Last comments

Subscribe to RSS
List of commusers

 • Грицько Траблюк і Машина Квасу | Людоїдоїд
  2020-03-29 12:55:35

  Оповідання не є погане, проте на фоні решти втрачає автентичність. Майже всі досі прочитані твори на цьому конкурсі - ось є буденне приземлене життя без чудес і несподіванок і раптом вилазить прибулець з майбутнього.

  Що однозначно в плюси - грамотна літературна мова. Місцями громіздка, але дуже приємно бачити такі слова, як "знічев’я". Чому громіздка? Миттєві події описуються надто довго. Наприклад, "Старенький велосипедний ланцюжок не витримав та й зіскочив із зірочки" - цього досить. Та автор починає описувати для чого в велосипеді педалі, що хочеться Грицькові і чому не вдається, як велосипед гальмує пів абзацу, хоча це справа пари секунд.

  Гарно описана механіка історії. Ніяких парадоксів і паралельних часових ліній, причини мають наслідки і майбутнє залежне від минулого. Є пояснення чому герой зустрів саме цих осіб і чому це важливо. Плюс із плюсів.

  Щодо часу дії - одразу не зрозуміло коли це відбувається. Згадані "маркери", такі як велосипед "Україна" чи автомат з квасом у купі з "трабл" тільки збивають з пантелику. І лише гривні, видобуті з кишені, дають приблизну вказівку на сучасність.

  Як Грицько знав, що перед ним саме китаянка, а не бурятка чи монголка? Орда, як то кажуть, скрізь ходила. Афроукраїнець? Тобто, одного погляду вистачило аби визначити, що цей чоловік має іноземних предків, але народився в Україні? Гм...

  Загалом, це непогана історія. Її варто скоротити, прибравши надмірні описи, натомість дати більше ознак того чи іншого часу. Але й без того автор вже стоїть на хорошому фундаменті. Наснаги вам!

 • Спіраль Мартиненка | Спостерігач
  2020-03-29 01:25:24

  Сподобались пасхадки з відомих історій про подрожі у часі.

  Не сопдобалось

  - Стиль викладення. Він відсторонений. безбарвиниїЯк сухий папір.

  - Викладення технічних деталей - ваші персонажі не мають одне одному пояснювати те в чому вони спеціалісти.

  - Фінал. Я розумію преміу акаунт порнохабу наштовхує на різін ідеї. Ал ещо занадто то занадто.

 • Хвороба часу | Людоїдоїд
  2020-03-29 00:58:00

  Авторе, крапка – це роздiловий знак. А в часi все-таки точка. А лицар-сподвижник називається "паладин" i нiяк iнакше. Це на майбутнєgrin

  Щодо оповiдання загалом, на 90% сподобалось. Чи мав автор намiр писати щось гумористичне невiдомо, проте твiр веселить. Нагадало "Координати див" з нескiнченною бiганиною головного героя. До того ж твiр доволi життєствердний. Фiнал надто рiзкий, тема любовi героя, до котрої вiн повернувся виринає надто рiзко i змушує згадувати де ж там вона була ранiше. Втiм, оповiдання веселе. I тому час на нього витрачено не дарма. Тож автор хай не гає його також i вдосконалюється wink

 • Зазим'я | Людоїдоїд
  2020-03-29 00:39:32

  Цiлiсне та цiкаве оповiдання. З чiткою мораллю та непоганою мовою. Так.

  Щодо його фантастичностi, однак, є претензiя. Якщо подiї вiдбуваються увi снi, в галюцинацiї тощо – це не фантастика. Бо фантастичне допущення вносить до об'єктивної реальностi свiту твору щось невiдоме, неможливе в нашому свiтi. Тут не можна впевнено сказати чи було пережите центральним персонажем дiйснiстю. Вiн повернувся морально зрослим, та чи не був то просто голос совiстi, нехай i обставлений незвичайними декорацiями?

  Я б не назвав оповiдання фантастичним. Але це оповiдання однозначно хороше.

 • Номер 507 | Людоїдоїд
  2020-03-29 00:23:26

  I перевага i недолiк цiєї iсторiї – склалося враження, що автор поклав в основу власний досвiд гри в квест-кiмнатi. Ця "iгровiсть" проходить крiзь усе оповiдання. З одного боку iсторiя вельми цiлiсна, за винятком фiналу, який варто було збагатити. З iншого – виглядає мiсцями штучно, пiдлаштовано саме для такого вирiшення, як знайшли герої.

  Невдовзi певно набiжать коментатори зi словами "а у вас там суржик, а у вас там блiни i капцi, ойойой, як так можна". На мiй погляд, мова персонажiв насправдi жива i достовiрна, в мiру груба, де це виправдано. Не буде ж людина, замкнена в кiмнатi, казати "ой матiнко". (Але в мовi самого автора низка огрiхiв теж є, наприклад "по камерам").

