Вернуться на страницу

Comments: 16

 1. Авторе! Де Ви назбирали стільки песимізму? Я розумію, що світ запаскуджений, але спробуйте провести подумки очищення - і він стане чудовим!

  Несинхронність еволюції розумних істот - факт, але аж ніяк не трагічний. Он у нас зима закінчується, а у південній півкулі нашої Землі-матінки - літо.

  Проблему сприйняття літературних текстів Ви гарно прописали, але хіба ж це фантастика?

  Людожерчика шкода. Я ж його побачив. Закоханий людожер, який плутає любов з голодом - оце фантастика. Але жарти геть.

  Ви писали на російьскій и тільки потім спробували перекласти?

  Знаю таке. Один пан із Заходу України, увірувавши у всемогутність російської (гарна мова, між іншим, не позбалена ґанджів, але гарна. І розвивається, захоплюючи в орбіту своїх потреб українську не тільки лексику, а й морфологію), писав нею. Проте мовний інструментарій кожного окремо взятого письменника і не тільки потребує постійного вдосконалення.

  Вдосконалюйтесь, бо огріхів багато.

  І радості більше. У світі багато класних речей, заради яких варто вибратися з дому, а не спалювати бідолашну душу дощенту незбутніми мріями і сподіваннями.

  Удачі.

 2. Мабуть, щоб розібратися з образом вашої героїні потрібно мати науковий ступінь з психології. Спробую зробити це з погляду звичайнісінької людини.

  Вивергаєте назовні якісь внутрішні процеси, що наповнюють світ героїні. Вказуєте на особливість її душі. Демонструєте внутрішні сили, які не слабшають, ані в часі, ані в різних ситуаціях. Чи є такі люди насправді?

  Добре, що витримали отой песимізм до самого кінця, якби вигулькнув десь оптимізм, то це б здивувало. Порушило б стан отого потужного надриву, тривкого ходіння по лезу, встановленого світогляду і якоїсь особистої моралі, а головне цілісності героїні, яка є сформованою особистістю., в якій вчувається багата змістом індивідуальність.

  Склалося враження, що ваше оповідання про якусь духовну агонію. Для мене воно складне. Тому даруйте, якщо чогось не зрозуміла. А може зрозуміла по-своєму. Так, як написано у вашому тексті – кожен розуміє один і той самий текст по-іншому.

  З точки зору психологізму – твір дуже сильний. Належність до теми не оцінюю. Мабуть бракує компетенції.

  Назбирала вам подарунків:

  З ума зійти – зійти з розуму, збожеволіти.

  Зрідка

  По всім правилам – за всіма правилами

  «тим нещаcніше ти здаєшся» - тим нещаcнішою ти здаєшся.

  «Я з'явилася прямо на карнизі за десять секунд до того, як він передумає» Незграбно побудоване речення. Перша частина у теперішньому часі, а от друга у минулому. Можливо – Я з’явилася прямо на карнизі за десять секунд до того, як він передумав. Або я зявлюся….. він …передумає.

  Натхнення Вам.

 3. чудово передані передчуття біди - трансформовані у навіяні

  цивілізацією симулякри.

  ще років із 5-10-ть тому, був би повністю згодний і з авторською подачею,

  і з авторським неспокоєм.

  Авторе, ЧОМУ ви ТАК написали - бо у Вас є неспокій, передчуття ?

  хочеться щось таке велике виказати ?

  А навіщо ?

  У цьому перевага чистого божевілля - вільного від звичної логіки і

  проторених шляхів ментальних потуг нешасних мавпотваринок Yahoo - якими є люди.

  Мова - 60 із 100

  Сюжет - 60 із !00

  Відповідністю темі 60 із 100.

  Разом 180 з 300 (60%)

  ========================

  P.S. 99,9999 % мудриків, письменників та інших любомудрів -

  це не сподобають.

  перечічним читачам Ваш твір - просто клинопис,

  мені - божевільному рабу машинної цивілізації, Ваш твір нагадав

  слова Утнапіштима до Гільгамеша - про безсмертя і владу.

