовки колонок записувати одразу Автора й Назву Оповідання? (для примусового переносу рядка – натискайте Ctrl+Enter).

  Тоді відкриється можливість (тим, кому хочеться) зробити гарні вузькі колонки, зорієнтувавши тексту заголовку під кутом 90°. І мати водночас всю інфо в тих заголовках.

 17. 2Володимир

  А якщо один автор надіслав три оповідання. Чи не буде в такому випадку перевантажена одна комірка?

 18. 2016-09-22 в 18:49:14 | Володимир
  Sergey Torenko
  А якщо один автор надіслав три оповідання. Чи не буде в такому випадку перевантажена одна комірка?

  Для зміненого первинного варіанту (якщо залишете горизонтальне написання) різниця буде лише в тому, що між Автором і його Творами не буде ліній (сітки). Кількість розривір рядка – необмежена.

  Якщо таки змінити орієнтацію тексту, то Автор з 3-ма оповід. матиме всього-на-всього подвійну ширину стовчика. Зовсім некритично (коли вони вузенькі) і навіть корисно (інформативно), бо, якщо вибрати "оптимальну ширину" (а не однакову всім), то показуватиме найщедріших Авторів, які не пожаліли якнайбільше текстів для конкурсу. smile

 19. 2016-09-22 в 19:05:48 | Володимир
  Сторонній
  Спостерігач так старався виразити своє обурення, а увагу звернули тільки на неточність порівняння зброй LOL

  Та нє... Просто (майже) всім соромно. А каятись не хочеться... Що робити у такому випадку? Правильно: чіплятись за окремо взяте слово (або букву) і рвати на клапті...

 20. 2Володимир

  Зробимо обидва варіанти і подивимось.

Вернуться на страницу
Прокоментуйте!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Вход/регистрация (войти без комментирования)

Имя и сайт используются только при регистрации

Якщо ви вже зареєстровані як коментатор або прагнете зареєструватися, вкажіть пароль і свій актуальний email.

(requried)