Вернуться на страницу

Comments: 16

 1. 2017-10-20 в 16:19:42 | Перший серед рівних

  Неочікувано, але на конкурсі є і фантастичий детектив.

  Нагадує ідеї філософії космізму, які в сучасні фантастиці досить рідкісні. Можна навіть сказати, що це оповідання - їх деконструкція.

 2. 2017-10-22 в 22:59:33 | Спостерігач

  Приємно та цікаво.

  Але протягом усього читатння не полишало відчуття штучності: бо як вплинуть на майбутнє такі зміни в минулому?

 3. Дякую за відгуки.

  Але протягом усього читання не полишало відчуття штучності: бо як вплинуть на майбутнє такі зміни в минулому?
  А які власне зміни? Ні Рай, ні Пекло не змінюють історію, для чого і придумана доволі складна система, єдиний слід якої - це полегшення мозку померлих на кілька грамів. Щодо існування в нас уявлень про Рай і Пекло, то швидше однойменні організації майбутнього виникли внаслідок вірувань у вищу справедливість. Бо інакше віра в посмертне блаженство й покарання була б відома впродовж усієї історії та у всіх культурах.

 4. Фігню про пекло можуть написати і метри, от як в трилогії Р.Желязни та P.Шеклі (Bring Me the Head of Prince Charming).

  а от Ф.Фармер "Всередині і зовні" - автору рекомендую...

 5. Непогано написано, але, чесно кажучи, я дуже плутався у іменах дійових осіб.

 6. я дуже плутався у іменах дійових осіб.

  У них імена демонів з окультних праць. Вагаючись між простими іменами і алюзіями на демонів, я обрав перше. Нехай це буде бонус для шукачів цікавинокwink

 7. Тобто, друге grin

 8. цілком добре, майже нема до чого причепитися. досить оригінальна постановка світу, атмосферні описи. деяка проблема зі структурою – слід було якось розділити частини так, щоб перехід між перспективами різних персонажів не збивав читача з пантелику. також, русизми – потрібно вичитувати.

 9. до речі, я в іменах теж плутався – але тут справа більше в структурі, а не в тому, що імена незвичні (це навпаки краще). річ у тім, що опис обставин тут здається однаковим від кожної дійової особи, немає чіткого розмежування. кожен персонаж мав би сприймати дійсність по-різному, помчати різні речі й подробиці, але тут цього майже немає. через те й плутанина. це можна і варто було компенсувати візуальним розділенням, наприклад, ставити три зірочки або номер розділу щоразу, як змінюється дійова особа.

 10. Хороше оповідання. Мова непогана й інтрига витримана. Імена персонажів мені сподобались, але попередній коментатор правий - вашим персонажам трохи не вистачає індивідуальності й між розділами краще додатковий пробіл ставити, якщо шкода знаків на зірочки) успіхів)

 11. Доволі цікава інтерпретація пекла, але зовсім загублена ідея несправедливої кари. Ну якщо вже взявся пофілософствувати на таку заїжджену тему, то хоч зроби це нормально. Але автор вирішив пройтись по поверхні. Тоді твір мав врятувати цікавий сюжет, але теж ні, я не побачив ту інтиригу про яку писали пепердні компентатори. Ну і два абзаци де нам просто по полочкам розкидають мотивацію антагоніста теж псують картину.

 12. також, русизми – потрібно вичитувати.

  Вкажіть будь ласка які саме, бо в творі також є архаїзми.

  якщо шкода знаків на зірочки

  Так, я ще той скупердяйLOL

  Ну якщо вже взявся пофілософствувати на таку заїжджену тему, то хоч зроби це нормально. Але автор вирішив пройтись по поверхні.

  Чи не будете такі ласкаві конкретно описати як "нормально"?smirk

 13. Згоден трохи некоректно виразився. В даному випадку, автор взяв дуже важливу і грунтовну тему, проїхався по верхах, не додавши чогось нового чи цікавого, що в кінечному результаті не спрацювало на твір, а навпаки погіршило його сприйняття. Ну от наприклад поняття 'справделивої кари' висвітлено слабо і що такого несправидливого в її зміні, теж не зрозуміло. У вас ще було достатньо місця, що б пофілософстувати над цим.

  Та й той момент, коли Марбас(здається) закидає щось типу: подумайте яка кара справедлива і чи рай справедливий, якщо всіх урівноює, теж псує картину. Типу я скажу якесь розумне питання і нехай читач сам думає.

  Ось що я мав наувазі, вибачаюсь ще раз за некоректне формулювання.

 14. гм, а як на мене, то філософська частина твору тут якраз найцікавіша, і не така вже й заїжджена. чи справедливо робити всіх рівними, не зважаючи на те, на що вони заслужили своїми вчинками? а чи справедливо карати тих, хто вже й так покараний тим, що є собою? це дуже цікаві питання.

 15. За такого пояснення погоджуюсь, що думку можна було розвинути.

  Типу я скажу якесь розумне питання і нехай читач сам думає.

  Може це мені як автору так здається, але з моєї точки зору відповідь дана у подіях після того питання. І Рай і Пекло не можуть бути цілком справедливими, бо створені недосконалими людьми. Але дана людині людиною свобода самій стати кращою (прощення гріха, коли хочете) є більш правильне, ніж намагатися встановити якесь вище правосуддя, яке людина в принципі не здатна осягнути і здійснити.

  Ось так я собі являю відповідь, дякую за чітке пояснення і перепрошую, якщо це було надто "між рядками".

 16. 2017-10-30 в 10:20:34 | Тетяна

  Це міг би бути цікавий фантастичний детектив, якби автор ще над ним попрацював.

  При читанні виникає відчуття, що це чернетка.

  У героях плутаються не тому, що імена незвичні і співзвучні, а тому, що вони практично позбавлені індивідуальних рис, не живі персонажі, а схеми. Тому момент переходу від лінії одного до лінії іншого вловити досить важко.

  Тетяна

Вернуться на страницу
Прокоментуйте!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Коментувати без реєстрації

(войти без комментирования)

Имя и сайт используются только при регистрации

Якщо ви вже зареєстровані як коментатор або прагнете зареєструватися, вкажіть пароль і свій актуальний email.

(requried)