Вернуться на страницу

Comments: 10

 1. Наявність слова «біологія» спрацювала безвідмовно – відразу ж почав читати. І з великим жалем зрозумів, що автор абсолютно не поважає читачів. Такої «невичитанки» на нинішньому конкурсі ще не було. І якщо пропущені коми (для прикладу:

  Він просто не міг жити за законами суспільства excaimв котрому преребував,
  Точнішеexcaim цим дивом був Отон,

  та часті повтори співзвучних слів (для прикладу:

  а чи його це було житло? Ні, своїм власним прихистком Тадей ніколи не володів. Та чи міг? Ні, на цій планеті, щоб придбати власну житлову площу потрібно було пропрацювати кілька десятків років, при чому нічого не споживаючи та ходячи в лахмітті. Та хіба тільки житло було проблемою. Таким був цей світ

  і навіть багатокілометрові речення

  Та мало хто міг би сказати Отону про його дивність в обличчя, чи хоча б посміятися у слід, адже, як згадувалось, власне житло могла мати далеко не бідна людина, в спадок взагалі тут мало хто що передавав, віддаючи перевагу вказувати у заповіті бажання продати власні оселі, а виручені кошти вкласти у пишні похорони, котрі б були останнім урочистим викрутасом.

  ще можна пробачити (дехто школу закінчив давно, встиг правила призабути), то відсутність слів на потрібних місцях, появу їх у несподіваних і, взагалі, прилаштування шкереберть – то вже занадто.

  Цього Тадей не міг, не тому (пропущене що і кома) він не був спроможний вийти переможцем зі складних ситуацій,
  Точніше (пропущена кома)цим дивом був Отон, адже зараз Тадей, хоч і окремо, але проживав, як і кілька років останніх років,
  Отон був дивному персоною,

  До закінчення прийому ще стільки часу. Авторе, Вас хтось підганяв? Чи це оповідання – один із соціологічних експериментів, описаних тут же?

  Трохи пристосувавшись до читання, спробував знайти біологію. І тут теж проблема. Авторе, вихопивши кілька фраз з Вікіпедії чи підручника, не розібравшись у термінах, як слід, наукову фантастику не створиш.

  Використавши генну інженерію, а на допомогу застосувавши біохімію, адже вона гормони також, можливо й у меншій мірі, визначають світоглядну позицію людини,
  ми створили їх з однакових ген,

  Навіть якщо спробувати знайти зерно істини у сказаному Вами: гормональний статус теж контролюється геномом, з гена не можна створити живу істоту

  Фінал не спрацював, бо ГГ залишився таким же, як і раніше (особливо це помітно на фоні Отона, у якого динаміка світогляду відбулася. Але ж завершується оповідання не ним)

  В загальному: ідея була непогана, але реалізація підвела.

  За відвертість не ображайтесь, сподіваюсь, піде на користь. Писати не кидайте, потенціал є.

  Авторе, бажаю терпіння й відповідальнішого ставлення до того, що виставляється на люди.

 2. Щодо невичитання твору та густих орфографічних помилок, тут я погоджуюсь цілковито.Це як наче моє прокляття. Не вперше наступаю на подібні граблі, вже давав іншим оповіданням відлежатися по тижню і більше, і перечитував далеко не один раз, і другу(шкода не філологу) давав на попередній огляд (не це), та просто колосальна кількість помилок все псує. А коли мені вже тикають на них пальцем, я просто не розумію, як допускаю...фіговий з мене редактор, і видно, що для подальшої творчості явно потрібен знайомий з філологічною освітою...

  Щодо ідеї, так я вдавався у глибокі процеси, як ДНК, РНК, хромосоми та інше, можливо це було моєю помилкою, що навмисне уникнув переобтяження науковою термінологією.

  Щодо джерел, то повірте, читав про вплив біологічних чинників на психологію та світогляд людини не п'ять хвилин, та не з вікіпедії(хоча постійне її хуліня серед широких мас мені не зрозуміле)чи лише підручників, питання дійсно досить цікаве. Щодо гормонів, то якщо людину наколоти антибіотиками, чи вона вип'є певні ліки, у неї не тільки почне рости волосся у різних місцях, чи ця особа швидко набере вагу, ай часто змінюється поведінка, відношення до навколишнього. Я був свідком таких перевтілень.