  Найтонше мiсце роману – сама подорож у часi. Чи була вона реальною? Ось я засумнiвався. А якщо не подорож у часi, то сон, майстерна iлюзiя, галюцинацiя – все однаково може бути поясненням. Це може бути i перевагою, врештi-решт.

 • Спіраль Мартиненка | Людоїдоїд
  2020-03-28 23:35:52

  Головне питання: навіщо конвоїрам така потужна і певно самовбивча при носінні в руках зброя, як рельсотрон?LOL

  Насправді головний недолік оповідання, на мою людоїдоїдську думку, - це розбивка його на стільки актів. Нелінійна оповідь це насправді дуже цікаво. Але трьох актів вистачить.

  Що однозначно добре - екшн. Кулі, Перезарядка! Цього разу він вб’є Мартиненка! Раптом! Несподіванка! І між ними діалоги, що дозволяють перепочити. Побутові та робочі моменти, в яких розкриваються деталі.

  Дрібка наукових термінів - теж великий плюс, бо ми стали забувати, що фантастика то не лише техномагія.

  Вона поцілувала його. Свого батька. Свого чоловіка. Свого хлопця. Яка різниця, якщо поруч дві найрідніші людини у Всесвіті...
  Ееее, гаразд, автор лишив інтимні подробиці за кадром і це дуже правильно.

 • Джарґалтай | Людоїдоїд
  2020-03-28 23:19:41

  До середини оповідання спантеличливе, складно сказати оповідання це взагалі чи замальовка і яка може бути його провідна ідея. В когось не вельми міцного мабуть може виникнути бажання покинути читання. Проте друга половина все ставить на місця. Загалом враження справило приємне. Щось є таке суто українське в цьому творі, меланхолійне. Не зупиняйтесь авторе/авторко чи що ви за істота :3

 • Джарґалтай | Спостерігач
  2020-03-28 12:21:07

  По-перше кацапізми. Їх треба з мови викоріняти.

  У вас легеньке оповідання. Навіщо ставляти перобтяжнуті прерозятгнуті конктрукції, аля Лавкрафт які мають нагнітати атмосферу?

  А в чому сіль оповідання?

  В чилу що в героїв має бути мотивація а в сюжету зміст?

  Це просто замальовка нізвідки в нікуди. Хто? Чому? Навіщо? Хочби пару слів сказали.

 • Номер 507 | Читатель
  2020-03-22 11:46:46

  В принципе неплохо

  Но очень напоминает краткое описание художественного фильма, немного непонятный конец и тусклие персонажи на фоне основного повествования

  Навеяло воспоминания о фильме room escape

  А так читаемо

  Удачи автору!

 • Джарґалтай | Читатель
  2020-03-22 11:40:41

  Очень понравилось, прочитал на одном дыхании

  Удачи автору!

 • Вірус | Волод Йович
  2020-03-20 21:37:45

  Але ж, якщо подумати, то карантинні заходи, так чи так – а виправдані! Бо сповільнення Економіки Землі – таки вигідне всім землянам.

  А "вводити абсолютно безпрецедентні заходи, втрачати абсолютно божевільні гроші, уповільнювати або, може навіть руйнувати економіку" (Бабченко) – іншими словами просто означає: "не видирати від Землі абсолютно божевільні ресурси, і не замінювати їх на токсичне забруднення."

  Ал. Гор, років зо 30 тому, пробував достукатись книгою ("Земля у Рівновазі", є українською і в інтернеті) – але, схоже, не зміг...

  А тепер все може бути просто: якщо люди менше їздитимуть, і менше працюватимуть (і менше зароблятимуть) – то бережніше ставитимуться до витрат.

  І якщо цього можна було досягти лише емідемією – то, отже, треба скористатись можливостями, які вона дає.

  Це ж краще аніж колись прокинутись, і виявити, що сміття "виграло". А людство – програло... :(

 • Вірус | Волод Йович
  2020-03-18 22:22:20

  А ще ж, у місті є працівники, яким і справді треба би доїхати на роботу.

  Хоч би й вантажники і продавці в крамницях.

  Пожежники і т.д.

  Якими би не були причини призупинення Економіки Землі – але ж повністю це зробити неможливо.

  Цікаво, як це роблять у країнах-зачинателях цього дивовижного й захоплючого видови... еее... експерименту?

 • Вірус | Волод Йович
  2020-03-18 22:19:20

  Хоча, розвиток подій і дивує...

  Є (мабуть) вірус. Навіть не зовсім вірус (мало кого вбиває), а так собі – вірусятко. У фант.творах – віруси зазвичай значно дієвіші...

  Йому дозволяють і навіть допомагають поширитись світом.

  Створюють дорогу рекламну кампанію у ЗМІ і соц.мережах.

  А потім призупиняють одну за одною економіки світу.

