Вернуться на страницу

Comments: 19

 1. 2015-09-06 в 12:54:38 | Сторонній.

  Якісь змішані враження від твору. Мова хороша (крім кількох моментів), сюжет не дає відчути себе першовідкривачем. Крім того, поворот в сюжеті лише один, і це дещо засмучує.

  Але дуже порадувало те, що автор частково відмовився від романтизації давніх часів.

 2. 2015-09-06 в 16:45:01 | Зіркохід

  Мушкетерський кніксен потішив невимовно, аж сумно стало. А таких же перлів у творі багато. Мова... не будемо про погане, просто треба сісти і взятися за неї як слід. Ну і твір зазвичай разів з десять вичитують перед викладенням на суд читача. Надто коли до початку конкурсу - місяць.

 3. Судячи з назви, автор планував подати це оповідання на конкурс "Варвари".

  Судячи з самого тексту - не встиг подати його на "Ці таємничі супутники".

  А тепер, як результат, воно не дуже вписується в тему "Незнані береги". Краще вже було дописати і відкласти до іншого конкурсу з підходящою під нього темою. Я іноді так роблю. smile

 4. 90% тексту - ніби сідлаєш коня, готуючись вирушити на пошуки пригод. Збираєш все необхідне, і ось, коли вже ніби все готово і попереду маячить надзвичайна мандрівка - останні 10%. Ти бачиш, що в коня немає ноги. Не сподобалось. Лиш анекдот повеселив. Успіхів, і надалі старайтеся придумати СЮЖЕТ.

 5. 2015-09-18 в 21:31:33 | Андрій Ворон

  Впринципі по суті вже все сказали. Бо наче заводили заводили, а куди і на віщо їхати збирались так і не ясно. Тож і не поїхали нікуди.

  Зверну увагу на одну річ яка сильно "різанула по вухах". Бурштиновокислий що? (Ладно там препарат відновлення та нормалізації балансу кислотності крові, як пишуть). Але два але:

  1) Це складне слово якому місце у Компендіумі а не художньому творі.

  2) До чого тут кома?

 6. ну нарешті, хтось щось помітив.

  натрієва сіль бурштинової кислоти - то цікавинка, якою виводять із коми, бо вона сприяє ВІДНОВЛЕННЮ клітин...

  але це звісно нудьга.

  Компендіум - то чорна діра брехні і забобонів,

  навіть найстаріші і знані лікарські засоби майстерно

  модифіковані різними нібити покращуючими добавками, що майже повністю усувають корисну дію...але це тема вочевидь не фантастичного твору ?

  Статистика росту захворюваності не на користь сучасної медицини - тим гірше статистиці.

  ...але це так, бо кому воно потрібно, коли є ВІРА у науку, як набору схоластичних методик пояснення всього за допомогою будь-чого.

  Сучасна наука істинна - бо вона вірна.

  Навіть у казочці (нсмд)має бути дрібка реальності, хоча

  написати твір у стилі фентезі мені завжди кортіло.

  сорі.

  P.S.

  Дивно, чому драконові кістки, гобліни і стімпанкові покручі дирижаблів із стратопланами нікого не дратують. Нікому не страшно того, що діти вчать напам'ять назви фейкових тварин та місцевостей тицяючи пальцями на своїх смартфонах-планшетах-нетбуках у мертвонароджених світах, які наплоджені силою вичерпаної фантазії таких же зомбованих авторів-чудових...

 7. 2015-09-28 в 15:11:39 | Аноним

  Не зачіпає. Чимось нагадує "Риба під парасолею" Слапчука, але...

 8. 2015-09-28 в 17:06:51 | Конструктор

  про жіноче серце і темну матерію круто сказано=)

  щодо тексту: є помилки, русизми (в кого їх не має), а ще дивакуваті слова, які саме додають творові колориту.

  щодо сюжету: його як такого не має. це просто опис сновидінь під час коми, тож не дуже підходить темі конкурсу. але хтозна що бачать люди в комі...можливо звершують саме такі подорожі. Успіхів!

 9. є помилки, русизми (в кого їх не має)

  В мене немає. Як і в будь-якого автора, який хоч трохи поважає своїх читачів.

 10. 2015-09-28 в 18:33:51 | Конструктор

  LL, хвалитися то хваліться, але ж навіщо "який хоч трохи поважає своїх читачів"? думаю, більшість авторів (хто тут є) поважає читачів.

 11. Судячи з того, наскільки неграмотні тексти виклали - ні, не поважають.