  Щодо ГГ,то мабуть тут й справді я зробив його занадто слабкохарактерним. В цілому, якщо й у подальшому продовжу писати, то явно буду активно радитися зі знайомими, у самого поки що нічого путнього створити не вдається(((

 3. Щодо гормонів, то якщо людину наколоти антибіотиками, чи вона вип'є певні ліки, у неї не тільки почне рости волосся у різних місцях, чи ця особа швидко набере вагу, ай часто змінюється поведінка, відношення до навколишнього. Я був свідком таких перевтілень.

  Гормональні препарати дійсно виражено впливають на поведінку (тільки антибіотики гормонами не єwink), але ж в оповіданні говориться про ізольоване суспульство зі штучно змодельованим генотипом (що й буде визначальним у поведінці, реалізуючись через типологію ВНД), тільки, регулярно підгодовувати усіх гормонами, мабуть, не вдалося б.

 4. Щодо ідеї, так я вдавався у глибокі процеси, як ДНК, РНК, хромосоми та інше, можливо це було моєю помилкою, що навмисне уникнув переобтяження науковою термінологією.

  Та ні, глибше пояснювати й не було смислу (бо без консультанта, підозрюю, був ризик наробити ще більше помилок). А так, при бажанні, біологічні ляпи можна списати на неграмотність Соціолога (бо вони прозвучали в його прямій мові), але ж автор теж відповідає за своїх героїв. Бо який із Соціолога науковець, якщо він таке несе.

 5. Антибіотики призводять до гормональних збоїв, особливо у дитинстві(знаю не почуткам, а на конкретних прикладах). Та навіть різке збільшення щитовидної залози через, наприклад, забруднене навколишнє середовище, уже призводить до цих самих збоїв (знову знаю не по чутках). І кожного разу ти не вгадаєш, як саме поведуть себе постраждалі.

  Щодо "підгодовки гормонами", то навіть не задумувався над цим. Хоча таке можна було б організувати за допомогою водопровідних систем, чи навіть більш кардинально, через, наприклад, регулярні та обов'язкові щеплення від вигаданих хвороб і т.д. Чесно, не замислювався...

 6. Ну соціологи вони ж гуманітарії, а вони як правило не сильно заморочуються чіткими та єдиновірними визначеннямиgrin

  P.S. сам гуманітарій...

 7. Антибіотики призводять до гормональних збоїв, особливо у дитинстві(знаю не почуткам, а на конкретних прикладах). Та навіть різке збільшення щитовидної залози через, наприклад, забруднене навколишнє середовище, уже призводить до цих самих збоїв (знову знаю не по чутках). І кожного разу ти не вгадаєш, як саме поведуть себе постраждалі.

  Все так і є. Просто, річ у тому, як інформація подається. Я, наприклад, з Вашого попереднього коментаря сприйняв, що антибіотики і є гормональними препаратами, а не впливають на ендокринну систему опосередковано. Наукову інформацію в художньому творі подавати важко і відповідально. Щиро бажаю Вам цього навчитися smile

 8. Дякую, буду намагатися..чесно та сумлінно, проте за результат не впевнений.

 9. Потрібно взяти на замітку.

  Щоб отримати розбір оповідання від Дока, потрібно в назві використати слово "біологія"smile

  Авторе, вибачте не втримався.

 10. Щоб отримати розбір оповідання від Дока, потрібно в назві використати слово "біологія"smile
  Авторе, вибачте не втримався.

  Можна й не в назві - все одно знайду wink

  А ще люблю шукати ляпи в епізодах на тему "моє канфу краще від твого"

  Це щоб довго не заморочувались, як підманити.

  Авторе, і мене вибачайте.

Вернуться на страницу
Прокоментуйте!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Коментувати без реєстрації

(войти без комментирования)

Имя и сайт используются только при регистрации

Якщо ви вже зареєстровані як коментатор або прагнете зареєструватися, вкажіть пароль і свій актуальний email.

(requried)