  P.P.S. не ображайтесь на старого crazy Yahoo !wink

 4. На справді ключа
  - насправді разом. Автовиправлення ворду - зло!

  З рідка
  - разом

  примінити
  - застосувати

  Дочитав. Ох, складний твір, дуже складний. Спробую проаналізувати.

  Автор використав стиль... гм... мабуть, наукової статті. Дуже важко читається, дуже важко сприймається. Мабтьу, для цього слід мати відповідний настрій. Але, авторе, тут - конкурс. Переважна більшість оцінювачів читатиме твір поспіхом серед півтора десятка інших, прогляне очима - і відкладе як "заумь". Це, радше, не критика твору, а критика ситуації, проте, її слід враховувати.

  Далі.

  Текст малює дуже й дуже "розмазану" картинку. Слів багато - образів мало. Знову ж таки - формально тут можна відшукати фантастику - і фантприпущення і сюжет... якийсь. І ідею. Фактично описане фантастикою не є.

  Резюмую - дуже складний текст написаний дуже складною мовою. Своїх поціновувачів знайде, так як написаний досить майстерно (автовиправлення ворду - зло). Але більша частина поціновувачів даного тексту не перетинатиместь із любителями фантастики, тому прогнозую низькі результати. Не тому, що текст поганий, тому, що він "не тутешній", не для цієї цільової аудиторії.

  Втім, успіхів.

 5. Текст не осягнув, на середині мало не залишив. Хоча написано доладно, дуже важко сприймається, принаймі для мене. І не впевнений, чи варто це відносити до фантастики.

  От набрав трішки русизмів:

  хотять - хочуть

  пороків - може вад або недоліків (пороки - русизм)

  осуджувала - засуджувала

  ні одної - ні однієї

  об’яви - оголошення

  Поздоровляю тебе - вітаю тебе

  замисел - можливо краще задум

  примінити - застосувати

  також багато є пропущених літер в словах, твір треба вичитувати.

  Автору удачі! Потенціал відчувається. Можливо твір справді не для цього конкурсу.

 6. ПОПЕРЕДНЯ КІМНАТА

 7. Припустимо, що фантастика тут є. Також припустимо, що є й "Інше життя". Також припустимо, що є сюжет. Десь є, але де - не знаю. Але, де герої? Є неперсоніфіковані сутності, які про щось там балакають, сперечаються і доводять. Автор хотів донести якусь свою теорію суспільству? Даруйте, нічого не второпав. Тут, мабуть, потрібно мати вчений ступінь з психології, якого нажаль в мене немає.

  Технічний бік аналізувати не стану, бо за ним якось не стежив, намагаючись розібратися в потоці свідомості сюжеті.

 8. P.S. 99,9999 % мудриків, письменників та інших любомудрів -
  це не сподобають.

  На жаль, я з цієї скорботної когорти. Складно, заплутано - словом, не для середніх умів. І дуже багато русизмів. Не виписував, бо зашкалює, і потім, клинопис долав за інерцією. Даруйте вже - на колір і смак... cool smile

 9. 2013-02-02 в 11:25:38 | Дврг квдл

  Отже дане оповідання супер і заслуговує на перемогу. Автор молодець!

  Подумав і вирішив написати схвальні відгуки до всіх оповідок, без виключень... а то повторюється старорежимне минулоконкурсне ярликування і зомбування. Це - супер і заслуговує фіналу, а це - не дуже.

 10. Комент недолугого критика:

  (усе тут лише моя скромна думка)

  Чому я поганий читач для цього оповідання:

  Ех, мала б бути я добрим читачем. Бо взагалі-то люблю усілякі психологічні заморочки та філософствування. Але ж: «Далі тебе чекає неймовірна подорож абстракцій наркозу.» - терпіти не можу наркоз, а отже і подібні абстракції. Як тут можна судити? Звісно ж автор має право на свою думку, на своє бачення, але ж у нас тут немає мільйона читацьких інтерпретацій, на жаль. З пару сотень у кращому випадку набереться.

