Вернуться на страницу

Comments: 14

 1. 2012-03-18 в 23:11:34 | Зіркохід

  Складно розібратися... Радше сподобалося, хоча якийсь осад залишився... Незакінчене воно, чи що. Цілком напрошувався драматичний фінал з мелодраматичним ухилом: робот гуманно присипляє вмираючого героя, а відтак, на Землі, дарує квіти від його імені smile. Дяка Авторові, до цього не дійшло, але... як же з дівчиною? Більшу частину оповідання вона висіла на стіні зі зведеними запобіжниками і... так і не стрельнула! Словом, фінал однаково не вразив.

  А ще надибав у тексті чимало штампів: оксамит космосу, коштовності зір і т. п. Той-таки андроїд... (невже якийсь робот-павук не був би виправданішим на кораблі?) Вони, звісно, полегшують справу, але й погіршують...

 2. Цікаво так. Романтично. Атмосферою і певною спорідненістю подій трохи нагадало "Купи кота" Лук"яненка. Кінцівка нормально виглядає, як на мене, принаймні автор залишив відкритим питання з ким же спілкувався ГГ? Уява, чи все ж таки Тін? Я чомусь гадав, що поруч із дівчиною ГГ мешкає й андроїд-жінка, що подобалася Тіну і по певерненні на Землю ГГ зустрінеться з ним біля будинку...Якось так.

  Успіхів, авторе.

 3. Дивне, глибоке оповідання... Перечитав двічі... Мене так само як ГГ розриває на двоє... Дуже сподобалось!!!

  З одно боку все можна дійсно розцінювати як марення, а з другого...

  Може і дійсно людська душа оживляє метал, або в андроїда (людиноподібну істоту) при певних обставинах (коли треба виявити співчуття, допомогти не по інструкції, а по щирості) зявляється справжня душа? Інакше Тін розповів би михайлу таку правду, що тому залишилось би вчинити тільки самогубство...

  Одним словом чудова філософська містика! Автор надає читачу самому визначитись, осягнути, що ж було насправді в міру власного світосприймання.

  І ще, в кінці ГГ стоїть перед непростим вибором. Якщо відстоїть свою версію, то ризикує свою дівчину найближчим часом не побачити (запруть в психлікарню надовго).

  До речі, Тін з англійскої перекладається в тому числі і як бляшанка...

 4. нормальна романтична замальовка. Навіть не ставитиму запитання якого розміру ГГ бачив би Марс та Землю з Юпітера wink але точно не так, як описано.

  Сам би написав інше закінчення, але ж писав не я. гут, гут.

  Ну й так, про дівчину надто багато описано. згадати б її чи як. Чомусь думалось, що вона прилетить із рятівниками.

 5. 2012-03-19 в 16:45:42 | HarleyDavidson

  Непогано, але не захопило. На цьому конкурсі бачив кілька кращих "собачок" LOL

 6. Дякую за відгуки Зіркоходу, Фантому, Апексу, Chernidar та HarleyDavidson.

  Chernidar - видимий розмір Землі і Марса в творі прямо не вказаний.

  HarleyDavidson - що таке "собачка"?

 7. "Собачка" - то літературний прийом, спрямований на те, щоб викликати жаль у читача, вичавити сльозу...щоб читачу стало шкода героя... Якось такsmile

 8. 2012-03-23 в 11:11:53 | Пан Мишиус

  На самом деле в попытке растрогать читателя нет ничего плохого. А то иногда встречаешь такие замечания к своим рассказам - "Это вы нарочно собачку подсовываете" или еще "слезодавилка" пишут. Но, если тебя самого трогают переживания героев рассказа - что в этом плохого? Правда, все надо в меру. Умиление тоже надо уметь вызывать искренне. Это я не по поводу этого рассказа, которого еще не читал. Это я по поводу "терминов".

 9. Фантом - дякую за пояснення. Цікава термінологія, одразу і не здогадався, що мав на увазі HarleyDavidson... Чому не "песик"? Чи "кішка"?

  Пан Мишиус - я теж думаю що емпатія не остання річ у мистецтві. Хоча, вона і не повинна бути єдиною складовою художнього твору.

 10. типова старфортівська фантастична псевдоромантика. як уже помітили попередні критики - для повного комплекту не вистачило хеппі енду з дівчиною. або вже було вбити одним з уламків станції - який прилітає з Юпітера - соррі за чорний гумор. ну і все ж - тема живий метал - а у Вас андроїд у другорядній ролі і нічого нового по суті про тих андроїдів ми з оповідання не дізнаємося. і взагалі - не дивно, що та станція вибухнула - якщо таких соромязливих ідіотів як головний герой беруть у космос)

 11. 2012-03-27 в 10:25:46 | HarleyDavidson

  Гарна "собачка" вітається LOL Вони змушують нас співчувати, співпереживати. З деякими опопвіданнями так було, але тут не спрацювало на повну.

 12. А от на мене "собачка" подіяла smile

 13. ЗлИй - щиро дякую за коментар. У вашому відгуку мені не зрозумілі кілька тез:

  1) Чим відрізняється фантастична псевдоромантика від не псевдоромантики?

  2) У другорядну роль андроїда ВИ, мені здається, поставили робота самотужки smile

  3) По тій же причині (див пункт 2) ВИ не дізнались про андроїдів нічого нового.

  4) Сором’язливість - як важливий чи визначальний (навіщо нам професійний рівень) критерій у добору в космос - тема для окремої дискусії...

 14. 2012-03-28 в 13:39:19 | Аноним

  Ау Тор - радий за ВАС. Хотів би дізнатись більш конкретніше про Ваше враження smile

  HarleyDavidson - вдячний ВАМ за хоч такий, половинчатий, комплімент. grin

Вернуться на страницу