  І миттю бачимо як розсмоктується забруднення над пром.регіонами по усьому світі – Китай, Італія, а скоро й Україна...

  А якщо карантини затягнуться, то це ж і сміттєзвалища рости перестануть!

  Неочікувано.

  Завжди ж здавалось, що світ захопили якісь упирі чи хоча би завалящі рептилоїди.

  А виявилось, що то, все-таки, люди доброї волі – які намагаються переламати хребет руйнівній, споживацькій моделі економіки світу.

 • Джарґалтай | Ловчиня птахів
  2020-03-14 14:37:49

  Дуже гарне оповідання.

  Написане майстерно. Спершу думала, що буде щось про гори, а виявилось, що це одна з варіацій на теми "світу неорганічних істот", як писав пан Кастанеда.

  Успіху!

 • pH | Волод Йович
  2020-03-12 20:51:44

  Трохи про передбачення у фант.творах... — 2.

  Маю оповідання "рН".

  Воно якраз дворічної давності.

  Уривки:

  "

  – Ще, згодом, з’явились рукотворні землянки. Дикі люди, що з них візьмеш – так Смарт передав пануючі у ноосфері презирливі уявлення про старовину.

  Нів зіщулився. Земля була не привабливішою за дикі ліси. У ній жили хіба-що хробаки… Страшні, гидкі, гидомордні…

  – «І все-таки!» А дорого вони коштували, ті землянки?

  ...

  І вже незабаром Колонія Землянок росла як на дріжджах – за рахунок молоді «підозрілого вигляду».

  Згодом організували дитсадок – власними силами. Хоча, він майже й не був потрібен – переважна більшість жителів Колонії працювали дистанційно і самі могли наглядати за дітьми.

  ...

  "

  А нині у Карпатах будують аж два землянкові поселення! У Верховині, й десь на районі.

  Назвали: "Гобітвіль" і ще якось по чужому.

  Мають групу в ФБ і всяке таке.

  Приємно, коли оповідання оживає з кращого свого боку. smile

  Сподіваюсь, їм не зашкодять.

  Але тут (у житті) так само не розповідають ціну. wink

  Але є надія, що явище стане масовим і на ринку нерухомості з'являться землянки на будь-який смак і гаманець.

 • Вірус | Волод Йович
  2020-03-12 20:31:12

  Трохи про передбачення у фант.творах...

  Маю оповідання "Вірус".

  Воно якраз трирічної давності.

  Уривок:

  "

  – Хто ви?

  – Ми з груп «Глибокі Екологи» і «Передусім Земля!» («Deep Ecologists», «Earth First!»).

  – Це ті психи, які вважають, що людство є вірусом, раком, який знищує Землю, і що людей треба вбити, щоби її врятувати?

  – Це дуже спрощений погляд на нашу діяльність, та й зі словом "психи" ми не згодні. Але – десь так.

  – Навіщо ви це зробили? Навіщо створили такий мерзенний вірус?

  – Бо Землі було надто тісно…

  – Тобто?

  – Хтось створив умови, щоби тиснява відчувалась. А от тепер всім: і Природі, і Людям – є місце, житло, їжа, праця… І зд. зникло бажання вбити ближнього свого. Бо раніше було щось таке серед людей. Але тепер від того ближнього, найімовірніше, якось залежить життєзабезпечення суспільства. Це як у пустелі: люди страшно радіють іншим людям, бо у них може бути вода, або інформація про джерело. Ба більше того: нині, коли зникла тиснява, люди навіть по головах одне одному перестали лазити…

  – Ага. Так і запишемо: уникають відповіді… І все-таки, хто ви такі, щоби вирішувати: кому жити, а кому вмерти?

  – Не ми – люди самі вирішували.

  – Як то?

  – Майже кожен міг вижити. Досить було вчасно зупинитись і перечекати тиждень-два вдома. Загалом, нам би вистачило й цього. Ми просто хотіли довести, що можна й не гризти Землю щодня. Що витрату ресурсів реально знизити в десятки разів. Тому й попереджень про вірус було вдосталь. Всі знали, що смерть вже близько. Чому ж тоді її щоразу зустрічали величезні, рухливі натовпи переносників? Чи може той затятий рух – за будь-яку ціну – був для них єдиною суттєвою ознакою життя, без якої все інше втрачало сенс? Але ж і у вірусів така сама життєва мотивація. Коло замикається… І хто тепер "псих"?