  - Яка ти іноді буваєш тупа...(с) – Через те, що розсіяла увагу під час прочитання діалогу, прочитавши цю фразу прокинулася і сприйняла її, як особисту образу. Мабуть, щось у цьому є.

  Що погано:

  Та мені якось не хочеться жорстко це коментувати. Я добре знаю, що зробити технічно грамотний текст – то важка робота, а такі складні пишуться на власному нервовому ресурсі. Ясно, що вичитки забракло, мабуть уважно це зробити завадили емоції. Так буває. Та й вийшло заскладно.

  Що добре:

  Добре, коли автор викладається на всі сто при написанні. Звісно ж, добре що воно не пусте.

  Висновок:

  Врахуйте, що є купа-купезна складних психологічних творів, які автори зробили доступними для читача. За що їм величезна подяка! У вас, звісно, усе попереду. Тож побажаю успіхів і сподіваюсь, що ваші подальші твори будуть не менш філософськими, але значно зручнішими для сприйняття.

 11. Спочатку, я була настільки наївна, що й справді шукала його. На справді ключа немає.

  Прямая речь она дейсвительно прямая, но наспраді, мне так кажется, что пишется вместе.

  Дивлячись їхніми очима на себе, любить тільки себе

  Глубина произведения прошла мимо сознания, особенно первая четверть, которую смог осилить.

  Удачи.

 12. А ось і я - Б-52!

  Все є у творі і якісь неявні натяки на психологію від Берна та Юнга, якесь філосування і спроби аналізу сприйняття літературних творів тощо, але фантастики не помітила, або надто її сліди губляться у словесних нагромадженнях. Таке враження, що авторка щиро займається само-любуванням і хизується перед гіпотетичним читачем вмінням багато говорити ні про що. Ось ще дещо: ГГ сама, з власного почину вводить себе у стан, який вона характеризує божевіллям, бо їй це подобається попри все. Більше того, вона ретельно ділиться своїми враженнями з власною мамою, хоча заздалегідь знає її негативну реакцію на це. Надалі мама стане об'єктом, який конче треба усунути, бо він ймовірно може стати на заваді її "тріпам" у майбутньому. На жаль, чомусь інший фінал не вбачається, а так ще одне авторське бачення внутрішнього світу божевільної людини. Ще раз "на жаль", але все описане у творі надто далеке до фантастики, яку хочеться читати, хоча і фантастикою це можна назвати лише опосередковано.

 13. "існують ті, що роблять так навмисно. Використовують цю силу у своїх зловмисних планах. Таких два різновиди: ті, що роблять таке не свідомо, і ті, що свідомо."

  Дивно зустріти такий твір у фіналі. Або лижі не їдуть або ж я чогось не розумію. Цікаво - хто ж за нього проголосував. Можливо правий Coren - темна матерія. В поєднанні з скаргою одного автора - що його твір в кінці списку до фіналу голосування був переглянутий аж 7 раз - вимальовується рецепти успіху. початок назви на початку алфавіту. сподіваюся - фіналісти більш відповідально поставляться до своїх обовязків.

  Автору - не ображатися. У всякому разі твір точно не розрахований на масового читача і відповідно на масове схвалення. тому подив мій теж суто в статистичному контексті.

  а ще варіант - я помиляюся - і не осягнув глибини задуму та шедевральності виконання. що найімовірніше.

 14. Снежана, поздравляю с выходом в "Люблю и слово". То-то я смотрю, что знакомое имя-фамилия.

 15. Пан Мишиус спасибо большое.

 16. Дякую всім рецензентам. Під час конкурсу не відповідала на зауваження, бо боялася себе виказать. Але тепер, можу сказать, всі зауваження врахувала.

Вернуться на страницу
Прокоментуйте!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Коментувати без реєстрації

(войти без комментирования)

Имя и сайт используются только при регистрации

Якщо ви вже зареєстровані як коментатор або прагнете зареєструватися, вкажіть пароль і свій актуальний email.

(requried)