  А хвалитися тут немає чим. Писати грамотно - це обов'язок кожного, хто взявся писати літературні твори.

 12. І все ж, на мою думку, повага до читача абсолютно не пов'язана із помилками. Автор може лише навчатися, то що, він не поважає? Перепрошую за втручання,але втриматися не міг

  З повагою, О.Т.

 13. Такі елементарні речі, як побудова фрази та розділові знаки, вивчаються ще в школі, а тут їх уже треба знати і вчитися більш професійним письменницьким речам: створювати сюжет, прописувати героїв і так далі.

  Крім того, я бачила багато таких "письменників"-початківців, які взагалі не вважають грамотність необхідною, бо "вони ж не на диктанті" і "грамотність - то лише приємний бонус для видавництв". Як на мене, це дещо наївна думка, що неграмотно пишуть тому, що ще тільки вчаться. (Втім, навіть якщо вчаться - то що ж, от їм урок).

  Інша справа, що Зоряна Фортеця все-таки націлена на професійний розвиток авторів (якщо щось змінилось, то повідомте, бо я не в курсі), а піар в інтернеті приваблює багато людей, які про літературну кар'єру не думають, пишуть просто так. Здається, таких навіть більшість. От і виходить певна нестиковка, але як її вирішити, поки що не знаю, хоча думаю над цим і колись придумаю. smile

  Але власне чого мене розібрало - ну дійсно прикро, коли в автора добре видно цікаву ідею, але зір майже кожного абзацу спотикається на помилках і не дає мозку зануритись в пригоди героїв. :(

 14. от дивіться - ідея добра? так? то тут автор поважає читача? Беремо інший твір,в якому все ідеально на рівні помилок ( автор виходить поважає читача), а от ідея заміщана на фолах і бруді. Як тут бути? А ніяк. Бо це все штучні конструкти, поважає- неповажає. Чому б не підказати автору у коректній формі, де можна покращити недоліки?

 15. 2015-09-29 в 11:11:05 | Конструктор

  Марко, все вірно. Підтримую. Кожен може казати про повагу, а от підказати де, що і як...не кожен. Всі ми вчимося - і це нормально.

  Нікому не страшно того, що діти вчать напам'ять назви фейкових тварин та місцевостей тицяючи пальцями на своїх смартфонах-планшетах-нетбуках у мертвонароджених світах
  щось у цьому є....дітям реально легше запам'ятати псевдоназви, аніж скажімо, назви закордонних міст чи якихось тварин. а це прикро.

 16. Сюжет мені сподобася.

  Стиль не дуже. Я спершу трошки продиралась, а потім звикла.

  Якщо це пародія, я зрозумію.

  Якщо ні, то не дуже. wink.

  Автору дуже добре вдалося передати потік свідомості героя, але можливо він забув що персонаж повинен бути цікавішим, кращим за справжню людину.

  Наведу цитату видерту із якоїсь статті про літтворчість.

  «У человека вымышленного страсть горячее, а ярость холоднее, он больше путешествует, больше дерется, чаще влюбляется, он чаще меняется и сексом занимается чаще. Гораздо чаще. Человек вымышленный превосходит человека разумного во всем. Даже если персонаж простоват, скучен и зануден, в своей простоте, скуке и занудстве человек вымышленный даст своему двойнику из реального мира сто очков вперед».

  На мою скромну думку чудовому тексту завадило змішування стилів. Зрозуміло, що від першої особи можна писати як завгодно і наполягати, що персонаж так мислить.

  Обєднавши високопарний стиль, сленг, англіцизми, подекуди навіть у одному реченні, оповідання багато втратило.

  Успіху!

 17. Мені не сподобалось, що текст якийсь занадто "кучерявий". За художніми засобами не видно сюжету, який у фантастичному оповіданні на мою думку має бути основним. По стилю трохи схоже на укрсучліт кінця 90х.

 18. 2015-09-30 в 08:11:41 | Аноним

  smileМені щось все орнаменталізм ліз на думку.

 19. Скорочення твору разів так в десять зіграло б йому тільки на користь.

  Слова "нигди" і "спіч" сумісні тільки про у творі про іноземців, які застрягли в Карпатах.

  В єньчих трафунках зазвичай преферять сінгловий стиль.

Вернуться на страницу
Прокоментуйте!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Коментувати без реєстрації

(войти без комментирования)

Имя и сайт используются только при регистрации

Якщо ви вже зареєстровані як коментатор або прагнете зареєструватися, вкажіть пароль і свій актуальний email.

(requried)