  Власне, навіть світова влада мала можливість зупинити будь-яку Епідемію, що її переносять люди – зупинити як у зародку, так і на будь-якому її етапі. Спочатку досить було регіонально заборонити будь-яке транспортне сполучення. Для всіх. Без винятків. Незалежно від ступеню "крутизни". Замінити продажних диспетчерів – на найпростіших військових, неспроможних посадити літак чи перевести залізничні стрілки, а здатних лише безвідмовно виконати наказ – "стріляти". У кого завгодно. Але, для цього треба було змиритись зі збитками і втратою надприбутків, які неминучі при рішучому зупиненні вгризання у Землю, торгівлі, контрабанди. Треба було забути, що деякі люди "рівніші за інших", або, що за них "попросили", і таки застосовувати карантин до всіх, без винятків. При цьому, також потрібно було дати кістку народові, бо йому потрібно їсти постійно. А це знову ж таки – втрата прибутків.

  У Франції цей спосіб теж міг би подіяти. Але там збитки були би набагато більші. Отже, саме ваша жадібність або дитячий страх, що якесь неприємне відео може(!) нашкодити наступним виборам і доведеться передати владу родичам і колегам – саме вони виморили мільярди землян. І водночас, позбавили вас такої зручної і легко керованої моделі володарювання. Здається навіть деякі звірі розумніші, бо відгризають собі лапу, що потрапила в сильця – лиш би не віддати мисливцю своє життя і шкуру. А ви навіть на значно менше не спромоглись…

  – Це все явні нісенітниці. І до чого тут ми?

  – Мова про власників ЗМІ і про їхніх бізнес-друзів. Тих, що готували для вас питання. Навряд чи ви самостійні. Навіть зараз.

  "

  Це все мене неабияк дежав'ючить... :(

  Нині ми маємо, найімовірніше рукотворний вірус (з міста, у якому, за "дивовижним збігом обставин" – єдина у Китаї біолабораторія найвищого рівня захисту).

  Транспортне сполучення перекривають...

  Карантини вводять...

  А що далі!?

  І що ще б таке написати...? wink

 • Сексуальна еволюція | Р. В.
  2019-12-16 17:56:59

  Яке гаряче обговорення переможців! smile

  Мої вітання призерам і учасникам)

 • Я хочу, щоб... | Автор
  2019-12-16 09:12:56

  Пані Читачко, дякую за добрі слова. Намагатимусь.

 • Бібліотека | Грiшник
  2019-12-16 00:40:26

  Вiтаю! )

 • Бібліотека | Наталя Кондратенко
  2019-12-15 22:11:08

  Дякую усім за підтримку! Це моя перша перемога в конкурсі такого високого рівня. Намагаюся збагнути цей фантастичний факт. Можливо, добре вийшло, тому що в далекому минулому теж працювала бібліотекаремgrin

 • Бібліотека | Птиця Сірін
  2019-12-15 21:56:04

  Вітаю з перемогою!

 • Сексуальна еволюція | skaerman
  2019-12-15 21:28:22

  Точно)

  Тоді зараз буде оголошення переможців. Не перемикайтесь!

 • Сексуальна еволюція | Один автор
  2019-12-15 21:27:30

  Н

  Не проголосував один автор
  Вже проголосував smile

 • Сексуальна еволюція | skaerman
  2019-12-15 21:21:55

  Не проголосував один автор smile

 • Сексуальна еволюція | Рав Еліезер
  2019-12-15 20:19:29

  І я, грішним дідом, чекаю з нетерпінням

 • Сексуальна еволюція | Грiшник
  2019-12-15 19:18:30

  Не дочiкаюсь нiяк кiнця фiналу на обличчя колег подивитися smile

 • НС 18+ | Автор
  2019-12-15 10:26:44

  Веселко і Раве Еліезере, дякую за коментарі!

 • Його свобода та її гепі-енд | Фантом
  2019-12-14 22:48:17

  Мені теж не зайшло.

  Зрозуміло, що це гротеск і треш тут для атмосфери, яку автор змалював дуже яскраво та якісно. Але все одно жестяк)

 • Аніма та анімус | Фантом
  2019-12-14 21:48:35

  Романтична ідея зворушлива, тому сподобалось.

  Але великі шматки описів та деякі технічні моменти трохи напружили.

  Наприклад, неприємною здалася ідея повторного використання костюмів, які не тільки за описом автора схожі на презервативи, а й по суті ними являються. В цих костюмах люди неодноразово досягали оргазмів і, навіть, помирали confused

  Мені теж так і не стало зрозуміло, в чому різниця між анімою та анімусом. Мабуть, мається на увазі врахування чоловічої та жіночої анатомії. Але якщо вони такі не універсальні, то варто тоді враховувати ще й зріст, повноту та інші фізичні параметри.

 • Сама собі ворог | Рав Еліезер
  2019-12-14 20:50:44

  Блискуче оповідання.

  Символічно та іронійно, що прочитав його останнім. Справді усе на висоті — виписані персонажі, цілісний світ без упадань в абсурд, гарна мова, тема та її розуміння. Можливо, трохи слабший на тлі решти оповідання фінал, але поза ним (і парою одруків) — абсолютний лідер.

  Дуже дякую.