Вернуться на страницу

Comments: 6

 1. 2017-04-17 в 17:12:09 | Стишена

  Те, що ми знаємо про Олега погано пояснює його поведінку наприкінці. Мабуть варто було б з самого початку зробити його не зовсім однозначним персонажем, тоді такі дії виглядатимуть вмотивованими.

 2. Дуже сподобалося — захопило — на початку.

  Непогана логіка, цікаві події і конфлікт.

  Але на кінець оповідання все це якось скочується.

  Тут і відеозвернення, і несподівані протести, і лідер повстання такий близький щирий і звичайний.

  Розв’язки як такої нема. Певно — невдало розподілений обсяг викладу подій, нема вкінці гарного завершення(

  Але, ще раз, цікава тема /не нова, але якісно зроблена/, проблематика, рівень емпатії та зануреності на початку.

  Успіхівwink

 3. Текст доволі непоганий, читається легко, але не можу сказати, що дуже захоплює. Єдине, що мені не дуже сподобалась кінцівка.

  Спогади Олега в середині, як на мене зайві, бо лише займають місце і толком не пояснюють його фінальний поступок, а мотивація до боротьби зрозуміла і без нього.

  І ще одне, може це звичайно тільки моя думка, але чому багатьом авторам цього конкурсу здається, що якщо антиутопія - то відразу підходить під тему конкурсу. Через це мені не вистачило розкриття цієї самої теми, але це тільки моя суб'єктивна думка.

 4. 2017-04-20 в 08:16:06 | Тетяна

  У назві - спойлер.

  Тетяна

 5. 2017-04-21 в 22:54:02 | Старліт

  Така собі суміш Пересмішниці, Термінатора і тд. Загалом, непогано, якби не структурні огріхи. Олег виник, як пилип з конопель. Його б якось раніше означити. Щодо поганоі мотиваціі його дій вже сказали. Саме тому фінал видається несподівано притягнутим за вуха. Дивно, що жінка жодного разу не згадала про чоловіка). Не зрозуміло, як люди збираються скинути прибульців, якщо ті настільки розвинуті і не бояться арміі землян. Силою думки?) якщо прибульці борються з ненародженими лідерами, чому тоді залишають лідерів серед дорослих? І таких питань багато. Але тема продуктивна, мова хороша. Пишіть.

 6. 2017-04-22 в 09:45:57 | Володимир

  3.48

  без права

  У кого це "мозок без відхилень"? Хіба таке буває? Чи про які відхилення йдеться?

  Дивно. Якщо людей мало, якщо нема "запасу", то про яке "забезпечення функціонування ... системи" йдеться? Якась людина може саботувати, шкодити, хворіти, вмерти, а замінити її буде ніким! А якщо страйк?

  Як саме вбивця отримав сигнал? Це не могло бути автоматично, бо він би так майже до кожної (>25?) бігав. Краще вже бути поряд з лікарем. Чи лікар сам викликав? Але нащо, якщо мав інші плани? Чи сигнал лише при перевищенні високого порогу? Але, якого саме? І чому лікар не вимкнув його якось, якщо шукав саме такі випадки?

  Також дивно, що зародку приписують якусь поведінку, зовсім не зважаючи на різні варіанти освіти й виховання. Правда, Тарзан ріс серед мавп, і сам вчився читати й писати. Але от саме зараз це здалось неймовірним... smile

  Чи знищували зародки з надто розвинутим мозком? А чи ж не простіше було змусити (тих покірних людей) зачинати у стані сп'яніння чи під дією якихось ліків? Ото й були б зародки "як треба".

  Також дивно, що Спротив, з таким завзяттям і довірою до іншопланетного аналізатора, готовий хапатись за Месію, вирощувати і чекати коли почне керувати... Бо зазвичай за хлібне місце Месії точиться запекла конкуренція. 450 таких сидить у ВР. І неподалік ВР є купка будівель з охочими помесіїти, хоч один строк...

  Якось важко уявити незаконну трансляцію. Особливо в еру цифрового ТБ і керованих, автоматизованих передавачів, що можуть містити й невидимі, цифрові вимикачі. Значну кількість! Але нехай. Слава саботажникам smile

  І знову питання: нащо комусь земні мінерали? Чим погані автоматизовані шахти на пустих планетах, чи в поясі астероїдів. Чи, найкраще, повна переробка сміття на власній планеті?

  А прослуховування телефонів. Невже його скасували? Не може бути... Чому ж тоді лідер опору так безстрашно користується телефоном?

  О. Як і слід було очікувати -- лідери опору не люблять чужих Месій. Та й своїх, мабуть, теж...

  Але, хоч і очікувано, але все одно гидко.

  І навіть високоймовірний порятунок людства -- чомусь не втішає. Може надумані причини і несправжність кризи відволікають від святкування?

  Чим же ж корисне оповідання... Може застереженням, що будь-кому в цьому світі не потрібні чужі генії? І що вкрай необачно буде ходити на всілякі вдосконалені УЗД, бо знайдуться лікарі, які здадуть інфо "зацікавленим особам"? Отже, народили генія -- сидіть тихо і не смикайтесь, поки отупити його ("ліками"?), підмінити, або просто вкрасти, чи й вбити -- стане надто складно... І навіть освітні матеріали для нього -- добувати треба тайкома, в анонімних точках доступу. Бо віддавати іншій країні -- жаль. А кому в укр.владі довірити -- навіть і не уявляю.

  А інакше -- буде майже як у цьому оповіданні.

  До речі, в деяких випадках таких діточок, коли вони зовсім відбиваються від рук -- намагаються вбити навіть самі тато з мамою. Більше в оповіданні "Маленький вбивця" Бредбері. А ще роман "Мутант" Робіна Кука. Втім, там їм дозволяли хоч народитись...

  Але вам пощастить, дитя буде не таке страшне або гмо і виростите генія, який врятує людство smile

Вернуться на страницу
Прокоментуйте!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Коментувати без реєстрації

(войти без комментирования)

Имя и сайт используются только при регистрации

Якщо ви вже зареєстровані як коментатор або прагнете зареєструватися, вкажіть пароль і свій актуальний email.

(requried)