Вернуться на страницу

Comments: 14

 1. 2012-03-18 в 23:11:34 | Зіркохід

  Складно розібратися... Радше сподобалося, хоча якийсь осад залишився... Незакінчене воно, чи що. Цілком напрошувався драматичний фінал з мелодраматичним ухилом: робот гуманно присипляє вмираючого героя, а відтак, на Землі, дарує квіти від його імені smile. Дяка Авторові, до цього не дійшло, але... як же з дівчиною? Більшу частину оповідання вона висіла на стіні зі зведеними запобіжниками і... так і не стрельнула! Словом, фінал однаково не вразив.

  А ще надибав у тексті чимало штампів: оксамит космосу, коштовності зір і т. п. Той-таки андроїд... (невже якийсь робот-павук не був би виправданішим на кораблі?) Вони, звісно, полегшують справу, але й погіршують...

 2. Цікаво так. Романтично. Атмосферою і певною спорідненістю подій трохи нагадало "Купи кота" Лук"яненка. Кінцівка нормально виглядає, як на мене, принаймні автор залишив відкритим питання з ким же спілкувався ГГ? Уява, чи все ж таки Тін? Я чомусь гадав, що поруч із дівчиною ГГ мешкає й андроїд-жінка, що подобалася Тіну і по певерненні на Землю ГГ зустрінеться з ним біля будинку...Якось так.

  Успіхів, авторе.

 3. Дивне, глибоке оповідання... Перечитав двічі... Мене так само як ГГ розриває на двоє... Дуже сподобалось!!!

  З одно боку все можна дійсно розцінювати як марення, а з другого...

  Може і дійсно людська душа оживляє метал, або в андроїда (людиноподібну істоту) при певних обставинах (коли треба виявити співчуття, допомогти не по інструкції, а по щирості) зявляється справжня душа? Інакше Тін розповів би михайлу таку правду, що тому залишилось би вчинити тільки самогубство...

  Одним словом чудова філософська містика! Автор надає читачу самому визначитись, осягнути, що ж було насправді в міру власного світосприймання.

  І ще, в кінці ГГ стоїть перед непростим вибором. Якщо відстоїть свою версію, то ризикує свою дівчину найближчим часом не побачити (запруть в психлікарню надовго).

  До речі, Тін з англійскої перекладається в тому числі і як бляшанка...

 4. нормальна романтична замальовка. Навіть не ставитиму запитання якого розміру ГГ бачив би Марс та Землю з Юпітера wink але точно не так, як описано.

  Сам би написав інше закінчення, але ж писав не я. гут, гут.

  Ну й так, про дівчину надто багато описано. згадати б її чи як. Чомусь думалось, що вона прилетить із рятівниками.

 5. 2012-03-19 в 16:45:42 | HarleyDavidson

  Непогано, але не захопило. На цьому конкурсі бачив кілька кращих "собачок" LOL

 6. Дякую за відгуки Зіркоходу, Фантому, Апексу, Chernidar та HarleyDavidson.

  Chernidar - видимий розмір Землі і Марса в творі прямо не вказаний.

  HarleyDavidson - що таке "собачка"?

 7. "Собачка" - то літературний прийом, спрямований на те, щоб викликати жаль у читача, вичавити сльозу...щоб читачу стало шкода героя... Якось такsmile

 8. 2012-03-23 в 11:11:53 | Пан Мишиус

  На самом деле в попытке растрогать читателя нет ничего плохого. А то иногда встречаешь такие замечания к своим рассказам - "Это вы нарочно собачку подсовываете" или еще "слезодавилка" пишут. Но, если тебя самого трогают переживания героев рассказа - что в этом плохого? Правда, все надо в меру. Умиление тоже надо уметь вызывать искренне. Это я не по поводу этого рассказа, которого еще не читал. Это я по поводу "терминов".

 9. Фантом - дякую за пояснення. Цікава термінологія, одразу і не здогадався, що мав на увазі HarleyDavidson... Чому не "песик"? Чи "кішка"?

  Пан Мишиус - я теж думаю що емпатія не остання річ у мистецтві. Хоча, вона і не повинна бути єдиною складовою художнього твору.

 10. типова старфортівська фантастична псевдоромантика. як уже помітили попередні критики - для повного комплекту не вистачило хеппі енду з дівчиною. або вже було вбити одним з уламків станції - який прилітає з Юпітера - соррі за чорний гумор. ну і все ж - тема живий метал - а у Вас андроїд у другорядній ролі і нічого нового по суті про тих андроїдів ми з оповідання не дізнаємося. і взагалі - не дивно, що та станція вибухнула - якщо таких соромязливих ідіотів як головний герой беруть у космос)

 11. 2012-03-27 в 10:25:46 | HarleyDavidson

  Гарна "собачка" вітається LOL Вони змушують нас співчувати, співпереживати. З деякими опопвіданнями так було, але тут не спрацювало на повну.

 12. А от на мене "собачка" подіяла smile

 13. ЗлИй - щиро дякую за коментар. У вашому відгуку мені не зрозумілі кілька тез:

  1) Чим відрізняється фантастична псевдоромантика від не псевдоромантики?

  2) У другорядну роль андроїда ВИ, мені здається, поставили робота самотужки smile

  3) По тій же причині (див пункт 2) ВИ не дізнались про андроїдів нічого нового.

  4) Сором’язливість - як важливий чи визначальний (навіщо нам професійний рівень) критерій у добору в космос - тема для окремої дискусії...

 14. 2012-03-28 в 13:39:19 | Аноним

  Ау Тор - радий за ВАС. Хотів би дізнатись більш конкретніше про Ваше враження smile

  HarleyDavidson - вдячний ВАМ за хоч такий, половинчатий, комплімент. grin

Вернуться на страницу
Прокоментуйте!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Коментувати без реєстрації

(войти без комментирования)

Имя и сайт используются только при регистрации

Якщо ви вже зареєстровані як коментатор або прагнете зареєструватися, вкажіть пароль і свій актуальний email.

(requried)